Newsy
 • 22.04.19
 • Wielkanocny event zakończy się w środę.
 • 22.04.19
 • Kolejna audycja forumowego radia odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o 14. Gościem będzie Lyanna. Zapraszamy do nadsyłania pytań oraz uczestnictwa.
 • 21.04.19
 • Z okazji Świąt życzymy wszystkim smacznego jajka oraz hojnego zajączka a także zapraszamy do udziału w okolicznościowym evencie.
 • 20.04.19
 • Nowe tereny już czekają na podróżników. Na forum zagościła nowa mapa, której autorem jest Dirke(Ragir). Jednocześnie ogłaszamy konkurs na nazwy dla rzek i gór.
 • 18.04.19
 • Szykujcie się odkrywcy! W weekend na forum pojawi się odświeżona mapa wraz z wieloma nowymi lokacjami.
 • 17.04.19
 • Planowane są zmiany w systemie wieku. Szczegóły w ogłoszeniu.
 • 13.04.19
 • Do systemu wieku dodano opisy poszczególnych etapów wiekowych.
Fabuła
 • Nowa władza
 • Przywódcy Lwiej Ziemi mogą czuć poczuć się zagrożeni. Berghi planuje przejęcie tronu.
 • Porwanie
 • Młoda lwioziemka odłączyła się od stada i trafiła do jaskini Mane, który wykonuje misję dla Wodza. Czy stado ruszy jej na ratunek?
 • Porządki na Lwiej Ziemi
 • Kanion - dawna siedziba Pierworodnych zostaje odłączona od stada.
 • Lwia Ziemia zjednoczona
 • Wraz z połączeniem stad Pierworodnych i Strażników Kręgu, powróciła do życia Lwia Ziemia z prawowitą księżniczką na czele.
 • Nowa Zła Ziemia
 • Trwa podróż Złoziemców na południe, gdzie planują odnaleźć nowy, lepszy dom.
 • Odnaleziona dwórka
 • Seth w czasie polowania w Oazie napotkał intrygującą lwicę.
 • Zaginiona lwica
 • Moyo przebywając w Krzewiastym Zagajniku z dwójką lwic, rozpacza po zniknięciu Uy.

Lwia Ziemia przywódcy: Athastan, Tib

Zła Ziemia przywódca: Ragir

Legion Seta przywódca: Maer'vu

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad https://krollewpbf.pl/viewforum.php?f=47 Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Image Map Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Image Map Sawanna LZ Lupa

Skupisko głazów

W samym środku lasu skryta jest słoneczna polana, usłana różnobarwnymi kwiatami. Ich silna woń unosi się w powietrzu, powodując u jednych zachwyt, u innych niekontrolowane napady kichania. Nad kwieciem bezustannie krążą pszczoły, których gniazda pełne miodu ukryte są wśród pobliskich drzew.

Awatar użytkownika
Idir
Posty: 4
Gatunek: Oryks pręgoboki
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 30 lip 2015
Krzepa: 55
Zręczność: 45
Percepcja: 40
Autorzy obrazków: Ja
Kontakt:

Re: Skupisko głazów

#21

Post autor: Idir » 01 kwie 2019, 20:48

Oryks zastrzygł uszami kiedy usłyszał wesoły ton swojego brata. Spojrzał na niego uważnie kiedy posadził zad na ziemi, a potem ot tak glebnął się na ziemi.
Idir westchnął ciężko i podszedł do brata, nachylając nad nim nieco swój łeb, jakby mu się przyglądał.
-Mam nadzieję, że jeśli kogoś tu spotkamy nie będziesz miał problemu ze wstaniem i rzuceniem się do ucieczki.-
Mruknął krzywiąc się lekko. Potem sam odszedł gdzieś na bok poskubać jakąś trawę. Na jego pytanie machnął ogonem.
-Uh... Nie wiem, przed siebie? Dobrze byłoby znaleźć kogoś, kto choć trochę zna się na tych terenach... Może ktoś widział nasze stado?-
Mruknął i nagle - kątem oczu wyłapał czyjąś sylwetkę. Drgnął lekko i od razu wycofał się w stronę Yossariana.
-...Chyba mamy gościa.-
Szepnął do brata cicho i szturchnął go lekko kopytem, ale nie, by zrobić mu krzywdę, a żeby zwrócić jego uwagę.

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 93
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Krzepa: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70
Duch: 50
Autorzy obrazków: Tehchan; Jotahota; color: ja

#22

Post autor: Nana » 04 kwie 2019, 20:09

Mając czas na odsapnięcie a samo leżenie robiło się powoli nudne zaczęła się rozglądać po okolicy. W pewnym momencie jej wzrok spoczął na dwóch roślinożercach, to były te jak im tam. Oryksy? Chyba tak. Nigdy jakoś specjalnie nie zagłębiała się w szczegółowe nazewnictwo antylop.
Coś tam mamrotali do siebie a ona była zbyt daleko by usłyszeć. Doszła do wniosku, że pewnie prawią o tym, które źdźbło trawy było bardziej zielone, soczyste i smaczniejsze.

Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 3
Gatunek: Oryks pręgoboki
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 30 lip 2015
Krzepa: 40
Zręczność: 65
Percepcja: 35
Autorzy obrazków: Nataka
Kontakt:

#23

Post autor: Yossarian » 05 kwie 2019, 21:03

Leżał w najlepsze machając ogonem i starając się odpędzić natrętne muchy, które niemiłosiernie mu doskwierały. Co jakiś czas usiłował sięgnąć je głową, bezskutecznie. Brata słuchał w połowie, uznał po prostu, że ten się zgrywa i udaje zbyt poważnego, a przecież w okolicy byli tylko oni. Prawda? Po chwili jednak Yossarian zdał sobie sprawę, że jego krewniak nie żartuje. Jego ślepia zaobserwowały ruch. Wstał więc chwiejnie i ustawił u boku ciemnego oryksa, przyjmując pozycję obronną. Żadna hiena nic im nie zrobi, gdy będą trzymać się razem. Uderzył kopytem o podłoże i parsknął.

Awatar użytkownika
Idir
Posty: 4
Gatunek: Oryks pręgoboki
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 30 lip 2015
Krzepa: 55
Zręczność: 45
Percepcja: 40
Autorzy obrazków: Ja
Kontakt:

#24

Post autor: Idir » 06 kwie 2019, 13:33

Idir zareagował podobnie do swojego brata, również uderzając kopytami o ziemię kiedy dostrzegł, że hiena się w dalszym ciągu nie oddala. Potrząsnął łbem na boki, odganiając przy okazji natrętne robactwo, które co chwilę przysiadało na jego pysku i szyi.
-Hej, ty tam! Jeśli masz zamiar polować, to sobie lepiej odpuść.-
Krzyknął do hieny. Najwyraźniej zaczął go irytować fakt, że owy drapieżnik siedzi w pobliżu i nie ma bardzo ma ochotę ruszyć w dalszą drogę. Idir widział w tym chęć zapolowania na nich gdy stracą czujność, a nie chęć chwilowego odpoczynku. Wszyscy Ci mięsożercy byli nieprzewidywalni, szczególnie w towarzystwie kogoś, kto mógłby robić za obiad.

Awatar użytkownika
Nana
Posty: 93
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Krzepa: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70
Duch: 50
Autorzy obrazków: Tehchan; Jotahota; color: ja

#25

Post autor: Nana » 06 kwie 2019, 20:35

Uniosła najpierw jedna brew a potem druga na to co wyczyniały te antylopy. Jej zdumienie roso z każda chwila, irytacja też. Roślinożercom to się już całkiem w łebkach pomieszało. Jakby nikt nic innego nie planował tylko wiecznie myślał o zeżarciu ich. I jeszcze bezczelnie fuczą i tupią na nią zakłócając odpoczynek.
- Jakbym zamierzała na ciebie zapolować to byś tylko zobaczył błysk kłów przed śmiercią! Nie widzisz, że ja tu próbuje sobie w spokoju poleżeć zadkiem na trawie wąchając kwiatki?! - Zazwyczaj roślinożercy zachowywali czujność albo sobie odchodzili a te tutaj? Tym coś oczywiście nie pasuje i muszą głośno swoje żale wylewać. Mają tupet.
- Paranoik! - Krzyknęła i odwróciła od nich łeb. Pewnie tym gadaniem jeszcze bardziej ich rozsierdzi ale trudno, sami mogli inaczej zacząć temat.


Edit: 09.04.2019r.

Kopytne to chyba zatkało albo dały sobie spokój z hieną. Jakby nie było zrobiło się cicho i nudno aż za nudno. Zaczęła się rozglądać bardziej dookoła, zostało jej jeszcze trochę czasu do pojawienia się czarnego lamparta. Pozostało jej znaleźć ostatni poszukiwany składnik. Sumak.

Nana wyrzuca 3d100:
89, 72, 94


Nie znalazła tego co chciała i tylko się zirytowała. Zaklęła głośno mrucząc pod nosem sama do siebie. Teraz to z pewnością się nie wyrobi na czas ze specyfikami. Uderzała ogonem raz za razem w ziemię.

Edit: 11.04.2019r.

Roślinożercy dalej milczeli a może zajęli się w końcu własnymi sprawami? Wszystko jedno Nana przeciągnęła się i odeszła w nie najlepszym humorze.
- Pa, trzesikupry! -Zawołała głośno w ich stronę zanim zniknęła w krzach.


z/t

Odpowiedz

Wróć do „Polana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość