Newsy
 • 22.06.21
 • Postaciom z zaakceptowaną Kartą Postaci przypominamy o obowiązku rozdzielenia sobie umiejętności w tym temacie. Więcej o umiejętnościach można poczytać w dziale mechanika
 • 15.06.21
 • Drodzy gracze. Forum znów jest otwarte. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami :) Wszystkie postacie muszą zrobić nowe KP, ale nie martwcie się, bo dotychczas zdobyte doświadczenie zostanie przeliczone na nowy system.
 • 15.06.21
 • Nastąpiły zmiany w administracji. Witamy Enasalin w roli głównego admina
Fabuła
  • Życie powraca do krainy
  • Kilka lwów, które przetrwały ostatni rok były widziane nad Urwiskiem, przywracając nadzieję na odnowę Krainy.
  • Wiele zmieniło się w krainie przez ostatni rok
  • > Po najeździe nieznanych napastników zapanował chaos w krainie. Dotychczasowe stada przestały istnieć a wiele osobników zaginęło. Nie sposób powiedzieć czy ich dziedzictwo przetrwa czy też nowe grupy zamieszkają wolne tereny.
  • > Zakątek Przodków, skąd do świata napływała magia, został zniszczony. Era magii w krainie się skończyła i cuda wykraczające poza moc szamanów mogą już nigdy nie być widziane przez śmiertelników.
Stada

przywódca:

przywódca:

przywódca:

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Szkarłatne Grzywy

Awatar użytkownika
Ragir
Posty: 785
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Zdrowie: 100
Autorzy obrazków: ja- podpis,karibu99, awatar- ja
Kontakt:

Szkarłatne Grzywy

#1

Post autor: Ragir » 20 cze 2019, 20:49

Obrazek
Odzyskamy nasz dom, odzyskamy naszą godność a Lwioziemcy zapłacą za to co nam zrobili, za cały ból, poniżenie, niesprawiedliwość! Racja jest po naszej stronie.

Każdy kto będzie chciał nas wesprzeć będzie naszym przyjacielem a jego wróg i naszym wrogiem.


Szkarłatne Grzywy są stadem prowadzony twarda łapą. Nie lękają się niczego i nikogo, a ich sposób działania może być różny, co sprawia, że są nieobliczalni. Dumni z tego kim są i świadomi swej siły, oddani swemu królowi i gotowi walczyć za stadne ideały. Każdy nowy członek składa przysięgę wierności na swe życie i zaczyna od najniższego szczebla aby poprzez szkolenie oraz samodoskonalenie i prace na rzecz stada, mógł stać się przydatnym jego członkiem. Są ambitni i chcą sięgać wyżej, nie osiadać na laurach. Nie są stadem demokratycznym ale monarchicznym.

Nie mają wyrzutów sumienia aby odprawiać krwawe rytuały i malować swe ciała krwią niewinnych istnień.

Usłysz mój Ryk i dołącz!

Obrazek

Obrazek

Podczas swojego panowania Skaza zebrał grupkę wiernych mu lwic pod przywództwem Ziry. Spłodził potomstwo i rządził twardą łapą. Lwią Ziemią w końcu zaczął rządzić prawdziwy dumny ale i twardy władca. Niestety został zamordowany przez swojego bratanka, który odebrał mu tym samym tron i wygnał wszystkich, którzy stali za byłym władcom. Wypędził ich z ich domu! Tyran nie przejmował się faktem skazania lwic, lwiątek na trudne życie i prawdopodobną śmierć.
Tak zrodziła się Zła Ziemia. Lwy mieszkające na bardzo trudnym terenie nazwali się złoziemcami. Przysięgli odzyskać to co należało do nich. Pierwsza poważna próba nie powiodła się, a ci "dobrotliwi" Lwioziemcy dokończyli swego działa zabijając najpierw Nukę, a potem Zirę. Ci, którzy nie dali się oszukać córce Simby wrócili na Złą Ziemię. Tam Nyeusi szkoliła członków stada idąc w ślady Ziry, swojej przyjaciółki.

Po Wielkiej Powodzi zaginął słuch o największych zdrajcach, lecz ponoć jedyna córka Kiary i Kovu nadal miała się dobrze. Jeśli kiedykolwiek istniał odpowiedni moment na przejęcie inicjatywy, to właśnie był ten moment...
Czy został wykorzystany? Każdy sam może sobie na to pytanie odpowiedzieć. Ragir, syn Nuki, uważał poczynania przywódcy za zbyt wolne. Zebrał grupę ambitnych lwów. Przejął władzę i prowadzi Zła Ziemie ku nowej lepiej przyszłości. Aby stado stało się silne musieli znaleźć dla siebie lepsze tereny. Te na Złej Ziemi nie dadzą rady wyżywić lwic i lwów. Bez pożywienia i wody nie da się stworzyć silnej grupy. Stado prowadzone przez Ragira ruszyło w dół rzeki i w Dolinie Wichrów znaleźli swój dom. Teraz mogą zacząć przygotowywać się do realizacji swych planów. Nowe Ziemie, nowy start.


Obrazek

Obrazek
Lyanna

Córka Vitani i kuzynka byłego władcy - Ragira. Cechuje ją Lojalność względem stada, determinacja oraz konsekwencja.
Pomogła kuzynowi przejąc władze i przejąć stado. Jednak kiedy ten zaginął to ona stała się nowym władcą Szkarłatnych Grzyw. Wydarzyło się to w trudnym momencie. Część członków stada również zaginęła i stado zostało bez samców. Lwica jednak nie poddała się i postanowiła dalej walczyć o stado i o to aby to było większe. Nie zawaha się użyć siły aby pokazać obym gdzie ich miejsce.


Obrazek


Obrazek
Ragir

Młodszy syn Nuki i Dotty, nie pamięta czy urodził się na Lwiej Ziemi czy Złej. Większość dzieciństwa poświęcił szkoleniu się w walce. Stał na uboczu i robił to co do niego należało. Żałował potem, że nie zaczął do razu działać ale ufał starej lwicy- ciotce, że to co robi jest właściwe.
Dorastał w stadzie i kiedy w końcu nabrał swego pełnego wyglądu wiedział, że nie dzieje się dobrze. Był czas na atak na Lwią Ziemię i odebranie tego co nasze ale przywódczyni zwlekała. O swoich wątpliwościach rozmawiał z Lyanną- kuzynką. Ta okazała się popierać jego zdanie. Lew wiedział, że może jej w pełni zaufać jak mało komu. Postanowił zaryzykować i zebrał grupę lwów, które chciały od życia czegoś więcej niż bytowania, a nie pasowało im być na usługach Lwiej Ziemi. Przejął władzę i ze swoją grupą i członkami stada zamordowali byłą Herszt i jej tchórzliwego syna. Zabrał stado na nowe ziemie. Tam zmienił nazwę i ustrój stada tak aby to tylko on był tym, którego trzeba się słuchać i on podejmuje decyzje.

Obrazek
Nyeusi
Starsza lwica była bliską przyjaciółką Ziry. Razem z nią udała się na wygnanie dbała o dobro stada w najgorszych okresach. W milczeniu przyglądała się treningowi młodego Kovu i choć wyczuła w lwiątku słabość, zaufała osądowi przywódców. Potem jako jedna z niewielu sprzeciwiła się zawarciu pokoju i pokonana, powróciła na ziemie tak długo będące jej domem. Nie zamierzała tak po prostu porzucić całego dziedzictwa Skazy. Wykorzystując inne zwierzęta aby szpiegować bez wzbudzania podejrzeń planowała kolejny ruch.


Obrazek

ObrazekLojalność- żyj dla stada, a stado będzie żyć dla ciebie.
ObrazekOdwaga- Nie boimy się ani śmierci ani wroga. Wiemy, że wyzbycie się strachu może dużo nam dać. nie oznacza to jednak, że jesteśmy głupcami. Lepiej wycofać się niż głupio umrzeć.
ObrazekWytrwałość- Trudne warunki sprawiają że potrafimy wytrwale dążyć do celu. Nie zależnie czy tym celem jest awans społeczny czy polowanie.
ObrazekWspółpraca - Walczymy wspólnie. Nigdy nie zostawiamy pobratymców na polu bitwy.
Zdecydowanie- Doskonale wiemy czego chcemy i po to sięgamy.

Obrazek

Ryk Przodków
Dzięki tej zdolności lwy ze stada potrafią komunikować się na duże odległości, większe niż przeciętny lew. Mogą w ryku przekazywać krótkie komendy lub polecenia, które tylko oni potrafią rozpoznać. Całość komend w Sprawach Stada.

1 Poziom:
Na tym poziomie członkowie stada potrafią rozpoznać tylko kilka poleceń i sami również tylko kilka potrafią przekazać. Posiada zasięg 8 km.

2 Poziom:
Na tym poziomie rozumie się wszystkie komendy ale tylko część z nich jest się w stanie przekazać. Posiada zasięg 8 km.

3 Poziom:
Na tym poziomie członkowie stada rozumieją wszystkie komendy i potrafią ich używać. Posiada zasięg 10 km.

4 Poziom:
Na tym poziomie jest możliwość łączenia ze sobą komend w jednym ryku przez co przekaz jest jaśniejszy i nie trzeba kilka razy ryknąć aby przekazać sens. Posiada zasięg 10 km.


Obrazek

ObrazekKról - Potrafi w pełni wykorzystać Ryk Przodków (poziom 4). Jest głową stada, podejmuje najważniejsze decyzje, wydaje osądy i przyjmuje do stada zainteresowanych.
ObrazekDowódca- Elitarny wojownik stadny. Potrafi zrozumieć Ryk Przodków (poziom 3). Są to osoby najbardziej zaufane i to im przypada również rola przewodzenia stadem kiedy władcy nie ma na ziemiach oraz oni są "generałami" w trakcie walk na różnych polach.
ObrazekStraż – Standardowa ranga w stadzie, osoba posiada pełne prawa stadne. Potrafi rozpoznawać Ryk Przodków i umie wydawać komendy(poziom 1 i 2). Również oni zajmują się najczęściej wdrażaniem do stada świeżej krwi. Są rdzeniem stada i jego główną siłą.
ObrazekPazur– Zaczyna swój właściwy trening, potrafi rozpoznać komendy (poziom 1 i 2) . Otrzymując tę rangę osoba ma podstawową wiedze na temat stada, życia w nim i zwyczajów. Może opuszczać tereny stada tylko z mentorem.
ObrazekNowicjusz– Młodzik lub świeżo przyjęty do stada, dopiero poznaje tajniki życia w stadzie, nie posiada umiejętności stadnych. Szkolony w wiedzy jest przez jednego z bardziej wtajemniczonych- otrzymuje swojego mentora. Nie może opuszczać ziem stada.


Obrazek
"Jeśli naprawdę się czegoś chce, trzeba o to zawalczyć."


Obrazek

Obrazek
Król stanowi prawo
Obrazek
Ma prawo osądzać członków stada i wydawać wyroki. Ma prawo też pozbawić życia innego członka stada jeśli uzna, że ten złamał prawo czy też naraził wspólnotę. Nie oznacza to, że jest zimny i nie potrafi być wyrozumiały.

Obrazek
Szanuj znajdujących się niżej od ciebie
Obrazek
Hierarchia jest ważną rzeczą, ale poprzez ten nakaz nakazuje darzyć szacunkiem każdego nawet najniżej postawionego członka społeczności

Obrazek
Znaj prawa stada
Obrazek
Nieznajomość praw stada nie zwalnia z przestrzegania go oraz nie zmniejsza wysokości kary.

Obrazek
Nie działaj na szkodę stada
Obrazek
Zdrada karana będzie śmiercią. Pod pojęciem zdrady rozumiemy:
- Bratanie się z wrogiem - Na lwiej Ziemi byli członkowie naszych rodzin. Zdradzili nas, wykorzystali zaufanie, a kiedy staliśmy się im niepotrzebni wykreślili od tak ze swego życia. Tym My musimy zrobić to samo.
- Zdradzanie tajemnic stada- Zważaj na to co mówisz i komu, obcy mogą okazać się wrogiem.
- Przejście do stada wroga - Zostaliśmy wygnani i nie ma powrotu, jeśli to zrobiłeś, nigdy nie byłeś jednym z nas. Tym samym okłamywałeś nas i wykorzystywałeś. Nie pozwolimy sobie na coś takiego. Wraz ze śmiercią zabierzesz wszystkie tajemnice.
-Posiadanie partnera lub partnerka nie ze stada- Stado to wielka jedność, biorąc sobie kogoś z zewnątrz osłabiasz wspólnotę. Jeśli jednak bardzo zależy ci na tej osobie niech dołączy w nasze szeregi.

Obrazek
Znaj swoje zadania i wypełniaj je
Obrazek
Dzięki temu uda nam się przetrwać na tych ziemiach. To nam pozwoli odzyskać co nasze.

Obrazek
Pilnuj, byś nie dopuścił do krzywdy pobratymca
Obrazek
Czy to w ferworze walki czy przez czyn, słowo. Jesteśmy jednością i musimy działać razem. Krzywda innego osłabi nas, jako stado i tym samym tylko oddali od celu.

Obrazek
Tylko w stadzie możliwe są związki
Obrazek
Nie można wiązać się z osobami spoza stada, chyba że Władca wyrazi na coś takiego zgodę.

Obrazek
Stado to nasze życie
Obrazek
Żyjemy dla stada a stado żyje dla nas. Dołączając do niego nie ma odwrotu. Żyjesz w stadzie i giniesz lub umierasz w nim.

Obrazek
Kara może być odkupieniem
Obrazek
Za swoje przewinienia najwyższa karą jest śmierć. Można z duma i honorem samemu ją popełnić lub zostać ukarany przez Władcę. Za mniejsze przewinienia można się odkupić poprzez róże czynności:
-W zależności od wagi czynu: odciąć sobie język, wydłubać oko, odgryźć łapę, pozbawić uszu
-Można również naprawić swe błędy przynosząc łeb kogoś z wrogów.


Obrazek

Obrazek

Ceremonia Krwawego Księżyca
Raz na jakiś czas kiedy Przodkowie przemówią do władcy na Kaskadzie odbywają się krwawe ofiary ku czci Wielkich Przodków- Skazy oraz Nuki.


Rytuał Przejścia
Próba, której poddawani się młodzi członkowie stada, którzy wkraczają w dorosłość oraz nowi członkowie, którzy udowadniają, że są godni bycia jednym z nas. Po jego przejściu nowicjusz staje się Pazurem

Próba Pazura i Kła
Druga próba, po której Pazur staje się pełnoprawnym członkiem stada. Po jego przejściu Pazur Staje się Strażnikiem i pełnoprawnym członkiem stada.


Obrazek

Ze względu na swoją historię stado ceni sobie lojalność i nie można z niego odejść.
Młode, które widocznie sobie nie radzi i wykazuje zbyt dużo słabości ma szanse pokazać na rytuale przejścia, że jednak jest warty bycia członkiem stada. Jeśli nie poradzi sobie czeka go śmierć ale ze wszystkimi honorami.
Nie można opuścić stada, każda próba czy ucieczka wiąże się z karą śmierci, która prędzej czy później zostanie wymierzona.
Obrazek Karta PostaciThemeW całościRunObrazek

Obrazek
"Określają nas nasze czyny. To, co wybieramy. To, czemu stawiamy opór. To, za co gotowi jesteśmy umrzeć."

Odpowiedz

Wróć do „Byłe stada”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości