Newsy
 • 09.12.19
 • Nastąpiła aktualizacja sklepu. Uległy zmianie miejsca występowania soli.
 • 08.12.19
 • Spotkanie forumowe odbędzie się 14.12. Szczegóły w dziale prywata
 • 07.12.19
 • Kolejna audycja forumowego radia odbędzie się 15.12, a jej gościem będzie Enasalin
 • 06.12.19
 • Zapraszamy do udziału w loterii mikołajkowej!
 • 01.12.19
 • Postacią Miesiaca został Uharibifu
Fabuła
 • Walka w Głębokich Jamach
 • Ragir wraz z córką zaatakował lwioziemską księżniczkę, którą się opiekował.
 • Złodzieje u hien
 • Po szaleńczym ataku lwa, hienki znalazły się na celowniku miejscowych złodziei, którzy uprzykrzają im stadne życie.
 • Klan Płomiennych Serc
 • Hieny założyły własne stado, przejmując na własność Równinę i Martwą Rzekę.
 • Samotna wyprawa
 • Królowa Końca Burzy wybrała się na wędrówkę w nawiedzone zakątki gór.
 • Bitwa w LZ
 • Na Złotych Łąkach trwa walka Lwioziemców z heroldami Wodza.
 • Magiczny intruz
 • W Mrocznym Bractwie pojawił się potężny szaman, z którym Enasalin negocjuje współpracę.
 • Na terenie wroga
 • Szkarłatna ranna w walce z członkiem swojego stada znalazła schronienie na Lwiej Ziemi
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa

Legion Seta

Awatar użytkownika
Hazir
Posty: 76
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 gru 2016
Krzepa: 50
Zręczność: 50
Percepcja: 50
Kontakt:

Legion Seta

#1

Post autor: Hazir » 31 sty 2019, 0:24

Obrazek
Stado zostało stworzone przez Dakkara, ojca Hazira i Maer'vu. Ów lew rozkoszował się zabijaniem i strachem swych ofiar; aby siać jeszcze większy terror, postanowił zgromadzić grupę lwów jakich jak on i wspólnie z nimi siać terror gdzie tylko się da. Podczas swej wędrówki po kontynencie Dakkarowi udało się zrekrutować wiele podobnych do niego degeneratów: morderców, najemników, psychopatów, socjopatów, masochistów, sadystów i zwykłych tchórzy, którzy nie mieli odwagi mu odmówić. Były wśród nich zarówno lwy, jak inny kotowate, a nawet kilka hien. Wbrew pozorom, znalezienie osobników odpowiadających Dakkarowi nie było takie trudne i wkrótce do jego stada należało bardzo wielu członków obojga płci. Nowo powstała grupa stawała się coraz silniejsza.
I wtedy nieoczekiwanie pojawił się on, Set, bóg pustyń i zła, który wziął stado pod swoją opiekę. Doszło do tego pewnego dnia, gdy stado przemierzało rozległą pustynię; zbliżała się burza piaskowa, a w okół jak okiem sięgnąć nie było żadnej kryjówki, nie wspominając o końcu morza piasków. Set przemówił do młodego stada i zaoferował pomoc w ucieczce przed burzą w zamian za składanie ofiar i oddawanie czci. Początkowo Dakkar, ceniący sobie niezależność, nie chciał się zgodzić, lecz wtedy bóg sypnął mu prosto w oczy piaskiem i zagroził, że równie dobrze może zasypać ich wszystkich. Za namową pozostałych członków swego stada Dakkar musiał się zgodzić i na pamiątkę tego dnia jego stado zwie się Legionem Seta.
Legion Seta rósł i rozwijał się dobrze przez lata. W między czasie Dakkar został ojcem dwóch synów, którzy stali się jego najbardziej zaufanymi twórcami umarłych. Stado było silne, jego członkowie lojalni i wszystko układało się znakomicie. Osiedlili się na obrzeżach Lwiej i Złej Ziemi, nie brakowało im zwierzyny, ani wody pitnej. Udało im się przetrwać powódź dzięki temu, że uciekli wysoko w góry i tam przeczekali katastrofę. Wydawało się, że nic ich nie pokona. Aż do dnia, gdy Legion zaatakował grupę Gwardzistów, którzy zapuścili się zbyt blisko ich terytorium pod czas poszukiwań swych zaginionych podczas powodzi władców. Patrol intruzów został szybko wymordowany, a Dakkar osobiście śmiertelnie ranił Baturiego, przywódcę Gwardzistów i pozwolił mu się wykrwawić na śmierć. Od jednego ze schwytanych i później zabitych jeńców Legion dowiedział się o znajdującym się w okolicy drugim patrolu Pierworodnych. Stado ruszyło w pościg, lecz podczas pogoni zorientowali się, że Dakkar zniknął. Nikt nie wiedział, kiedy odłączył się od grupy, czy żyje, czy zginął, ani gdzie do tego doszło.
Wybuchło zamieszanie i tylko silna wola dwóch braci, którzy połączyli swe siły by utrzymać Legion Seta w jedności, zapobiegły jego rozpadowi.
Hazir i Maer'vu wiedzieli, że pod nieobecność ojca muszą sami przewodzić stadu i postanowili spróbować podjąć się tego zadania. Hazir ogłosił się nowym faraonem, a Maer'vu został jego twórcą umarłych. Wspólnie zdecydowali, że powinni poprowadzić stado w kierunku bardziej urodzajnych terenów i udało im się to. Niestety, wkrótce po tym Legion, podburzony przez dotąd nieznanego zdrajcę, rozpadł się, a jego członkowie się rozdzielili; bracia zostali sami, z mocnym postanowieniem, że Legion Seta odrodzi się z popiołów pod ich przywództwem.
Obrazek W tym stadzie miejsce znajdą tylko ci wytrwali, nieustępliwi i niepokonani w swej wiedzy i pewności samego siebie. Członkowie Legionu na ogół są okrutni wobec swych więźniów, bezlitośni dla zdrajców, lecz agresję okazują tylko wtedy kiedy trzeba. Na zaczepki odpowiadają ignorancją. Nie łatwo jest ich wyprowadzić z równowagi. Szacunek mają jedynie do siebie samych, bądź stad będących z nimi w sojuszu. Legion Seta jest grupą w której każdy lew jest inny, łączy ich jednak jeden wspólny cel, który będą osiągać razem, bez względu na wszystko, dążąc do niego przysłowiowo po trupach. Nie boją się osiągania marzeń, marzenia istnieją po to by je spełniać.
Są rodziną w której każdy może liczyć na wsparcie drugiego, lecz nie ma tu miłości czy współczucia, a mimo swej lojalności do siebie nawzajem są gotowi w każdej chwili zabić tych, którzy są zbyt słabi aby być godnymi członkami stada.
Nigdy nie okazują litości, uważając ją za słabość; słabość natomiast, to śmierć.

Obrazek Obowiązuje tu władza przechodząca z pokolenia na pokolenie, zawsze na najstarsze lwiątko byłego faraona. Jednak jeśli obecny faraon nie posiada potomstwa, lub nie jest ono na tyle obeznane w stadzie, aby móc objąć pozycję rodziciela, władza w Legionie jest przekazywana twórcy umarłych i odtąd to jego potomkowie dziedziczą władzę nad stadem.

Obrazek Obrazek Hazir urodził się jako pierworodny syn Dakkara i Hewy. Jest bratem Maer'vu, z którym jest nierozłączny. Po zaginięciu Dakkara, to on z pomocą brata okazał silną wolę i warknął głośno, uspokajając członków Legionu. Potem ogłosił się Faraonem, zamierzając kontynuować dzieło ojca wraz z bratem, który stał się jego zastępcą - Twórcą Umarłych. Okazał się silnym, zdecydowanym przywódcą i gdyby nie działania nieznanego zdrajcy, który szerzył zwątpienie pośród członków stada, Legion Seta miał szansę odrodzić się jeszcze silniejszy pod jego przywództwem.

Obrazek Obrazek Nikt nie wie, skąd pochodził, rozwiązania tej zagadki nie znają nawet jego rodzeni synowie. Wiadomo natomiast, że w swej ojczyźnie był członkiem rodziny królewskiej. Ponoć miał dwoje rodzeństwa, brata bliźniaka Halavara i młodszą siostrzyczkę, Glasyę, którą bardzo kochał. Władza nie przechodziła tam na najstarsze dziecko władców ani na pierworodnego syna; para królewska miała prawo sama wybrać dziedzica tronu, którego uznała za najodpowiedniejszego do tej roli podczas specjalnej ceremonii, na której zbierali się wszyscy członkowie stada. Młody Dakkar był pewien, że to na niego padnie wybór. Był wstrząśnięty, gdy jego rodzice wybrali Halavara.
Tamtego wieczoru na zawsze umarł radosny, kochający Dakkar, a narodził się potwór w ciele lwa. Cały swój żal, gniew i nienawiść skupił na bracie, którego uważał za winnego jego krzywdy. Przestał też utrzymywać dobre stosunku z rodzicami i ze swojej rodziny sympatią darzył wyłącznie Glasyę, lecz nie stłumiło to furii, jaką budziła w nim sama myśl o Halavarze.
Jego złość narastała coraz bardziej, w miarę, jak Dakkar rósł. W końcu nie mógł już jej kontrolować i przekonany, że jeśli Halavar zginie, rodzice wybiorą jego na swego następcę, zwabił brata w odosobnione miejsce pod pretekstem pogodzenia się; a tam brutalnie zamordował. Aby nikt niczego się nie domyślił, wiele godzin spędził w lodowatej wodzie, która zmyła z niego krew i wychłodziła ciało; następnie wrócił do rodziny i pozorując rozpacz, oświadczył, że Halavara wciągnął pod wodę krokodyl. Wszyscy mu uwierzyli.
Wydawało się, że teraz droga do tronu jest prosta, lecz Dakkara ponownie spotkał zawód: jego rodzice zdecydowali się uczynić Glasyę dziedziczką tronu i postanowili ogłosić to stadu o świcie. Dakkar wiedział, że jeśli i ona zginie, wyda się to podejrzane; dlatego zakradł się nocą do jaskini pary królewskiej i brutalnie zamordował oboje, aby nie dopuścić, by ich decyzja ujrzała światło dzienne. Następnie zażądał od Glasyi, by do niego przystała, lecz ona odmówiła i nazwała go potworem. Dakkar w tamtej chwili poczuł się zdradzony przez jedyną osobę, która coś dla niego znaczyła i ogarnięty gniewem śmiertelnie ją poranił, a następnie odszedł, pozwalając lwicy wykrwawić się na śmierć. Opuścił swoją ojczyznę, bowiem w tamtej chwili zrozumiał, że już nie pragnie władzy, lecz zabijania. Odkrył, że odbieranie innym życia jest o wiele bardziej satysfakcjonujące niż rządzenie nimi; postanowił wyruszyć w podróż i odebrać tyle istnień ile tylko zdoła.
Dakkar zaginął podczas pościgu za patrolem Pierworodnych dowodzonych przez Tiba; nie wiadomo, czy żyje, a jeśli tak, gdzie się ukrywa.

Obrazek Lojalność: Stado to Twoja rodzina, zdradzając rodzinę zdradzasz samego siebie.
Siła: Każdy z nas musi być silny, jeśli nie fizycznie, to psychicznie; pamiętaj, aby nie okazywać uczuć i nie pozwól, aby jakaś marna istota zawładnęła twym umysłem lub sercem.
Wracasz jako zwycięzca lub wcale: Jeśli poniosłeś porażkę podczas walki musisz zrobić wszystko aby odzyskać swój honor. Lepiej jest polec w walce niż żyć jako tchórz.
Nikomu nie ujawniamy naszych sekretów: Tajemnice stada są twoimi tajemnicami; musisz być gotów do zabicia członka stada, który chce nas sprzedać naszym wrogom.
Reszta nic nie znaczy: Liczy się tylko nasze stado, nasz bóg, nasz cel. Inni mają jedynie dostarczać nam rozrywki.

Obrazek
Zaprzysiężenie: Ceremonia mianowania Terminatora Cieniem. Świeżo awansowany członek stada musi złożyć Setowi ofiarę z sokoła samodzielnie przez siebie upolowanego.

Błogosławieństwo Seta: Ceremonia awansowania twórcy umarłych do rangi faraona. Tradycyjnie wszyscy członkowie Legionu Seta składają swemu bogu ofiary z upolowanej przez siebie zwierzyny.

Święto Zwycięstwa: Ceremonia odbywająca się co rok, na początku pory suchej, upamiętniająca zamordowanie Ozyrysa przez Seta. Pod czas tego święta każdy członek stada ma obowiązek złożyć Setowi ofiarę z żywej, świadomej istoty.

Obrazek
Umiejętność stadna: "Wybrańcy Seta". Jedną z rzeczy, jakimi obdarował Legion ich bóg, jest możliwość układania zdań za pomocą hieroglifów rytych na ziemi, drewnie i kamieniu. Członkowie Legionu Seta mogą w ten sposób zostawiać sobie nawzajem wiadomości, wskazówki orientacyjne i rozkazy swojego faraona.

Terminator: Młodzik lub świeżo przyjęty członek stada, dopiero poznaje Legion Seta, nie posiada umiejętności stadnych.

Cień: Posiada większą wiedzę od terminatora, potrafi napisać kilka hieroglifów, oraz odczytać i ułożyć z nich parę prostych słów.

Burza Piaskowa: Bardziej doświadczony od cienia, potrafi pisać i odczytywać całe zdania zapisane hieroglifami, o ile nie są zbyt skomplikowane.

Twórca Umarłych: Dysponujący największym doświadczeniem i cieszący się zaufaniem faraona. Bezbłędnie rozumie każde, nawet najbardziej skomplikowane formuły zapisane w hieroglifach i bez trudu potrafi je zapisywać.

Faraon: Przywódca Legionu, oprócz umiejętności zapisywania i odczytywania hieroglifów, potrafi bezbłędnie orientować się w terenie, dzięki czemu nawet w obcym lub ciemnym miejscu wie, dokąd iść.

Motto: "Litość jest słabością, a słabość to śmierć".

Naszyjnik Legionu Seta: +1 do Krzepy


Odejście ze stada: Osobniki o randze Terminatora i Cienia mogą opuścić stado, lecz muszę się liczyć z okaleczeniem; pozostałe po tym blizny będą symbolem ich zdrady, a jeśli kiedyś pojawią się na terytorium swego dawnego stada, zostaną ukarani śmiercią. Członkowie Legionu Seta o wyższej randze w razie próby odejścia zostaną zabici.

Odpowiedz

Wróć do „Byłe stada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości