Newsy
 • 15.02.19
 • Kolejna audycja forumowego radia odbędzie się 23 lutego. Gościem będzie Maru.
 • 14.02.19
 • W walentynkowym subforum pojawiły się konkursy. Do wygrania atrakcyjne nagrody!
 • 14.02.19
 • Ruszył event walentynkowy oraz głosowanie na Miss i Mistera. Do spisu ziół została dodana kocimiętka.
 • 13.02.19
 • Do Regulaminu Fabularnego dodano punkt 18. mówiący o odpisach graczy podczas walki oraz zaktualizowano punkt 2. Regulaminu Spotkań.
 • 11.02.19
 • Od 15 lutego szamani nie będą już otrzymywać PD za zbiór ziół.
Cytat miesiąca

"Co tu się właściwie odmufasiało?"

Kitani, Jezioro

x

PIERWORODNI

Przywódca: Tib

Opis stada

STRAŻNICY KRĘGU

Przywódca: Athastan

Opis stada

ZŁA ZIEMIA

Przywódca: Ragir

Opis stada

Fabuła
 • Pierwsza ofiara ZZ
 • Podczas walki w Lochach syn dawnej liderki zmarł od poniesionych ran. Nyeusi najprawdopodobniej podzieli jego los.
 • Starcie w Lochach
 • Na Złej Ziemi doszło do krwawej walki pomiędzy nowym Hersztem a byłą liderką stada.
 • Rewolucja na Złej Ziemi
 • Członkowie ZZ na czele z Ragirem sprzeciwili się władzy Nyeusi i wybrali nowego przywódcę. Przyszłość byłej liderki i jej syna jest niepewna.
 • Przyszłość Lwiej Ziemi
 • Generał Pierworodnych i Mówca Strażników prowadzą rozmowy w sprawie współpracy ich stad.
 • Wielka gra się zaczęła
 • Nieznani przybysze krążą po krainie, a snuta przez nich intryga zatacza coraz większe kręgi.
 • Krokodyla daj mi luby!
 • Cztery lwy stanęły w szranki ze spragnionym krwi gadem.
 • Bohaterska księżniczka
 • Następczyni tronu rusza na pomoc lewkowi w opałach.
 • Stado Strażników się powiększa
 • Na świat przyszła czwórka młodych.
 • Pakt o nieagresji
 • Spór nad Wodopojem zakończył się pokojowo. Kocia Skała przechodzi pod władanie hieniej bandy.
 • Legion Seta
 • Dwóch braci planuje ożywić stado ich zaginionego ojca.
x
Suwak
Pustkowia Dżungla Wodospad Wulkan Pustynia Oaza Góry Dolina Jezioro Cmentarz Ciernisko Kanion Wąwóz Wodopój Upendi Termitiery Bagna Lwia Skała Drzewo Kilimandżaro Las Sawanna

Zła Ziemia

Awatar użytkownika
Nyeusi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 65
Gatunek: lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 29 paź 2009
Zdrowie: 48
Krzepa: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Autorzy obrazków: ja
Kontakt:

Zła Ziemia

#1

Post autor: Nyeusi » 23 paź 2018, 8:17

Obrazek
Historia
Podczas swojego panowania Skaza zebrał grupkę wiernych mu lwic pod przywództwem Ziry, która po powrocie Simby zbiegła na nieprzyjazne tereny znane jako Zła Ziemia. Tam wybranek Skazy - Kovu miał zostać wytrenowany na dziedzica, który obali Simbę i jego potomków. Niestety Zira była zbyt mocno przekonana o możliwościach swojego syna. Był on zbyt dobroduszny i łatwowierny i zamiast zabić córkę swojego wroga, zakochał się w niej, doprowadzając ostatecznie do połączenia obydwu stad.
Historie opowiadane na Lwiej Ziemi o ostatecznej bitwie z poplecznikami Skazy mówią o księżniczce o złotym sercu, która przekonała wszystkich złoziemców do zawarcia pokoju i złączenia stad. Nie wspomina się o tych kilku niedobitkach, którzy nie byli gotowi porzucić wszystkiego za co walczyli. W obliczu śmierci swej przywódczyni i zdrady najlepszych wojowników nie byli w stanie przeciwstawić się ponownemu wygnaniu.
Na wiele lat słuch o nich zaginął. Osłabione, lecz kierowane żądzą zemsty stado opracowało metody posługiwania się mniejszymi zwierzętami do zwiadu i szpiegowania. Sprytem, intrygą i sabotażem planują pogrążyć Lwią Ziemię i pomścić swoich poległych władców i towarzyszy. Po Wielkiej Powodzi zaginął słuch o największych zdrajcach, lecz ponoć jedyna córka Kiary i Kovu nadal miała się dobrze. Jeśli kiedykolwiek istniał odpowiedni moment na przejęcie inicjatywy, to właśnie teraz.

Charakter stada Stado ze Złej Ziemi kontynuuje tradycje, jakie zapoczątkowali Skaza i Zira. Ceni się tu spryt, silę i przebiegłość. Dla wrogów złoziemcy są bezlitośni i nie mają oporów moralnych przed kłamstwem i oszustwem by osiągnąć swe cele. Z drugiej strony zdają sobie sprawę że swojej małej liczebności oraz tego, ze nie przetrwają jeśli nie będą działać jako jedność. Pielęgnowane są tu bliskie, rodzinne relacje między członkami stada. Wsparcie i opieka ma na celu nie tylko wzmocnienie więzi, ale też zapobieganie nielojalności.
Stadem rządzi Herszt i jego slowo zawsze jest ostateczne, choć zaufani Oprawcy mogą czasem dokonywać pomniejszych decyzji lub tymczasowo sprawować opiekę nad stadem pod nieobecność Herszta.

Przywódca
Obrazek
Nyeusi
Starsza lwica była bliską przyjaciółką Ziry. Razem z nią udała się na wygnanie dbała o dobro stada w najgorszych okresach. W milczeniu przyglądała się treningowi młodego Kovu i choć wyczuła w lwiątku słabość, zaufała osądowi przywódców. Potem jako jedna z niewielu sprzeciwiła się zawarciu pokoju i pokonana, powróciła na ziemie tak długo będące jej domem. Nie zamierzała tak po prostu porzucić całego dziedzictwa Skazy. Wykorzystując inne zwierzęta aby szpiegować bez wzbudzania podejrzeń planowała kolejny ruch.

Wyznawane zasady Lojalność najwyższą wartością - Przetrwamy tylko jeśli będziemy zgodną jednością. Stado nie może przetrwać, jeśli jego członkowie nie będą mieli do siebie zaufania. Bądź lojalny wobec przywódcy i stada, a osiągniemy sukces.
Siła i wytrwałość zapewnią nam przetrwanie - Bądź silny zarówno fizycznie jak i psychicznie. Nie okazuj litości dla wrogów i zdrajców, nie daj nikomu pomyśleć, że łatwo tobą manipulować.
Stado jest twoją Rodziną - Szanuj i wspieraj członków stada, bo oni są twoją Rodziną. Bądź oparciem dla swojej Rodziny a zawsze będziesz mógł na nich polegać.

Uroczystości stadne Ceremonia inicjacji - Przejście Adepta na Łowcę, czyli pełnoprawnego członka stada lub awans Łowcy na Oprawcę. Gdy Herszt uznaje, iż dany osobnik jest już godny przejść na wyższy stopień, całe stado zbiera się by świętować jego awans.

Umiejętność stadna Umiejętność stadna:„Władcy Złej Ziemi”. Podczas swojego wygnania Złoziemcy nauczyli się współpracować z innymi zwierzętami zamieszkującymi ich tereny. Dzięki temu następcy Ziry mają do swojej dyspozycji zastępy lojalnych informatorów, którzy ostrzegą ich o każdym intruzie jaki pojawi się na Złej Ziemi.
Nowicjusz – młodzik lub świeżo przyjęty do stada, dopiero poznaje tajniki życia na Złej Ziemi, nie posiada umiejętności stadnych.
Adept – zaczyna swój właściwy trening, może korzystać z informacji od szakali zamieszkujących okolice termitiery.
Łowca – standardowa ranga w stadzie, lew posiada pełne prawa stadne oraz może korzystać z informacji od szakali oraz od hien zamieszkujących okolice Wulkanu.
Oprawca - elitarny wojownik stadny, ma dostęp do informacji pochodzących od szakali, hien a także od sępów zamieszkujących okolice Jeziora.
Herszt – oprócz wszystkich wyżej wymienionych, Herszt może wykorzystać mniejsze zwierzęta, by poznać treści rozmów prowadzonych przez obcych.
Uwagi: Członkowie Złej Ziemi mogą śledzić postacie, które przebywają dłużej niż 24h na ich terenach. Każdy gracz może korzystać z pomocy tylko jednego zwierzęcia na raz.
Podczas pisania podporządkowanym zwierzęciem piszemy z głównego konta, a dane zwierze oznaczamy odpowiednim kolorem:
szakal
sęp
hiena

Motto: "Msasi haogopi miiba" ("Łowca nie boi się cierni")

Naszyjnik Złej Ziemi: +1 Zręczności
Odejście ze stada Ze względu na swoją historię stado z Lwiej ziemi ceni sobie lojalność, a odejście ze stada jest traktowana jako zdrada i surowo karane.
Młode i osobniki o rangi Nowicjusza mogą opuścić stado bez konsekwencji, choć ich powrót nie będzie zbyt mile widziany. Ponadto młode, które widocznie sobie nie radzi i wykazuje zbyt dużo słabości może za decyzją przywódcy, bez konsekwencji dla niego zostać wydalone ze stada.
Adepci, którzy opuścili stado muszą liczyć się z okaleczeniem. Mogą oni wybłagać sobie powrót do stada, lecz nie unikną tym samym kary, ich ranami nie wolno się zająć żadnemu członkowi stada. Jeśli przeżyją, to blizny będą im przypominać o popełnionej zdradzie.
Odejście ze stada osobników o wyższej randze jest karane śmiercią.
Beloved brother enemy
I sing my sword song for you
The lullaby of obliteration
So I can wake up with a smile
And bliss in my heart

Coexistence, Conflict, combat
Devastation, regeneration, transformation
That is the best I can do for you

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość