Newsy
  • 10.07.19
  • W dniach 10-26 lipca funkcje administracyjne na forum pełnią Athastan i Tamu
  • 09.07.19
  • Na forumowym fanpage'u trwa tydzień Zazu oraz rozpoczęło się kolejne głosowanie
  • 07.07.19
  • Audycja z Sheebą już do odsłuchania na forumowym kanale YT
  • 01.07.19
  • Postacią Miesiąca została Enasalin!
Fabuła
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad https://krollewpbf.pl/viewforum.php?f=47 Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Image Map Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Image Map Sawanna LZ Lupa

Krypta

Tajemnicza kotlina ukryta wśród gór, pełna szklistych, niemalże idealnie czarnych skał. Poza niezbyt licznymi, kulącymi się gdzieś przy skraju uroczyska porostami, miejsce to jest całkowicie pozbawione wegetacji, zaś większość zwierząt po prostu nie zapuszcza się w te okolice. Jednak bynajmniej nie jest to miejsce opuszczone - tam gdzie nie zaglądają żywi, pojawiają się tajemnicze siły, których nawet najmądrzejsi szamani nie są w stanie pojąć i określić.

Awatar użytkownika
Praojciec
Posty: 75
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Autorzy obrazków: Alfred Brehm
Kontakt:

Krypta

#1

Post autor: Praojciec » 20 kwie 2019, 1:59

Zwana również z racji swojej architektury Pajęczą Kryptą jest fenomenem nie mającym praktycznie nic wspólnego z opisywanymi tą nazwą obiektami. Jest to bowiem sporych rozmiarów pieczara, usytuowana w samym centrum uroczyska, na ostrym narożniku skalnej ściany kończącej płaskowyż. Posiada kilka sporych wejść, w tym jedno największe od strony rzeki, których kształt przywodzi na myśl strzeliste gotyckie okna.
Wnętrze również pasuje do owej stylistyki, znajdujące się bowiem na poziomie jakiś dwudziestu metrów nad podłogą sklepienie jest poprzecinane krzyżującymi się pod różnymi kątami żyłami minerałów, znaczącymi skałę, zaś ściany, naznaczone w dolnej części tajemniczymi rytami, co jakiś czas przechodzą w pionowe, wystające jakiś metr ku środkowi grzebienie, zdające się podtrzymywać sufit. (Jest to oczywiście złudzenie, jako że ten, będący elementem litego skalnego bloku, jak i cała pieczara zresztą, nie potrzebuje dodatkowych podpór. Nie mniej, wrażenie pozostaje.)
Podłoga jest równie gładka, co całe okoliczne podłoże, jednak na jej środku znajduje się dosyć spore, owalne podwyższenie, wzdłuż krawędzi którego znajdują się około pół metrowej wysokości kamienne bloki, stopione u podstawy w jedno z podłożem, zaś w samym centrum znajduje się kilkumetrowy skalny obelisk, o kształcie smukłego ostrosłupa.
Wnętrze jest dosyć widne, sporo bowiem światła wpada przez otwory wejściowe, jednak ważniejszą rolę w jego wpuszczaniu spełniają górne części ścian, za wyjątkiem północnej strony zagłębiające się w klif. Są bowiem one poznaczone mnóstwem większych i mniejszych otworów, tworzących ażurową konstrukcję, nieco podobną do gęstej i nieregularnej pajęczej sieci.

Odpowiedz

Wróć do „Czarne Uroczysko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość