Newsy
 • 17.02.20
 • Miss forum została Nataka, a Misterem Kayaba. Gratulujemy zwycięzcom.
 • 16.02.20
 • Dzisiejsza audycja z Ndevu już do odsłuchania na kanale YT
 • 14.02.20
 • Zapraszamy do udziału w Evencie Walentynkowym
 • 11.02.20
 • Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami które zaszły w systemie specjalizacji
 • 01.02.20
 • Postacią Stycznia została Hiraeth
Fabuła
 • Walka w Kaskadzie
 • Szkarłatni nie tolerują intruzów na swym terenie, o czym tragicznie przekonał się Lilith.
 • Choroba na LZ
 • Chory kot dotarł na Lwią Ziemię, by zarażać kolejne lwy.
 • Magiczny kopczyk
 • Mroczni rozprawili się z szamanem odprawiającym podejrzany rytuał na ich terenie.
 • Próba samobójcza Szkarłatnego
 • Uharibifu po raz kolejny próbuje odebrać sobie życie po okaleczeniu przez lwioziemską medyczkę.
 • Problemy Republiki
 • Nie tylko tubylcy ze Skały Wolności ale i z Upendi są niezadowoleni przejęciem terenu przez lwy. Do tego w Republice zjawił się kot roznoszący nieprzyjemną chorobę.
 • Więzień na Lwiej Skale
 • Shadow, dawny współpracownik Berghi został wtrącony do lwioziemskiego więzienia.
 • Koniec Królestwa Burzy
 • Królestwo Końca Burzy przestało istnieć. Balansująca na skraju szaleństwa Berghi dołączyła wraz z Fedhą w szeregi Szkarłatnych. Na świat przychodzi potomstwo lwic.
 • Burza piaskowa
 • Nad pustynię nadciąga potężna burza
 • Cud nad Martwą Rzeką
 • Praojciec rzucił klątwę na tereny Płomiennych
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Republika Południowych Ziem

Awatar użytkownika
Nyeupe
Minister
Minister
Posty: 43
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 03 maja 2017
Zdrowie: 100
Krzepa: 50
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Tako
Kontakt:

Republika Południowych Ziem

#1

Post autor: Nyeupe » 05 sty 2020, 1:52

Republika Południowych Ziem
Obrazek
Historia
Pomysł na stado zrodził się w głowie Nyeupe. Po tym jak utracił możliwość powrotu do domu, postanowił razem z Lapisem, Asanim oraz Amanem założyć stado. Od razu wiedział, że musi być to stado, takie w jakim żył od urodzenia. Okazało się, że Lwy nie wiedziały nawet jak to stado w takim systemie będzie miało wyglądać, bo nigdy się z takim nie spotkali. Nyeupe żył w stadzie, w którym nie było jednego przywódcy, zamiast tego rządził dosyć liczna grupa zwierząt przeróżnych gatunków. Wspólnie decydowali o tym co się dzieję stadzie i w jakim kierunku ma ono iść. Nyeupe wiedział, że musi wprowadzić taki system w ich nowym stadzie.

System Władzy
W Republice występuje pewien rodzaj władzy demokratycznej. Republiką rządzi Najwyższa Rada do , której należą wszystkie postacie z rangą 3 i wyższą. Co 2 lata Rada wybiera Ministra (który jest przedstawicielem Rady) oraz Generała (który jest przedstawicielem Armii Republiki). Minister oraz Generał sami wybierają swoich podwładnych na 4 randze.
Minister i Generał przejmują władzę w stadzie na czas kryzysu militarnego lub dyplomatycznego, który jest ogłaszany poprzez głosowanie przez Radę.

Przywódcy
Obrazek

Nyeupe - Minister Republiki Południowych Ziem. Pochodzi z terenów położonych daleko na południe za Wielką Wodą. Jest lwem o bardzo jasnej karnacji (nie licząc grzywy). Jest zdecydowany, opanowany. Nyeupe troszczy się o swoich, zrobi wszystko, by obronić swoich "ludzi" przed niebezpieczeństwem. Czasami może się zdarzyć, że będzie też zadziorny.
Nyeupe pochodzi z demokratycznego stada. Jego ojciec był bardzo wpływową osobą w stadzie, zasiedział w radzie. To od swojego rodzinnego stada Nyeupe wziął pomysł na stworzenie Republiki lekko je zmieniając tak by działały jeszcze lepiej. Z charakteru jest podobny do swojego ojca. W stadzie zajmuje miejsce Ministra, czyli przywódcy politycznego Republiki.


Obrazek

Lapis - Generał Armii Republiki Południowych Ziem. Lapis to twardo stąpający po ziemi lew. Z charakteru nie jest za przyjazny, jeśli się go dobrze nie pozna. Broni swojego za każdą cenę, nie ważne czy to kawałek zebry czy stado do którego należy. Za młodu błąkał się samotnie, nic nie znaczył. W końcu znalazł stado które go zaintrygowało, chodź wcześniej nie interesował się życiem stadnym. Dołączył więc do Królestwa Końca Burzy. Po jakimś czasie jednak, zauważył, że stado chyli się ku upadkowi. Nie zamierzał być w czymś, czego praktycznie nie było. Z tego powodu odszedł. Spotkał dwóch samców Asaniego oraz Nyeupe. Początkowo planowali po prostu żyć jako samotnicy w okolicach Upendi, później jednak ten plan przerodził się w stado. Dołączył potem do nich również Aman. Jako iż Lapis był jednym z pierwszych członków, dostał wysoko postawioną rangę Generała, czyli przywódcy wojskowego.


Umiejętność Stadna

Tajemny szyfr -członkowie Republiki potrafią posługiwać się tajnym szyfrem, którego znaczenie rozumieją tylko oni. Za jego pomocą potrafią zostawiać trwałe wiadomości na różnych powierzchniach o ile posiadają odpowiedni barwnik albo węgiel. Szyfr jest ciągle aktualizowany, dlatego postacie, które odeszły ze stada nie mogą go z powodzeniem dłużej wykorzystywać.
I. Początkujący- nowicjusz, który od niedawana znajduje się w stadzie i nie zgłębił jeszcze tajników republikańskich znaków.
II. Obywatel – osobnik jest już na tyle długo w stadzie, że zapoznał się z jego wartościami i tradycjami a na dodatek bez problemu potrafi odczytywać krótkie wiadomości zapisane szyfrem.
III. Rady- Doświadczony i dobrze zorientowany w realiach stadnych osobnik, który poznał szyfr na tyle dobrze, że bez problemu kreśli krótkie zdania a zarazem potrafi odczytać długie złożone wiadomości.
IV. Działacz/Chorąży- Działacz jest osobnikiem, który zajmuje się sprawami cywilnymi natomiast w zakres kompetencji chorążego wchodzi armia i szeroko rozumiane działania zbrojne. Niezależnie od obranej ścieżki, osobniki na tym poziomie bez problemu kreślą długie, skomplikowane zdania oraz takowe odczytują.
V. Minister/Generał- osobniki o najwyższych kompetencjach w stadzie. Podobnie jak w przypadku rangi czwartej mamy tutaj podział na ścieżkę wojskową i cywilną. Osobniki z tą rangą posiadają swój własny szyfr, nieznany pozostałym członkom stada i mogą robić z niego dowolny użytek.


Wartości Stadne

Równość - Wszyscy w stadzie traktują siebie równo nie zależnie od rangi czy innych przyczyn.

Wolność - Działaj zgodnie z własną wolą, nic na przymus. Nie działaj jednak na niekorzyść stada.

Altruizm - Bądź oddany stadu i przekładaj je ponad siebie. Członkowie stada są dla ciebie najważniejsi.


Święta Stadne

5 stycznia - Święto Narodowe z okazji założenia Republiki Południowych Ziem. Członkowie Republiki spędzają je w taki sposób jaki chcą.


Rangi

1. Początkujący - Zwierzę, które dopiero co dołączyło do Republiki. Staję się ono jej członkiem. Poprzez pracę i służenie Republice awansuje na Obywatela.

2. Obywatel - Jest to członek Republiki, który jest już na tyle długo w stadzie, że zapoznał się z jego wartościami i tradycjami.

3. Radny - Doświadczony i dobrze zorientowany w realiach stadnych członek, który zostaje przyjęty do Najwyższej Rady.

4. Działacz lub Chorąży - Działacz jest członkiem, który zajmuje się sprawami cywilnymi natomiast w zakres kompetencji chorążego wchodzi armia i szeroko rozumiane działania zbrojne.

5. Minister lub Generał - członek o najwyższych kompetencjach w stadzie. Podobnie jak w przypadku rangi czwartej mamy tutaj podział na ścieżkę wojskową i cywilną.

Reszta
Naszyjnik Stadny +1 krzepy
Odejście ze stada - nie ma żadnej konsekwencji dla członków Republiki o rangach 1 i 2. Jeżeli mają ochotę, mogą odejść. Jeśli chodzi o członków wyższych rang, to sytuacja wygląda inaczej. Mogą oni posiadać pewne poufne informacje na temat Republiki, dlatego przed opuszczeniem przyrzekają, że nikomu nie zdradzą takowych informacji. Jeżeli okaże się, że takie informacje wyciekną, a Najwyższa Rada będzie pewno kto to był, zostanie on wpisany na listę postaci zagrażających bezpieczeństwu Republiki i w konsekwencji będzie poszukiwany i osądzony według prawa na terytorium Republiki.

Odpowiedz

Wróć do „Stada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość