Strona 1 z 1

Pierworodni

: 04 paź 2018, 19:40
autor: Tib
Pierworodni
W okresie świetności Lwiej Ziemi Pierworodni uchodzi za elitę wśród strażników. Po wymagającym i momentami dość brutalnym szkoleniu każdy gwardzista musiał osobiście złożyć przysięgę przed samym królem, że do końca swoich dni pozostanie wierny jemu bądź jego następcom a w każdej chwili będzie gotowy stanąć w obronie królestwa. Jednak czasy się zmieniły. Na Lwiej Ziemi panuje bezkrólewie a po terenach wolnych panoszą się zdziczałe, niebezpieczne osobniki. Dlatego Lwią Ziemię należy odbudować jako ostoję porządku i bezpieczeństwa dla wszystkich którzy pragną dobrego i godnego życia, jednocześnie nie powielając przy tym błędów poprzednich władców. Nadszedł czas by udowodnić całej krainie, że naszej woli walki nie można złamać i niezależnie od przeciwności jakie spotkamy na swojej drodze to i tak osiągniemy nasz cel.


System władzy


Stadu przewodzi generał a wszelkie decyzje podejmowane są wspólnie przez wszystkich Pierworodnych jednak to do głównodowodzącego należy ostatnie słowo. Wszystkich członków stada obowiązują te same prawa a złamanie któregoś z nich może skutkować adekwatną karą. Oskarżony ma prawo do obrony swoich racji przed resztą stada a o winie lub niewinności decyduje się poprzez głosowanie. Generał może ułaskawić skazanego.


Przywódca
Obrazek
Tib- brązowogrzwy samiec, który urodził się daleko od Lwiej Ziemi i nigdy nie czuł jakiejś szczególnej więzi z jej obyczajami i tradycjami. Z drugiej strony Tib zawsze miał ambicje by mierzyć wyżej a po stracie swojej partnerki służba stała się dla niego wszystkim a Pierworodni nową rodziną. Dzięki swojemu zaangażowaniu, pomysłowości a także umiejętności trzymania jęzora za zębami w odpowiednich sytuacjach, lew bardzo szybko awansował w szeregach gwardzistów i zyskał uznanie generała Baturiego a także samego króla Simby. Kiedy oddział został zaatakowany przez nieznanych agresorów a Baturi poległ, na barkach brzowgrzywego spoczęła odpowiedzialność za pozostałych gwardzistów. Tib jest gotów zrobić co konieczne by zapewnić swoim kompanom bezpieczeństwo a ich dobro przedkłada ponad wszystko inne. Generał ma również ambicje by na nowo zjednoczyć Lwią Ziemię, jednak jego wizja odbiega nieco od tego co istniało za czasów poprzednich władców.Wyznawane zasady


Organizacja to podstawa: Jako drużyna musimy umieć ze sobą współpracować. Jeżeli każdy z nas będzie wykonywał powierzone mu zadanie z oddaniem i pełnym poświęceniem, to nie ma na tym świecie celu, którego nie udałoby się nam osiągnąć.
Tylko Twoje czyny mają znaczenie: Do Pierworodnych może dołączyć każdy bez względu na gatunek i pochodzenie, dla nas liczy się tylko to czy potrafisz z godnością wypełnić swój obowiązek i przedłożyć dobro swoich towarzysz ponad wszystko inne.
Nikogo nie zostawiamy!: Jako grupa tworzymy jedność, niezależnie od tego w jakiej sytuacji się znajdziemy ani z kim lub czym przyjdzie nam się zmierzyć. Każdy członek Pierworodnych może być pewien, że w razie czego całe stado jest gotowe zejść po niego nawet na samo dno otchłani choćby tylko po to by móc sprawić mu godny pochówek.Uroczystości stadne


Święto Gwardii Królewskiej- dzień, w którym upamiętnia się utworzenie Pierworodnych. Członkowie stada zbierają się by wspólnie spędzić czas i upamiętnić ojców założycieli Gwardii: króla Simbę i generała Baturiego. W trakcie uroczystości ma miejsce zaprzysiężenie wojowników, którzy z chwilą wypowiedzenia ostatnich słów przysięgi, stają się pełnoprawnymi gwardzistami. Po formalnej części uroczystości ma miejsce wielka uczta która jest doskonałą okazją do lepszego poznania pozostałych członków stada.Umiejętność stadna: „Zaawansowane szkolenie.” Na potrzebę porozumiewania się podczas akcji członkowie Pierworodnych stworzyli własny język i system gestów dzięki któremu są w stanie komunikować się w trakcie walki, jednocześnie nie informując o swoich zamiarach wroga.
Rekrut – żółtodziób, który dopiero co wstąpił w szeregi Pierworodnych, nie posiada dostępu do umiejętności stadnych.
Wojownik – posiadający nieco większą wiedzę od rekruta zna krótkie, podstawowe sformułowania w języku Pierworodnych, nie potrafi jednak budować całych zdań i mało rozumie z dłuższych wypowiedzi.
Gwardzista osobnik z nieco większym doświadczeniem, który pomyślnie przeszedł przez okres próbny i ma już za sobą uroczyste ślubowanie. Oprócz wiedzy posiadanej przez wojowników, zna również system gestów.
Czempion - elita wśród pierworodnych i najbardziej zaufany doradca głównodowodzącego. Potrafi bezbłędnie formułować i rozumieć całe zdania w mowie Pierworodnych a znaczenie żadnego gestu nie jest dla niego tajemnicą.
Generał - oprócz zdolności posiadanych przez swoich podkomendnych, generał potrafi wyciągnąć z jeńców wszystkie informacje jakie posiadają. To tylko kwestia czasu…
Uwagi: Lista komend i gestów dostępna w Sprawach Stada.

Naszyjnik Pierworodnych: +1 Krzepy

Stadne powitanie: Salut!

Motto: „Kto się odważy, ten zwycięży.”

Odejście ze stada: Osobniki które nie awansowały wyżej niż do rangi „Wojownik” mogą opuścić stado praktycznie bez żadnych konsekwencji. Jedyną formą kary jest naznaczenie ich znamieniem: ”Upadły Pierworodny”, które uniemożliwia im ponowne dołączenie do stada.