Newsy
 • 13.08.19
 • Trwa wakacyjny konkurs fotograficzny
 • 13.08.19
 • Zakończył się wakacyjny event!. Prosimy o wstawienie na powrót zwyczajnych avków.
 • 12.08.19
 • Na forumowym fanpage'u rozpoczął się tydzień Maer'vu
 • 08.08.19
 • Audycja z Narie już do odsłuchania na naszym kanale na YT
 • 04.08.19
 • Postacią Miesiąca została Ventruma
Fabuła
 • Mroczne Bractwo
 • Po przejęciu władzy w Legionie, Enasalin wprowadza wielkie zmiany w stadzie.
 • Królestwo Końca Burzy
 • Berghi wraz z wiernymi sobie poddanymi rozpoczynają przejmowanie terenów pod nowe stado.
 • Pustynne stado
 • Do grupy pod przewodnictwem Setha dołączyły kolejne lwy.
 • Krwawy przewrót
 • Po pokonaniu Maer'vu nowym Faraonem Legionu została Enasalin. Życie byłego przywódcy wisi na włosku.
 • Wybory na LZ
 • W wyniku głosowania jedynym kanclerzem Lwiej Ziemi został Tib.
 • Mali zakładnicy
 • Trójka młodych, w tym dwoje Lwioziemców znalazło się na terenie Szkarłatnych i wpadły w łapy Lyanny.
 • Emigracja hien
 • Mieszkające dotąd nad Wodopojem hieny opuściły teren Lwiej Ziemi, by znaleźć bezpieczniejszą siedzibę
Stada

Lwia Ziemia przywódca: Tib

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa

Zioła

Zebrane są tutaj informacje dotyczące fizycznego i duchowego zdrowia postaci oraz niezbędne dla szamanów listy chorób oraz leczniczych ziół.

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 171
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Krzepa: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Autorzy obrazków: ja
Kontakt:

Zioła

#1

Post autor: Gunter » 29 mar 2019, 20:35

Zioła specjalne
Nie można ich zbierać na fabule. Do zdobycia na eventach i w konkursach. Może z nich korzystać każda postać.

ObrazekCebula
Roślina nieprzyjemna w smaku i zapachu, lecz o cudownych właściwościach zdrowotnych. Wzmacnia odporność, zwalcza infekcje oraz zawiera wiele cennych substancji odżywczych. Ponadto jej woń odstrasza owady, więc wystarczy natrzeć nią futro, by uwolnić się od komarów i natrętnych pasożytów.

ObrazekKocimiętka
Jedynie w Upendi można napotkać tę roślinę o fioletowych kwiatach i odurzającym zapachu. W medycynie ma ona zastosowanie do odstraszania owadów oraz jako środek uspokajający. Najbardziej znana jest jednak ze swojego wpływu na kotowate. Wąchanie kocimiętki wprawia zwierzęta w krótkotrwały błogi stan, podczas którego nabierają ochoty na czułości. Część kotowatych jest odporna na jej działanie.
Zioła lecznicze
Mogą być zbierane przez medyków oraz postaci, które nauczyły się je rozpoznawać. Używane są do leczenia chorób fizycznych.

ObrazekAloes
Roślina o charakterystycznych mięsistych liściach, która występuje najczęściej na terenach suchych. Posiada właściwości antybakteryjne i łagodzące oraz przyspiesza gojenie. Z tego powodu sok z liści aloesu jest stosowany przy leczeniu ran.
Zbiór: Ciernisko

ObrazekArtemizja
Występuje w miejscach wilgotnych takich jak brzegi rzek. Jest to roślina niezastąpiona w leczeniu malarii. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe i łagodzi dreszcze, a ponadto pomaga także na kaszel i wymioty. Podawana jest w formie naparu, do którego ze względu na gorzki smak można dodać miodu.
Zbiór: Rzeka Królów, Wstęga Kręgu Życia, Upendi

ObrazekBulbine
Sucholubna roślina o żółtych kwiatach. Z jej roztartych liści można przyrządzić maść do stosowania na niewielkie skaleczenia i zmiany skórne. Łagodzi także uporczywe swędzenie skóry. Używana wewnętrznie wspomaga płodność oraz pojawiający się w starczym wieku reumatyzm.
Zbiór: Kościany Szczyt, Zachodnia Korona, Kilimandżaro

ObrazekCzarci pazur
Nazwa tego zioła pochodzi od charakterystycznego, zakrzywionego kształtu jej owoców, jednak to bulwy kryją w sobie leczniczą moc. Uśmierza nawet silny ból oraz zmniejsza opuchliznę, co czyni go przydatnym między innymi przy leczeniu urazów.
Zbiór: Pustynia

ObrazekGeranium
Poza pięknymi kwiatami cenne są także liście tej rośliny. Może z powodzeniem pełnić funkcję naturalnego antybiotyku. Właśnie z tego powodu podawana jest przy wszelkich infekcjach i zakażeniach.
Zbiór: Las, Las namorzynowy, Dżungla

ObrazekImbir
Najistotniejszą częścią rośliny są jej ukryte pod ziemią kłącza. Napój przyrządzony z roztartych kłączy wykazuje działanie antywirusowe. Jest użyteczny przy obniżaniu gorączki oraz rozgrzewa wychłodzony organizm. Pomaga także na przypadłości żołądkowe: łagodzi ból i hamuje mdłości.
Zbiór: Sawanna (na zachodzie i na wschodzie), Równina

ObrazekKocanka
Występująca powszechnie roślina o wielu zastosowaniach. Stosowana w postaci naparu z liści lub kwiatów łagodzi kaszel, zbija gorączkę, a także wspomaga organizm przy leczeniu ran. Wcierana w futro może być używana do odstraszania owadów.
Zbiór: Jezioro, Cmentarz

ObrazekLwi ogon
Łatwo rozpoznawalny po pomarańczowych kwiatach i wysokiej łodydze. Wyciśnięty z niej świeży sok po rozprowadzeniu w wodzie daje napój o działaniu psychoaktywnym. Po wypiciu wywołuje lekką euforię i halucynacje. Z kolei silny napar z korzenia tej rośliny jest stosowany jako odtrutka przy ukąszeniu węża.
Zbiór: Dżungla, Las namorzynowy

ObrazekMarula
Drzewo maruli wytwarza żółte owoce bogate w witaminy. Z tego względu spożywanie ich wspomaga organizm przy przeziębieniu i innych infekcjach. Sfermentowane owoce mają właściwości odurzające, a zewnętrznie ich sok może być skuteczny w odkażaniu ran.
Zbiór: Sawanna (na zachodzie i na wschodzie), Las

ObrazekPrzepękla
Pnącze o czerwonych owocach, najłatwiejsze do znalezienia w lasach. Z młodych liści i pędów przyrządza się napar o działaniu przeciwwymiotnym. Korzeń z kolei, spożywany w swej pierwotnej formie działa jako afrodyzjak.
Zbiór: Las, Las namorzynowy, Kilimandżaro

ObrazekPsoralia
Krzew o liściach zbawiennie działających na umysł. Żucie ich łagodzi stres, ułatwia skupienie i uwalnia od strachu. Pozwalają się wyciszyć i uwolnić od dręczącego niepokoju. Silny napar z liści natychmiastowo usypia.
Zbiór: Kanion, Wąwóz

ObrazekRącznik
Wysoka roślina o łatwo rozpoznawalnych czerwonych pędach. Przez roztarcie jej nasion uzyskuje się olej, który stosowany w niewielkich ilościach ma właściwości przeczyszczające, w większych jest jednak silną trucizną. Bywa używany zewnętrznie do leczenia oparzeń i różnorodnych zmian skórnych.
Zbiór: Dżungla

Trucizny
Mogą być zbierane przez medyków oraz postaci posiadające wiedzę o ziołach. Wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

ObrazekAdenium
Krzew o różowych kwiatach występujący na terenach pustynnych. W jego korzeniach i pędach znajduje się silnie trujący sok. Przy pozyskiwaniu tej rośliny trzeba zachować najwyższą ostrożność, ponieważ drażni skórę, a poprzez rany może dostać się do krwi. Przy zatruciu poprzez spożycie konieczne jest szybkie podanie odtrutki. W każdym innym przypadku zatrucie skutkuje śmiercią.
Występowanie: Pustynia

ObrazekGifblar
Niepozorna sucholubna krzewinka. Wszystkie jej części są silnie trujące, a początkowymi objawami zatrucia są trudności w oddychaniu i kołatanie serca. Jeśli nie zostanie podana odtrutka, w ciągu kilku godzin następuje śmierć. Mięsożercy mogą zatruć się nie tylko przez spożycie rośliny, ale także mięsa zwierzęcia, które przed śmiercią zjadło truciznę.
Występowanie: Pustkowia

ObrazekKalia
Piękna roślina o białych kwiatach. Odnaleźć ją można w wilgotnych, słonecznych miejscach. Cała roślina jest trująca, a jej spożycie powoduje pieczenie oraz opuchnięcie gardła, przez co podanie odtrutki może okazać się trudne lub nawet niemożliwe. Jednocześnie występuje silny ból brzucha oraz biegunka. Zatrucie kalią może być w niektórych przypadkach śmiertelne.
Występowanie: Wodopój, Nadrzecze

ObrazekStrofant
Występująca w dżungli liana, której nasiona są silnie trujące. W pozostałych częściach rośliny nie występuje trucizna, więc jej zbiór jej stosunkowo łatwy. Najbardziej skuteczny jest napar z nasion, którego kilka kropli wystarczy by zabić dorosłe zwierzę.
Występowanie: Dżungla

ObrazekSumak
Niebezpieczny krzew spotykany w lasach. Jego liście wydzielają olej, z którym kontakt wywołuje reakcję alergiczną objawiającą się swędzącą wysypką i pęcherzami. Niezwykle trudno pozbyć się go ze skóry lub futra, więc objawy utrzymują się przez dłuższy czas.
Występowanie: Las, Las namorzynowy

ObrazekWawrzynek
Krzew rosnący najchętniej na skalistej glebie. Wszystkie jego części są niejadalne, a spożycie ich wywołuje pieczenie w przełyku i żołądku oraz mdłości. Jednak to owoce są najbardziej trujące. Po zjedzeniu ich pojawiają się zaburzenia rytmu serca i śpiączka, które mogą w części przypadków prowadzić do śmierci.
Występowanie: Wulkan

Zioła szamańskie
Ze względu na swoje niezwykłe właściwości mogą być zbierane i używane tylko przez szamanów. Służą do przeprowadzania rytuałów i leczenia chorób metafizycznych.

ObrazekGwiaździsty Mech
Cudowna roślina, zachowująca okruchy Świateł Przodków, widocznych każdej nocy na niebie. Rozświetla mrok, odstraszając ciemność i dając nadzieję, potrafi również wyrwać z pod władzy mroku tych, którzy zbyt długo nie oglądali światła. Występuje w dwóch odmianach, zwyczajnej(białej) która może być zerwana i wykorzystywana przez każdego, oraz znacznie rzadszej, mistycznej(niebieskiej) której jedynie szamani mogą dotykać i używać.
Zbiór: Jaskinie, Grobowiec Świetlików

ObrazekKora sandałowca
Ułatwia wejrzenie w inny aspekt rzeczywistości, również osobom bez szamańskiego daru, ułatwia kontakt z przodkami. Użyta w nadmiernej ilości może wywoływać chwilowe omamy, senność i pewne problemy z oddychaniem.
Zbiór: Dżungla

ObrazekObrazekPiołun i Cedr
Dwie rośliny, nierozerwalnie ze sobą związane w sferze nadprzyrodzonej. Dają możliwość uzyskania częściowej władzy nad duchami, przywoływani lub wyganiania ich. (Jeżeli ich więź zostanie zignorowana i któraś roślina zostanie użyta w rytuale osobno, może zadziałać tak jak trzeba, albo zupełnie inaczej...)
Zbiór: piołun - Pustkowia, cedr - Dolina, Dolina Wichrów

ObrazekVoacanga
Ziarna tej rośliny wywołują u osób z darem szamańskim wizje, które, przy łasce przodków, mogą obrazować przyszłość.
Podane w formie proszku komuś do nich nieprzyzwyczajonemu działają jak lekki afrodyzjak, stanowią również lek dla nieszczęśników uzależnionych od środków psychoaktywnych.
Zbiór: Upendi

ObrazekWerbena
Pomocna przy odczynianiu klątw, tudzież w ogóle w rytuałach. Nie ma żadnego charakterystycznego działania, lecz wzmacnia działanie pozostałych składników.
Zbiór: Sawanna (na zachodzie i na wschodzie)

ObrazekWiciokrzew
Stosowany przy leczeniu Amnezji. Może być wykorzystany jako kadzidło, do wcierania, tudzież w formie wieńca noszonego na głowie.
Zbiór: Las

ObrazekŻywokost
Korzeń pobudzający siły życiowe, wykorzystywany przy leczeniu zimnicy. Stanowi część mieszaniny wykorzystywanej podczas rytuału leczenia Zimnicy. Może być podawany w formie okładu niwelującego objawy choroby.
Zbiór: Rzeka Królów, Wstęga Kręgu Życia

Edytowano: 28.04.2019

Odpowiedz

Wróć do „Szamanizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość