Newsy
 • 22.06.21
 • Postaciom z zaakceptowaną Kartą Postaci przypominamy o obowiązku rozdzielenia sobie umiejętności w tym temacie. Więcej o umiejętnościach można poczytać w dziale mechanika
 • 15.06.21
 • Drodzy gracze. Forum znów jest otwarte. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami :) Wszystkie postacie muszą zrobić nowe KP, ale nie martwcie się, bo dotychczas zdobyte doświadczenie zostanie przeliczone na nowy system.
 • 15.06.21
 • Nastąpiły zmiany w administracji. Witamy Enasalin w roli głównego admina
Fabuła
  • Życie powraca do krainy
  • Kilka lwów, które przetrwały ostatni rok były widziane nad Urwiskiem, przywracając nadzieję na odnowę Krainy.
  • Wiele zmieniło się w krainie przez ostatni rok
  • > Po najeździe nieznanych napastników zapanował chaos w krainie. Dotychczasowe stada przestały istnieć a wiele osobników zaginęło. Nie sposób powiedzieć czy ich dziedzictwo przetrwa czy też nowe grupy zamieszkają wolne tereny.
  • > Zakątek Przodków, skąd do świata napływała magia, został zniszczony. Era magii w krainie się skończyła i cuda wykraczające poza moc szamanów mogą już nigdy nie być widziane przez śmiertelników.
Stada

przywódca:

przywódca:

przywódca:

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Królestwo Lwiej Ziemi

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1197
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Umiejętności: Wojownik 5
Zdrowie: 100
Autorzy obrazków: dirke(avatar), tigon(podpis)
Kontakt:

Królestwo Lwiej Ziemi

#1

Post autor: Tib » 13 kwie 2019, 22:04

Królestwo Lwiej Ziemi
Nie złamały nas klęski żywiołowe ani ogarnięci rządzą władzy uzurpatorzy. Choć wiele razy byliśmy bliscy upadku to z pomocą przodków zawsze udawało nam się podnieść i stawić czoło panoszącemu się złu. Jesteśmy Lwioziemcami, następcami legendarnych władców Lwiej Skały i ostatnią enklawą dobra na tym okrutnym i pozbawionym litości świecie. Wyciągnąwszy odpowiednie wnioski z naszej historii zmieniliśmy się. Zamiast stać w miejscu i zachwycać się swoja wyjątkowością, doskonalimy się i dostosowujemy do zmieniającego się świata. Jeżeli marzy ci się kariera wojownika to dawni gwardziści królewscy są gotowi wziąć cię pod swoje skrzydła i wyszkolić najlepiej jak tylko potrafią. A może chciałbyś zgłębiać tajniki ziół i nawiązywać kontakty z duchami? Najlepsi z uczniów Rafikiego zadbają by zarówno ten jak i tamten świat nie miały przed tobą żadnych tajemnic. Lwia Ziemia cię potrzebuje, czy odpowiesz na jej wezwanie?


Historia
Choć cała historia Lwiej Ziemi sięga niewątpliwie odległych czasów i pełna jest niezwykłych wydarzeń, to dzieje prowadzące do zaistnienia stada w jego obecnej formie są stanowczo mniej rozciągnięte w czasie, a przy tym bynajmniej nie uboższe w wszelakie wyrażenia.
Za początek nowych dziejów Lwioziemców uznaje się Wielki Rozłam, kiedy to po ulewnych deszczach, pod wodzą Generała Baturiego, Pierworodni, stanowiący zbrojne ramie stada udali się na poszukiwanie rodziny królewskiej, która zaginęła w Wielkiej Powodzi.
Pozbawiona przywódców reszta stada pozostała na Lwiej Skale. Jak należało się spodziewać, pustka na tronie szybko przyciągnęła chętnych władzy i zdolnych do wszystkiego uzurpatorów, pragnących wprowadzić swoje brutalne rządy. Każdorazowo zostali oni powstrzymani przez Strażników Kręgu, korpus szamański działający już wtedy pod kierownictwem następcy Rafikiego, Athastana, którzy następnie objęli władzę nad ocalałymi członkami stada, pragnąc ustabilizować wreszcie sytuację, utrzymać właściwy porządek rzeczy i nie dopuścić do dalszych ofiar.
Tymczasem Pierworodnym także nie powodziło się najlepiej. W bezowocnych poszukiwaniach znacznie oddalili się od terenów Lwiej Ziemi, gdzie zostali zaatakowani i zdziesiątkowani przez tajemniczych napastników. Śmiertelnie ranny Baturi przekazał władzę Tibowi, ustanawiając go kolejnym Generałem, ten zaś powziął jedyną słuszną w zaistniałych okolicznościach decyzję i powrócił wraz z ocalałymi gwardzistami na tereny stada.
To właśnie wtedy, po ich powrocie, podczas spotkania obydwóch frakcji, doszło do ustaleń dzięki którym możemy dziś znów z dumą mówić o stadzie z Lwiej Ziemi.


System władzy
Faktyczną władzę na Lwiej Ziemi sprawuje Kanclerz, który wybierany jest przez stado. Jego kadencja trwa przez dwa lata. O urząd kanclerza mogą ubiegać się zarówno Radcy jak i panujący kanclerz. Pomimo, że para królewska cieszy się w stadzie powszechnym szacunkiem i poważaniem, to jej rola ogranicza się jedynie do reprezentowania Lwiej Ziemi. Niezależnie od pełnionej w stadzie funkcji każdego ograniczają te same prawa których złamanie będzie niosło za sobą odpowiednie konsekwencje.


Poprzedni władcy
Obrazek
Kanclerz Athastan – Pochodzący z okolic dalekich od Lwiej Krainy, krótkogrzywy samiec, który na skutek zrządzenia losu trafił do stada z Lwiej Ziemi. Z racji wrodzonych predyspozycji do używania szamańskiego daru, niemal od razu trafił pod opiekę Rafikiego, gdzie dokończył podstawową edukację i wstąpił w szeregi Strażników, przyjmując wiarę w opiekę przodków i wyznawane przez nich zasady. Dzięki swojej pomysłowości, inteligenci i przywiązaniu do tradycji, a czasem także dzięki swojemu szczęściu, szybko piął się po stopniach hierarchii, poznając kolejne sekrety sztuki szamańskiej i i dosyć szybko stając się zastępcą mistrza Rafikiego. Gdy więc ten zniknął, niejako naturalnie przejął władzę w kręgach Strażników, a następnie nad pozbawionymi przywództwa pozostałościami Lwiej Ziemi. Jest jednym z inicjatorów odrodzenia Lwiej Ziemi.


Władcy

Obrazek
Kanclerz Tib- brązowogrzwy samiec, który urodził się daleko od Lwiej Ziemi i nigdy nie czuł jakiejś szczególnej więzi z jej obyczajami i tradycjami. Z drugiej strony Tib zawsze miał ambicje by mierzyć wyżej a po stracie swojej partnerki służba stała się dla niego wszystkim a Pierworodni nową rodziną. Dzięki swojemu zaangażowaniu, pomysłowości a także umiejętności trzymania jęzora za zębami w odpowiednich sytuacjach, lew bardzo szybko awansował w szeregach gwardzistów i zyskał uznanie generała Baturiego a także samego króla Simby. Kiedy oddział został zaatakowany przez nieznanych agresorów a Baturi poległ, na barkach brzowgrzywego spoczęła odpowiedzialność za pozostałych gwardzistów. Tib jest gotów zrobić co konieczne by zapewnić swoim kompanom bezpieczeństwo a ich dobro przedkłada ponad wszystko inne. To między innymi dzięki jego staraniom doszło do odrodzenia Lwiej Ziemi.


Wyznawane zasady
Braterstwo: Jako stado tworzymy rodzinę a wszyscy jego członkowie troszczą się o siebie nawzajem. Stanowimy jedność niezależnie od tego jakie przeciwności napotkamy na swojej drodze i nawet w najcięższych sytuacjach nie porzucamy swoich bliskich na pastwę losu.

Otwartość: Nikt z nas nie miał wpływu na to kim się urodził dlatego Lwioziemcy oceniają innych wyłącznie według ich postępowania a nie na podstawie ich pochodzenia czy gatunku. W końcu każdy z nas może zostać bohaterem którego dokonania przyćmią czyny legendarnych lwioziemskich bohaterów.

Kreatywność:
Świat nigdy nie stoi w miejscu, zmiana jest naturą życia, dlatego żeby nadążyć za światem my również musimy się zmieniać. Lwioziemcy cenią sobie pomysłowość i nieszablonowe podejście do różnych problemów których rozwiązanie może przynieść ogółowi wymierne korzyści. Dlatego też na Lwiej Ziemi szczególnym szacunkiem otacza się osobniki poświęcające swoje życie wszelkiej maści badaniom i eksperymentom które mogą przysłużyć się nam wszystkim.

Przemoc nie jest rozwiązaniem: Walka nie jest celem naszego życia a jedynie jego konsekwencją. My Lwioziemcy wierzymy, że większość konfliktów można rozstrzygnąć za pomocą dialogu a nie przy użyciu prymitywnych, barbarzyńskich metod. Jednak w momencie gdy okoliczności nie pozostawią nam wyboru to niech przodkowie mają w opiece naszych wrogów.


Uroczystości stadne
Dzień Przodków – Poważne, pełne dostojeństwa święto mające w zasadzie dwa, choć łączące się ze sobą cele. Służy ono uczczeniu pamięci wszystkich, którzy zginęli w danym roku, jednak służy ono też odnowieniu więzi z tymi, którzy znaleźli się już wśród Gwiazd, podziękowaniu za wszystkie otrzymane dobrodziejstwa i zapewnieniu sobie ich przychylności i opieki na cały nadchodzący rok.
W ramach uroczystości odbywa się oficjalne pożegnanie wszystkich zmarłych w danym roku, zbiorowe modły zanoszone przez całe stado i późniejsza procesja do Grobowców.
(01.11.)

Dzień Jedności –
Radosne święto, odbywające się dla upamiętnienia powtórnego złączenia Strażników i Pierworodnych w jedno stado. Jako że jest to nadzwyczaj wesoła okazja, mają wtedy miejsce popisy oratorskie i muzyczne, pokazy sztukmistrzów, zaś punktem kulminacyjnym całej imprezy jest wielka, wspólna biesiada, pełna smakołyków i specjalnie przygotowywanych na ten dzień wprawiających w błogi nastrój owocowych specyfików.
Ze względu na bliskość takiej a nie innej daty, święto to upodobały sobie również zakochane pary.
(17.02.)


Umiejętność stadna: „Zapomniana Mowa.” Na potrzebę porozumiewania się podczas akcji Lwioziemcy stworzyli własny język i system gestów dzięki któremu są w stanie komunikować się w trakcie walki, jednocześnie nie informując o swoich zamiarach wroga.

I Aspirant - Osobnik świeżo po dołączeniu do stada lub młode, które nie jest jeszcze jego pełnoprawnym członkiem. Coś w rodzaju stopnia na okres próbny. Nie posiada dostępu części posiadanej przez stado wiedzy i nie jest w stanie posługiwać się Zapomnianą Mową.

II Wojownik - Podstawowa ranga Lwioziemców, pełnoprawny członek stada, który został już zaprzysiężony. Posiada pełne prawa przysługujące każdemu członkowi stada, może brać udział w ogólnych zebraniach, a także głosować nad wyborem Kanclerza. Umiejętność stadna opanowana w stopniu podstawowym, tj. rozumie proste zdania, jest w stanie także je tworzyć.

III Gwardzista - Osobniki o tej randze oddały już stadu pewne przysługi i aktwynie działają na jego korzyść. Zazwyczaj tytuł ten idzie w parze wraz ze stopniem zaawansowania w posiadanej przez nich specjalizacji, a wbrew nazwie nie musi to być jedynie zbrojna walka. Mową posługują się na średnim poziomie, tworząc dosyć zaawansowane wypowiedzi, rozumieję także o wiele bardziej złorzone konstrukcje.

IV Radca - Drugi w hierarchi Lwiej Ziemi, mistrz swojej specjalności, prawa łapa władcy. To właśnie spośród radców wybierany jest następny kanclerz. Umiejętność stadna nie ma przed nim tajemnic, jest w stanie płynnie posługiwać się Mową i swobodnie rozmawiać przy jej użyciu.

V Kanclerz – Faktyczny władca Lwiej Ziemi, sprawujący urząd w ramach ustalonej kadencji. W przypadku gdy stado nie zadecyduje o jej przedłużeniu, powraca do stopnia Radcy, zaś tytuł Kanclerza przejmuje jego następca. Prócz doskonałego opanowania Mowy, z racji swego doświadczenia w kwestiach polityki i dyplomacji, jest w stanie wyciągnąć potrzebne mu informacje niemal z każdego, kto jest przez niego przesłuchiwany. Oczywiście to kwestia zazwyczaj kilku dni.

V' Król/Królowa – Dziedziczny tytuł przysługujący potomkom sprawujących niegdyś władzę nad Lwią Ziemią, otaczany przez wszystkich członków stada szacunkiem. Stanowi on nawiązanie do sięgających niepamiętnych czasów tradycji, jest także ogniwem łączącym w całość starą i nową historię tego stada.
Opanowanie Mowy zazwyczaj plasuje się na poziomie gwardzisty, choć nie jest to sztywna reguła.


Uwagi: Lista komend i gestów dostępna w Sprawach Stada.

Motto:"W jedności siła."

Naszyjnik Lwiej Ziemi: +1 Zręczności

Odejście ze stada: Osobniki które nie awansowały wyżej niż do rangi „Wojownik” mogą opuścić stado praktycznie bez żadnych konsekwencji. Jedyną formą kary jest naznaczenie ich znamieniem: ”Upadły Lwioziemiec”, które uniemożliwia im ponowne dołączenie do stada.

Odpowiedz

Wróć do „Byłe stada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości