Newsy
 • 07.08.20
 • Postacią Lipca został Ushindi
 • 29.07.20
 • Nastąpiła mała zmiana i jutrzejszy teleturniej odbędzie się o godzinie 19 na forumowym discordzie.
 • 24.07.20
 • Zapraszamy do udziału w forumowym teleturnieju!.
 • 11.07.20
 • Audycja z Gunter już jest dostępna na naszym kanale YT.
Fabuła
 • Nadchodzi burza
 • Nad Upendi zbierają się gęste burzowe chmury. Czy zdołają one ochłodzić romantyczne zapędy młodych Lwioziemców?
 • Waży się los Płomiennych
 • Zamieszkane dotąd przez hieny okolice Martwej Rzeki opustoszały. Czy stadu uda się przetrwać?
 • Zbrodnia Ragira
 • Okrutnie zamordowana Tabiri dołączyła do grona Przodków i podąża za swym zabójcą.
 • Szykują się zmiany
 • W związku z odejściem przywódcy Oazy a także znacznym przerzedzeniem szeregów MB oba stada stanęły na skraju upadku. Członkowie obu stad mają ostatnią szansą na ich uratowanie.
 • Nowe Szkarłaciątka
 • Nuzira doczekała się kolejnego miotu. Ojcem jest biały samiec.
 • Wielki huk w Dolinie Wichrów
 • Coś tajemniczego dzieje się w Grobowcu Świetlików. Ogłuszający hałas z pewnością dotarł do uszu mieszkańców.
 • Zapomniana jaskinia
 • Niezwykłe siły skryły się pod Lwią Skałą i mieszają w głowach odwiedzających ją lwów
 • Plotki, ploteczki
 • Po krainie chodzą słuchy, że można nieźle się dorobić. Może też spróbujesz?
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Pracownia Athastana

Majestatyczna siedziba władców Lwiej Ziemi, z której sprawowali władzę nad całą krainą. Olbrzymia skała, kształtem przypominająca królewski tron, pełna jest jaskiń, w których można znaleźć bezpieczne schronienie. Z jej szczytu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na otaczające tereny.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 60
Gatunek: Panthera leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Zdrowie: 100
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Ragir
Kontakt:

Re: Pracownia Athastana

#281

Post autor: Ignis » 27 lip 2020, 16:34

Ignis z uwagą obserwował przygotowania Athastana do odprawienia rytuału, co prawda nie wiedział do końca co dokładnie robi oraz co czemu cześć z tych przedmiotów i tworów ma dokładnie służyć, jednak sama myśl o nieuchronnym odzyskaniu pamięci napawała go optymizmem. W końcu wszystkie tajemnice teraz znikną, a przynajmniej zdecydowana większość. Tak samo Duch przyglądał się swoim okiem, za jego czasów wyglądało to trochę inaczej i co prawda, brakowało mu tego. Po słowach Athastana Ignis kiwnął głową i udał się do wyznaczonego miejsca. Feniks natomiast zszedł z niego stając w bardziej wygodnym miejscu.

Awatar użytkownika
Athastan
Radca
Radca
Posty: 404
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 cze 2015
Krzepa: 32
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Duch: 61
Autorzy obrazków: Rea
Kontakt:

#282

Post autor: Athastan » 31 lip 2020, 3:20

Gdy lew zajął przeznaczone dla niego miejsce, ustawił przed nim przygotowany specyfik, po czym cofnął się na swoją pozycję. Właściwie to w sumie wszystko było już gotowe... z jakiegoś powodu czuł jednak że przed tym jest winien Ignisowi choć pobieżny opis tego, co zaraz nastąpi. Zapewne poniekąd było to spowodowane tym, że większość pacjentów trafiała doń w stanie raczej mniej niż bardziej przytomnym, tym razem, niejako na drodze wyjątku... Poza tym, podczas tego rytuału uzyskanie właściwego efektu zależało także częściowo od świadomej współpracy osoby się mu podającej - lepiej więc było mu wyjaśnić w co się pakuje.
- Dobra, jeszcze tytułem wstępu: klątwa, z którą będziemy się mierzyć blokuje niektóre elementy twojego umysłu, siłą rzeczy nie da się więc zwalczyć jej czysto od zewnątrz. Co w praktyce oznacza, że w ramach rytuału zostaniesz wprowadzony w swego rodzaju trans - zakładam że nie miałeś do czynienia z niczym podobnym, więc może to być dla ciebie ciekawe doświadczenie - coś jakby uczucie zagłębiania się gdzieś w siebie, połączone z możliwością spojrzenia na samego siebie z nieosiągalnej inaczej perspektywy. I właśnie o to będziemy się opierać - tak powinniśmy dać radę dotrzeć do tych zablokowanych wspomnień. I nie przejmuj się, że nie wiesz co u jak masz zrobić - podczas całego procesu Przodkowie będą cię prowadzić. A przed wszystkimi niechcianymi gośćmi chroni ten oto krąg.- powiedział, klepiąc łapą po zdobiących podłogę rytach. Potem dał lwu chwilę na przyswojenie tego, co usłyszał. Na koniec zaś stwierdził.
- Tak więc ułóż się wygodnie, nos nad miskę, głębokie wdechy... i staraj się, w miarę możliwość, nie myśleć zbyt intensywnie.
Każdy rytuał niewłaściwe stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu.

Pierwszy Szaman przypomina - nigdy nie używaj cebuli w celach magicznych!

Cały Ath

Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 60
Gatunek: Panthera leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Zdrowie: 100
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Ragir
Kontakt:

#283

Post autor: Ignis » 31 lip 2020, 21:04

Teraz Ignis już wiedział, dlaczego duch nie mówił za dużo o sposobach ściągania klątw i ogólnie szamanizmie. Ogarnięcie tego było wymagające i pochłaniające. Jednak zrozumiał na czym stoją, miał zapaść w trans... cokolwiek to było. Pomimo opisu szamana nie miał zielonego pojęcia jak sobie wyobrazić tego "spojrzenia" w siebie z innej perspektywy. No, po prostu nie potrafił. Czy to było coś rodzaju snu, ale z otwartymi oczami? Albo chodzenie z zasłoniętymi oczami? Pływanie pod wodą? Na samo wspomnienie o wielkiej wodzie przeszły go dreszcze. Nigdy więcej takich kąpieli... Jedyne co go ucieszyło, że nie wymaga to od niego jakiś szczególnych rzeczy do zrobienia.
- Rozumiem, po prostu mam dać się prowadzić Przodkom po moim umyśle - Powiedział jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmiało oraz upewnił się, że czegoś nie przeoczył. Samo słowo "przodkowie" wydawało się być interesujące, był ciekawy co mu powiedzą lub co mu pokażą. A tak swoją drogą, czy Feniks również znajdzie się w tej grupie przodków, w końcu był duchem, prawda? Swoje przemyślenia skończył, gdy Athastan powiedział mu jak zacząć ten rytuał.
- Dobra...- Odpowiedział kładąc się wygodnie na brzuchu.
- Nie martw się Ignisie, w twojej sytuacji niemyślenie nie powinno sprawić problemów... Zamknij oczy. Wycisz się. A potem wdech, wydech i w kółko - Usłyszał od Feniksa, który zbliżył się do lwa. Ten spojrzał na niego, po czym wystawił nos nad miskę. Zamknął oczy i pozwalając wszystkim myślą odejść, zaczął robić głębokie wdechy.

Odpowiedz

Wróć do „Lwia Skała”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość