Newsy
 • 11.02.21
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w evencie walentynkowym. Szczegóły tutaj
 • 22.01.21
 • Zapraszamy do zabrania głosu w sprawie eventu forumowego
 • 21.01.21
 • Audycja z Tako już jest wrzucona na YT
 • 24.12.20
 • Wesołych Świąt!
 • 22.12.20
 • Powstał system biomów zastępujący umiejętności stadne
 • 19.12.20
 • Wprowadzono zmiany w systemie przyznawania PD. Szczegóły tutaj
 • 13.12.20
 • Audycja z Ganju już jest gotowa do odsłuchania na naszym kanale YT
 • 06.12.20
 • Prezenty na Secret Santa już czekają tutaj
 • 05.12.20
 • Postacią Miesiąca została Laishia
 • 20.11.20
 • Mamy już nocny styl
Fabuła
 • Ciężki poród
 • Sekhmet, księżniczka nieistniejącej już Oazy, jest w ciężkim stanie. Czy uda się uratować ją i jej potomstwo?
 • Na ratunek królowej
 • Ciężko ranna Lyanna pojawiła się z dala od rodzinnego stada. Z pomocą ruszył jej dawny przywódca Szkarłatnych.
 • Problemów Szkarłatnych ciąg dalszy
 • Tajemnicze wydarzenia w Dolinie Wichrów. Czy po nich SG otworzy szkołę pływania?
 • Ucieczka Lwioziemców
 • Stado uciekło spod Lwiej Skały aby szukać bezpiecznego schronienia na Sawannie. W tym czasie główny stadny szaman został porwany
 • Szkolenie na złola
 • Młody lew został przekabacony na ciemną stronę mocy
 • Koniec Oazy
 • Pustynia opustoszała, gdy stado Faraona odeszło w zapomnienie
 • Intruzi w MB
 • Na terenie Mrocznego Bractwa pojawił się Berko, oferujący młodym wielką moc.
Stada

Lwia Ziemia przywódca: Tib

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Główna fabuła

Tutaj możesz zapoznać się z historią krainy oraz prześledzić drzewo genealogiczne jej mieszkańców. Dowiesz się tu także jakie stada zamieszkują te tereny.

Awatar użytkownika
Tib
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 1194
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Zdrowie: 100
Krzepa: 66
Zręczność: 59
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: dirke(avatar), tigon(podpis)
Kontakt:

Główna fabuła

#1

Post autor: Tib » 22 wrz 2018, 23:57

Rozdział I
Czarne chmury zebrały się na Lwią Krainą. Kiedy dwa lata temu miłość połączyła zwaśnione stada, nikt nie spodziewał się, że era pokoju i dobrobytu zakończy się tak szybko. Wraz z zażeganiem konfliktu, na Lwią Ziemię zaczęły przybywać nowe osobniki gotowe służyć królowi Simbie i chronić Wielki Krąg Życia przed tymi którzy chcieliby zaburzyć panującą równowagę. Powołano Gwardię Królewską, jednostkę tworzoną z najodważniejszych i najbardziej oddanych królowi osobników, której zadaniem była ochrona mieszkańców Lwiej Ziemi przed zagrożeniami. Utworzeni dzięki pomocy Rafikiego Strażnicy Kręgu mieli wykorzystywać prastare obrzędy by móc kontaktować się z przodkami a w razie kryzysu czerpać z ich mądrości. Lwia Ziemia jeszcze nigdy nie była tak potężna, jednak nawet jej wielkość nie była w stanie uchować jej od zbliżającej się tragedii.

Pół roku temu krainę nawiedziła wielka powódź a Lwioziemcy nie posiadali niczego co mogliby przeciwstawić niszczycielskiej sile. Klęska żywiołowa spustoszyła krainę jednak nie to było największym problemem Lwiej Ziemi. Para królewska, jej potencjalni następcy a także przywódca szamanów Rafiki, zaginęli. Kiedy tylko stało się to możliwe, Gwardia Królewska wyruszyła na poszukiwania władców, pozostawiając na Skale przerzedzonych i podupadłych na duchu Lwioziemców wśród których znajdowało się jedyne dziecko księcia Kovu i księżniczki Kiary – Narie.

Pod nieobecność gwardzistów na Lwiej Ziemi zaczęło dochodzić do sporów a nieco ambitniejsze osobnik dostrzegły swoją szansę na zdobycie tronu. Opatrzności przodków można przypisać fakt, że Lwia Ziemia podniosła się po niszczycielskich wojnach domowych. Ostatecznie władza przypadła Athastanowi, jednemu z najzdolniejszych szamanów, jednak sporej części Lwioziemców nie spodobał się fakt, że władza będzie spoczywać w łapach lwów skupionych wokół przywódcy duchowego więc wielu z nich opuściło Lwią Skałę by udać się na wygnanie. Wśród nich znajdowała się Rea-opiekunka małej Narie, która potajemnie zabrała swoją podopieczną z Lwiej Skały by ochronić ją przed losem marionetki w łapach szamanów lub innych ugrupowań, które postanowią sięgnąć po władzę.

Po wielu miesiącach bezowocnych poszukiwań na Lwią Ziemie powraca dziesiątkowana Gwardia Królewska. Kiedyś dumni i niezłomni teraz podupadli na duchu i ścigani przez niezidentyfikowanych oprawców Pierworodni podejmują desperackie próby powrotu, do domu który pod ich nieobecność zmienił się nie do poznania.

Tymczasem Zła Ziemia powoli się odradza a w sercach jej mieszkańców goreją gniew i chęć zemsty na Lwioziemcach. Czy przywódcy podzielonej Lwiej Ziemi znajdą w sobie dość mądrości by nie rzucić się sobie do gardeł? Czy jest jeszcze szansa na ocalenie dziedzictwa legendarnych lwich władców i wyniesienie na tron prawowitej władczyni? A może Lwiej Ziemi pisana jest zagłada z łap dobrze zorganizowanych i bezwzględnych Złoziemców? Czas pokaże komu pisane jest zwycięstwo.

Awatar użytkownika
Tib
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 1194
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Zdrowie: 100
Krzepa: 66
Zręczność: 59
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: dirke(avatar), tigon(podpis)
Kontakt:

#2

Post autor: Tib » 03 maja 2019, 20:25

Rozdział II
Po spotkaniu z hienami na Cmentarzysku niedobitki Pierworodnych powróciły na Lwią Ziemię jednak to co tam zastali daleko odbiegało od tego co nosili w pamięci. Okolice wodopoju zostały zagarnięte przez hieny a po terenach stada krążyli złoziemscy zwiadowcy. Ostatecznie Pierworodni zawarli z hienami pakt na mocy którego oddali im we władania część wodopoju w zamian za wzajemną deklarację pokoju.

Tymczasem Złą Ziemię ogarnęły płomienie rewolucji. Niezadowoleni z rządów swojego dotychczasowego herszta złoziemcy pod przywództwem Ragira zamordowali starą Nyeusi i jej syna Nazmira.

Kilka dni później miała miejsce niewielkie starcie na bagnie pomiędzy Pierworodnymi, Strażnikami Kręgu a Złą Ziemią. Wydarzenie to poskutkowało zawarciem pokoju pomiędzy stadami a następnie doprowadziło do utworzenia Królestwa Lwiej Ziemi w skład którego weszli Pierworodni i Strażnicy Kręgu, a na czele stanęła odnaleziona księżniczka Narie.

Złoziemcy natomiast podjęli decyzję o wielkiej przeprowadzce a niedługo potem wszyscy mieszkańcy Złej Ziemi wyruszyli w poszukiwaniu nowego domu.
Tymczasem w górach uformowało się nowe stado synowie Dakkara: Hazir i Maer’vu postanowili odbudować stado swojego ojca które kilka miesięcy wcześniej zadało druzgocącą klęskę Pierworodnym.

W tle tych wszystkich wydarzeń przewija się postać tajemniczego Wodza i jego heroldów, którzy szykują się do przeprowadzenia „Wielkiego Oczyszczenia”. Czas pokaże jak potoczą się dalsze losy Lwiej Krainy.

Awatar użytkownika
Tib
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 1194
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Zdrowie: 100
Krzepa: 66
Zręczność: 59
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: dirke(avatar), tigon(podpis)
Kontakt:

#3

Post autor: Tib » 21 sie 2019, 19:01

Rozdział III
Księżniczka Narie abdykowała z tronu Lwiej Ziemi a na swoją następczynię wyznaczyła córkę Vitani-Raisę. W pierwszych lwioziemskich wyborach zwyciężył były generał Pierworodnych -Tib i objął funkcją Kanclerza.

Po przeprowadzce Zła Ziemia zmieniła nazwę na Szkarłatne Grzywy a jej szeregi uszczupliły się o kilku członków. Jednym z zagubionych był Ragir- dawny herszt. Nowym przywódcą została jego kuzynka Lyanna.

W Legionie Seta doszło do przewrotu. Buntownicy pod przywództwem Enasalin pokonali a następnie oślepili Maer’vu. Miejsce Legionu zajęło mroczne bractwo.

Tymczasem córka Skazy imieniem Berghi oraz była księżniczka Lwiej Ziemi zebrały swoich popleczników w na południu. Czy plan podboju Lwiej Ziemi dojdzie do skutku?

Awatar użytkownika
Athastan
Radca
Radca
Posty: 535
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 cze 2015
Krzepa: 32
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Duch: 61
Autorzy obrazków: Rea
Kontakt:

#4

Post autor: Athastan » 30 lip 2020, 0:52

22 mar 2020

Rozdział IV

Płomienne Serca:
Na przełomie grudnia/stycznia miało miejsce starcie nad Martwą Rzeką – sprowokowany przez szaloną hienę Jerycho, karłowaty lew Rekin zaatakował stado krokut. W zajście włączył się mieszkający nad brzegiem rzeki kotek czarnołapy Kapitan Archaon, biernie obserwowała mandrylka Uran, hipopotam Hiper oraz trzy niezrzeszone ze stadem hieny – Rabsha, Kuru i ta czarna.
Dzięki interwencji nosorożca Boba, który usunął rannego lwa z miejsca zamieszek, Płomienni zyskali znaczącą przewagę, i wspólnie zamordowali prowokatorkę, żeby zapobiec dalszym tego typu incydentom, uznając ją za zagrożenie dla stada. Postronni obserwatorzy oddalili się z miejsca zdarzenia.
Na Równinę zajmowaną przez stado Przodkowie nałożyli klątwę – uniemożliwiającą obcym zwierzętom wkroczenie na terytorium Płomiennych.
Do klanu dołączył Anik – brat aktualnej przywódczyni Alfajiri, szaman, który w drodze do obecnego ugrupowania spotkał się na Czarnym Uroczysku ze złowrogim duchem, któremu poprzysiągł zemstę.
Po burzliwych działaniach ze stycznia i naradach plemiennych z lutego w marcu stado rozdzieliło między siebie aktualne obowiązki – medyczka a zarazem szamanka Nana w towarzystwie Ndewu wyruszyła poza granice stada, uzupełnić swoje zasoby ziół, a także być może zgłębić istotę nałożonej na jej stado klątwy. Zaowocowało to krótkim incydentem na sawannie, która została w międzyczasie przejęta przez Szkarłatne grzywy – Gvalkha i Kayaba puścili hieny wolno, jednak nie pozwalając im zabrać ze sobą zdobytych surowców. Alfajiri wraz Anikiem i jednym ze szczeniąt patrolowała brzeg rzeki, reszta stada miała za zadanie obejść pozostałe tereny Płomiennych.

Lwia Ziemia
Końcem grudnia na brzegu zatrutego Wodopoju odnaleziono szczątki zaginionej księżniczki Sariny.
Przywiedziony do medyczki Datury członek stada Szkarłatnych grzyw, Uharibifu, został przez nią wykastrowany, gdy tylko dowiedziała się, jakich dopuścił się czynów (haniebnych). Poszkodowana Falka doszła do zdrowia pod okiem Athastana, i z długiem wdzięczności opuściła Lwią Ziemię.
W międzyczasie pojawili się również posłańcy Wodza, poszukujący swego ojca ShieriaOm, Gunter będący na tropie swojego mordercy, i Aspekt przekazujący istotne szczegóły planu popleczników Wodza.
Na Lwiej Skale zawitali również: poseł z Królestwa Końca Burzy od Berghi, a także wódz nowo powstałego w Upendi stada Republiki, chcąc nawiązać współpracę.
Miała równieź miejsce uroczystość stadna, na niej zaś zostały podjęte decyzje współpracy z innymi stadami.
Zajście w lochach (próba wymierzenia sprawiedliwości Uhariemu przez Piegusa), poprzedzone zamachem na Tiba przez Uhariego (co stało się motywem dla Piegusa) stało się powodem kary nałożonej na przybranego syna kanclerza, zaś królewskie rodzeństwo rozpoczęło na własną łapę śledztwo w sprawie zamordowanej siostry.
Lwią Ziemię nawiedził również Enaron, roznoszący zarazę.

Szkarłatne Grzywy
Początkiem stycznia stado poszerzyło swoje tereny, przejmując sawannę, mordując zbuntowaną hienę i przeganiając rzemieślnika szympansa. W zajściu oddał usługi Szkarłatnym Sheria Om, jednak nie skorzystał z propozycji przyłączenia się w ich szeregi – wobec czego pozwolono mu odejść wolno.
Odbyła się uroczystość stadna – Krwawy Chrzest, wraz z awansami i nadaniem nowych rang zasłużonym członkom stada – i tak Ari i Nuzira zostały mianowane dowódcami i głównymi doradcami królowej, Gvalkha i Hatari urośli do rangi Straży, a Kilindi i Bluu zostały Pazurami.
Stado zwiększyło znacznie swoją liczebność – poza dołączeniem rzemieślnika Kayaby, szamanki Biashary i lamparta Samaela, na teren Szkarłatnych przybyła królowa Końca Burzy, Berghi, wraz z wierną Fedhą – poddając się władzy Lyanny. Obie okazały się być brzemienne i w grotach urodziły lwiątka – Berghi, tracąc zdrowe zmysły u kresu życia, wyzionęła ducha niedługo po porodzie, wydając na świat małą Visenję, Fedha natomiast urodziła liczną gromadkę dzieciaków, których ojcem był Uharibifu, ale chyba nikt o tym oficjalnie nie wie.
Włączony do stada szaman Tarwosz skupiał się bardziej na swoich szamańskich sprawach, niż na dobru stada, opuszczając zwołaną przez królową Uroczystość stadną – co skończyło się dla niego tragicznie. Podczas wtargnięcia na teren stada młodego lwa Lilitha i ataku na lwice, Tarwosz ujął się za nim, przez co został posądzony o zdradę i wtrącony do lochu, a Lilith zamordowany.
Gvalkha odbyła trening medyczny, a powracając ze szkolenia spotkała na bagnach Lapisa, członka Republiki Południowych Ziem – status tej znajomości jest rozwojowy, ale może okazać się znaczący dla obu stron.

Królestwo Końca Burzy
Stado chyliło się ku upadkowi, ubywało popleczników, mimo nowej nadziei w postaci potomstwa, którego spodziewała się królowa i Fedha. Owładnięta manią prześladowczą i postępującym szaleństwem Berghi opuściła tereny swojego stada, przedzierając się przez bagna dotarła w towarzystwie Fedhy do Szkarłatnych Grzyw, gdzie była zmuszona ukorzyć się przed tamtejszą królową. Zhańbiona, wcielona do stada w najniższej randze i uwięziona w lochach, zginęła przy porodzie swojej jedynej córki i dziedziczki, Visenji. Lwiczka obecnie jest wychowywana przez Fedhę razem z potomstwem grzywiastej samicy, już w barwach Szkarłatnych.

Mroczne Bractwo
Dość długo ciągnęła się sprawa z serwalem-szamanem, poplecznikiem Wodza, który na skutek specyficznego rytuału, którego mimo jego obezwładnienia nie udało się przerwać, otworzył coś w rodzaju przejścia między światem duchów a światem doczesnym.
W okolicach lutego/marca w ramach ogarniania się po stoczonej bitwie Enasalin wraz z Bjornem udali się do jaskini przywódczyni, gdzie najprawdopodobniej doszło do poczęcia miotu lwiątek.
Pozostali członkowie stada nie trwali bezczynnie – ponieważ na ich tereny co i rusz zawitywali intruzi – albo orłosępy kradnące zioła, albo szalone lwy (Shimo) ze złodziejskim ogonem – co zaowocowało krwawymi przepychankami.

Królestwo Oazy
Dobiegła końca rozpoczęta w listopadzie ceremonia stadna (Ceremonia Skorpiona) na której do stada została przyjęta Jasmin i Ukatili, przybyli z Lwiej ziemi, a rangę wojownika zyskała Ember .
Końcem grudnia Neftis daje życie kolejnemu miotowi lwiątek, które zostają przedstawione Faraonowi i starszemu rodzeństwu. Na tereny pustyni nadciągnęła burza piaskowa, zmuszając rodzinę królweską do schronienia się w jaskini i przeczekania jej. W mniejszej Oazie dochodzi do zajścia z uczestnictwem niemej samicy lamparta, chcącej ukraść zioła – pomimo unieszkodliwienia jej i odeskortowania jej do jaskini, kocica zniknęła w dość zagadkowych okolicznościach.
Zaginął także Ukatili, opiekun jasnej lwicy Jasmin, oraz Bomvu – jednak ich ewentualne poszukiwania również zostały zniweczone na jakiś czas przez burzę.
Do stada dołączyła medyczka Shanteeroh, na razie na zasadzie ustnej umowy z Faraonem. Na tereny stada napatoczyła się fenkowa szamanka Hiraeth, uznając zwierzchnictwo lwów na tych terenach, jednak na razie nie została wcielona do stada.

Republika Południowych Ziem
Nowe stado powstałe na początku stycznia, początkowo mocno jednopłciowe, w toku fabuły pozyskujące kolejnych członków i członkinie, nawet tak zaskakujące, jak antylopy. Niedługo po powstaniu ugrupowania i uchwaleniu jego statusu, przywódca udał się na teren Lwiej Ziemi, celem zawiązania sojuszu, zaś pozostali członkowie stoczyli potyczkę z miejscowymi małpami – póki co, nie zwycięską. Konflikt nie został jednoznacznie rozwiązany, bo ani małpy nie przyjęły ich zwierzchności, ani nie zostały wypędzone.
Przez tereny Upendi przewinął się chory kotek czarnołapy, doszło do niedużej utarczki nad jednym ze strumieni z osobnikami nienależącymi do republiki – natomiast szkody poczynione przez zwierzątko zostały w pewnym stopniu zniwelowane przez deszcz.
Na terenach Upendi miała miejsce schadzka Falki z Lapisem, udającym, że wcale nie jest to teren stadny.

~ by Hiraeth
Każdy rytuał niewłaściwe stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu.

Pierwszy Szaman przypomina - nigdy nie używaj cebuli w celach magicznych!

Cały Ath

Odpowiedz

Wróć do „Fabuła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość