Newsy
  • 07.07.20
  • Kolejna audycja forumowego radia już w najbliższą sobotę na discordzie.
  • 05.07.20
  • Postacią Czerwca została Khalie!
  • 05.07.20
  • Do grona administracji dołączył Silver.
  • 23.06.20
  • Życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim tatusiom! A szczególnie tym forumowym.
Fabuła
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Strażnicy Kręgu

Awatar użytkownika
Athastan
Radca
Radca
Posty: 394
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 cze 2015
Krzepa: 32
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Duch: 61
Autorzy obrazków: Subi-cub (baza), Ja
Kontakt:

Strażnicy Kręgu

#1

Post autor: Athastan » 21 paź 2018, 23:20

Strażnicy Kręgu
W czasach świetności Lwiej Ziemi,dzisiejsi członkowie Strażników Kręgu pełnili rozmaite funkcje. Dbali o to, by stado nie zboczyło ze ścieżki sprawiedliwości, pielęgnowali pamięć o historii, zajmowali się rytuałami, opiekowali się rannymi i chorymi, a także zajmowali się kwestiami dyplomacji. Stanowili grupę medyków, mistyków i kronikarzy, którzy z pomocą mocy Szamańskiej i mądrości Przodków, chronili Lwią Ziemię przed degeneracją, wypaczeniem i
Po Wielkiej Powodzi i zaginięciu władców, gdy nastąpił chaos spowodowany brakiem władzy, a Gwardia wyruszyła na poszukiwanie Króla i jego małżonki, jedynie dzięki nim nie nastąpiła całkowita anarchia.
Dziś, skupieni wokoło pradawnych tradycji i praw, wprowadzają na chronionych przez siebie terenach porządek i sprawiedliwość, dając opór degeneratom i barbarzyńcom, chcącym zniszczyć wszystko co pozostało z dziedzictwa niezliczonych pokoleń lwich władców.
Każdego dnia, wspomagani niezwykłymi umiejętnościami Szamanów i wiedzą niezliczonych pokoleń Przodków, walczą o przywrócenie odwiecznego ładu w Lwiej Krainie.System władzy


Stadu przewodzi Mówca i to on wraz ze Znawcami podejmuje decyzje dotyczące stada, ale każdy ze Strażników ma prawo podczas spotkania podważyć ich słuszność, wszcząć dyskusję i zasugerować jej zmianę, może także zaproponować coś od siebie. Z znaczącej większości przypadków, jeśli veto jest poparte rzetelną argumentacją decyzja jest zmieniana, choć ostatnie słowo zawsze należy do przywódcy. Stado posiada Kodeks, obowiązujący wszystkich członków w tym samym stopniu i to w oparciu o niego jest orzekana wina. Oskarżony ma jednak prawo do wytłumaczenia się ze swojego postępowania, w odniesieniu do konkretnej zaistniałej sytuacji oraz przedstawienia światków. W przypadku najpoważniejszych win w procesie biorą również udział duchy, które dzięki możliwości obiektywnego spojrzenia niedostępnego żywym, stanowią gwarancję sprawiedliwego wyroku.


Przywódca
Obrazek Athastan – Pochodzący z okolic dalekich od Lwiej Krainy, krótkogrzywy samiec, którego na skutek zrządzenia losu kilka lat temu jako młody uczeń szamański trafił do stada z Lwiej Ziemi. Z racji wrodzonych predyspozycji do używania szamańskiego daru, niemal od razu trafił pod opiekę Rafikiego, gdzie dokończył podstawową edukację i wstąpił w szeregi Strażników, przyjmując wiarę w opiekę przodków i wyznawane przez nich zasady. Dzięki swojej pomysłowości, inteligenci i przywiązaniu do tradycji, a czasem także dzięki swojemu szczęściu, szybko piął się po stopniach hierarchii, poznając kolejne sekrety sztuki szamańskiej i i dosyć szybko stając się zastępcą mistrza Rafikiego. Gdy więc ten zniknął, niejako naturalnie przejął władzę w kręgach Strażników, a następnie nad pozbawionymi przywództwa pozostałościami Lwiej Ziemi.
Dziś, z pomocą siostry i najbardziej zaufanych przyjaciół, przewodzi Strażnikom Kręgu, dbając o ich dobrobyt i bezpieczeństwo, a także starając się na powrót zaprowadzić porządek na Lwiej Ziemi.
Wyznawane zasady


Nigdy nie porzucamy. Każdy z nas, a także Ci, którzy są pod naszą protekcją, jeśli żyją w zgodzie z zasadami, może mieć pewność, że jeśli wpadnie w kłopoty, stado się o niego upomni. Nie ważne, czy trzeba go będzie wyciągnąć ze środka wrogiego obozu, z mroków najgłębszych jaskiń, czy ze środka dżungli. Pójdziemy po niego, i biada tym, którzy spróbują stanąć nam na drodze.
Nigdy nie zapominamy. To pamięć, o tym, co było, sprawia że jesteśmy tym, kim jesteśmy. Pamiętamy więc, skąd pochodzimy, co zrobiliśmy, a także, kto był tu przed nam. To dzięki temu możemy co dzień podejmować kolejne próby i wyzwania. Pamiętamy również wszystko, co zostało uczynione któremuś z nas. Za dobro odwdzięczamy się dobrem, ale za zło, dajemy zło. Jeśli więc skrzywdzisz któregoś z nas, wiedz, że to do ciebie wróci. Bo zawsze dojdziemy do prawdy. Choć byśmy mieli szukać jej w zaświatach. Dlatego nie łudź się, nawet wymordowanie wszystkich światków ci nie pomoże. Możesz mieć jedynie nadzieję, że ten, którego skrzywdziłeś Ci przebaczy.
Nigdy nie pomijamy. Nikt nie jest, i nie może być z założenia niegodny wstąpienia w nasze szeregi. Każdy, kto pragnie żyć zgodnie z naszą wiarą, może się do nas przyłączyć. Dopiero czas i jego czyny pokażą, czy jest godzien nosić miano Strażnika Kręgu.
W myśl tej zasady także każdy, kto potrzebuje pomocy lub ochrony, może poprosić nas o protekcję.


Istnieje jeszcze jedna reguła dotycząca Strażników. Każdy kto bez jakiegokolwiek powodu i przyczyny zaatakuje kogoś innego, i sam w efekcie tego ucierpi, sprawiedliwie otrzymał to, na co zasłużył.


Uroczystości stadne


- Ceremonia Przyjęcia

- Dzień Przodków

- Dzień PieśniUmiejętność stadna: „Jeden Głos, jeden Duch.” Dzięki głębokiej więzi z przodkami, którzy istnieją wszak poza czasem i przestrzenią, posiadają dar chwilowego utworzenia takiej więzi z innymi członkami stada. Nie umożliwia ona co prawda pełnego połączenia i rozmowy, ale i tak ma kilka przydatnych zastosowań.
Poszukiwacz Prawdy – nowicjusz świeżo po wstąpieniu do stada, nie posiadający jeszcze przed rytuałem inicjacyjnym. Brak umiejętności, może być biernie znaleziony.
Opiekun Kręgu – szeregowy wyznawca Wiary Przodków, potrafiący korzystać z daru w podstawowym stopniu. Potrafi wyczuć kierunek w którym znajduje się poszukiwana przez niego postać.
Powiernik Pamięci – członek stada zaznajomiony z nieco bardziej zaawansowanymi aspektami mistycyzmu, dzięki czemu może korzystać z więzi w bardziej zaawansowanym stopniu. Jest w stanie określić w przybliżeniu, gdzie znajduje się szukana osoba.
Znawca Dziejów – prawa łapa przywódcy, znający wszelakie aspekty doktryny Strażników i posiadający wiedzę o sekretach działania daru. Jest w stanie określić w przybliżeniu pozycję poszukiwanej postaci, może odebrać w formie wizji kilka pojedynczych, nie połączonych obrazów z punktu widzenia obserwowanej osoby.
Mówca Praojców – przywódca Strażników, znający zaawansowane arkana sztuki szamańskiej i tajemnice przeszłości. Jest w stanie zlokalizować postać (choć nigdy nie ze 100% dokładnością), odebrać kilka obrazów z jej otoczenia a także określić jej stan emocjonalny i na tej podstawie - stan zdrowia.
Uwagi: Szczegółowy opis działania umiejętności i korzystania z niej dostępny w Sprawach Stada.

Naszyjnik Strażników: +1 Percepcji

Stadne powitanie:

Motto: „Niechaj łaska Przodków, prostuje nasze ścieżki”

Odejście ze stada: Poszukiwacze Prawdy mogą odejść ze stada bez żadnych dodatkowych konsekwencji. W zależności od okoliczności, czasem mogą uzyskać pozwolenie na powtórne dołączenie ze stada. Powiernicy Pamięci muszą się już liczyć ze średnio przyjemnym procesem cofnięcia inicjacji, ponadto otrzymują miano „Wyklętego”, które uniemożliwia im powrót.
W każdym przypadku, w zależności od stanu wiedzy odchodzącego, może dojść do obłożenia go klątwą Amnezji.
Każdy rytuał niewłaściwe stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu.

Pierwszy Szaman przypomina - nigdy nie używaj cebuli w celach magicznych!

Awatar użytkownika
Athastan
Radca
Radca
Posty: 394
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 cze 2015
Krzepa: 32
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Duch: 61
Autorzy obrazków: Subi-cub (baza), Ja
Kontakt:

#2

Post autor: Athastan » 05 lis 2018, 21:48

Kilka słów o Rekrutacji - Pomimo dosyć mistycznego charakteru stada, bynajmniej nie ma czegoś takiego jak obowiązek grania w nim postacią szamańską. Jedynym wymaganym elementem jest akceptowanie przez postać ogólnej doktryny, bez konieczności zagłębiania się w nią. Dlatego mile widziane są postacie o różnych archetypach i historiach - od cichych zwiadowców i tajemniczych szpiegów, wprawionych w pozyskiwaniu i gromadzeniu informacji o wszystkim, co dzieje się wokoło, po silnych i walecznych wojowników, stanowiących zbrojne ramie, walczące o pokój i sprawiedliwość na terenach Lwiej Ziemi.

- Z racji tego że powódź dosyć mocno rozproszyła członków stada po okolicznej krainie nie wszyscy zdołali jeszcze wrócić do domu. Dlatego istnieje możliwość zagrania postacią, która fabularnie już kiedyś przynależała do Lwiej Ziemi tudzież samego kręgu Strażników, co poza kilkoma innymi kwestiami, daje dosyć sporo możliwych znajomości i powiązań fabularnych. Co prawda z racji pewnych zmian poczynionych w stadzie po ich nieobecność, również oni muszą rozpoczynać z rangą Poszukiwacza Prawdy, ale posiadają już ogólną wiedzę na temat swojej grupy, co pozwala im na szybsze odnalezienie się w jej realiach.
Opcja dostępna czasowo.
Każdy rytuał niewłaściwe stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu.

Pierwszy Szaman przypomina - nigdy nie używaj cebuli w celach magicznych!

Odpowiedz

Wróć do „Byłe stada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość