Newsy
  • 22.04.19
  • Wielkanocny event zakończy się w środę.
  • 22.04.19
  • Kolejna audycja forumowego radia odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o 14. Gościem będzie Lyanna. Zapraszamy do nadsyłania pytań oraz uczestnictwa.
  • 21.04.19
  • Z okazji Świąt życzymy wszystkim smacznego jajka oraz hojnego zajączka a także zapraszamy do udziału w okolicznościowym evencie.
  • 20.04.19
  • Nowe tereny już czekają na podróżników. Na forum zagościła nowa mapa, której autorem jest Dirke(Ragir). Jednocześnie ogłaszamy konkurs na nazwy dla rzek i gór.
  • 18.04.19
  • Szykujcie się odkrywcy! W weekend na forum pojawi się odświeżona mapa wraz z wieloma nowymi lokacjami.
  • 17.04.19
  • Planowane są zmiany w systemie wieku. Szczegóły w ogłoszeniu.
  • 13.04.19
  • Do systemu wieku dodano opisy poszczególnych etapów wiekowych.
Fabuła
  • Nowa władza
  • Przywódcy Lwiej Ziemi mogą czuć poczuć się zagrożeni. Berghi planuje przejęcie tronu.
  • Porwanie
  • Młoda lwioziemka odłączyła się od stada i trafiła do jaskini Mane, który wykonuje misję dla Wodza. Czy stado ruszy jej na ratunek?
  • Porządki na Lwiej Ziemi
  • Kanion - dawna siedziba Pierworodnych zostaje odłączona od stada.
  • Lwia Ziemia zjednoczona
  • Wraz z połączeniem stad Pierworodnych i Strażników Kręgu, powróciła do życia Lwia Ziemia z prawowitą księżniczką na czele.
  • Nowa Zła Ziemia
  • Trwa podróż Złoziemców na południe, gdzie planują odnaleźć nowy, lepszy dom.
  • Odnaleziona dwórka
  • Seth w czasie polowania w Oazie napotkał intrygującą lwicę.
  • Zaginiona lwica
  • Moyo przebywając w Krzewiastym Zagajniku z dwójką lwic, rozpacza po zniknięciu Uy.

Lwia Ziemia przywódcy: Athastan, Tib

Zła Ziemia przywódca: Ragir

Legion Seta przywódca: Maer'vu

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad https://krollewpbf.pl/viewforum.php?f=47 Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Image Map Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Image Map Sawanna LZ Lupa

Wykręcona Akacja

W porze deszczowej jego dnem spływają potoki rwącej wody, lecz przez pozostałą część roku dno jest suche i piaszczyste. Wysokie urwiska po obu stronach bywają zdradliwe i nieostrożnie stawiając łapy na chybotliwych kamieniach można zakosztować nieprzyjemnej drogi w dół. Na stromych zboczach znajdują się osłonięte od wiatru półki, do których da się dostać jedynie po wąskich, niemal pionowych ścieżkach.

Awatar użytkownika
Praojciec
Gatunek: Lew
Autorzy obrazków: Alfred Brehm
Kontakt:

Wykręcona Akacja

Post autor: Praojciec » 27 paź 2018, 23:42

Powyginana we wszystkie strony średnich rozmiarów akacja to niezwykły wyjątek na dnie wąwozu, gdzie nie ma praktycznie żadnej roślinności. U jej korzeni leży kamienna płyta, na którą pada cień. Miejsce idealne na ucieczkę przed prażącymi promieniami słonecznymi. ~Lyanna

Awatar użytkownika
Rea
Gatunek: lwica
Data urodzenia: 19 kwie 2015
Krzepa: 40
Zręczność: 50
Percepcja: 60
Autorzy obrazków: ja
Kontakt:

Post autor: Rea » 07 kwie 2019, 15:19

Białofutra zatrzymała się tutaj, stojąc tuż przed kanionem prowadzącym na Lwią Ziemię. Mogłoby się zdawać, że doświadcza chwili zawahania iść, czy nie iść, lecz jej odpowiedź była prosta i stanowcza. Czego innego jednak mogła spodziewać się po swoim towarzyszu, na którym to właśnie teraz spoczęło jej spojrzenie. Wiedziała, że widok kanionu mógł nie być dla niego dobrą zapowiedzią dalszej wędrówki. W końcu to tam, na jego końcu przebywał lew, przez którego Haki odszedł.
- Pamiętam, co opowiadałeś mi o ojcu. Pewnie w ogóle nie masz ochoty się tam pokazywać? - zapytała Rea, jakby chcąc uprzedzić Hakiego, nim sam zgłosi swój sprzeciw. - Ale jestem niemalże pewna, że tam znajdę Narie. Jestem w stanie zaryzykować, bo poza nią nie mam już nikogo. - dodała, i choć mogło zabrzmieć to smutno, w jej głosie nie było żalu. Była stanowcza i gotowa do konfrontacji ze światem, na który jeszcze do niedawna nie mogła już patrzeć. Tylko dla Narie. Miała ochotę śmiać się z samej siebie. Mimo że Narie straciła w nią wiarę i uznała wręcz za "zdrajcę", wciąż chciała ją odnaleźć. Mimo, że nie jest jej już potrzebna, chciała być przy niej. Głupie uczucie. Miała wrażenie, że w ogóle to do niej nie pasuje. Albo zaczęła szaleć, albo naprawdę czuła się tak silnie za kogoś odpowiedzialna.
- Mam tylko jedno pytanie - co ty masz zamiar zrobić?

Awatar użytkownika
Haki
Gatunek: lew
Data urodzenia: 22 kwie 2017
Zdrowie: 100
Zręczność: 45
Percepcja: 35
Autorzy obrazków: Disney, PrinceVoldy, kolorki- Gunter
Kontakt:

Post autor: Haki » 07 kwie 2019, 15:34

Kiedy tylko postawili pierwsze kroki na Lwiej Ziemi, humor Hakiego wyraźnie się pogorszył. Wcześniej nastolatek próbował się jeszcze łudzić, że Rea zmieni zdani i pójdą szukać Narie gdzieś indziej, jednak stracił już wszelką nadzieję. Słów białofutrej wysłuchał ze spuszczonym łbem i smutnym wzrokiem, w końcu zdążył się do niej przyzwyczaić a nawet coś do niej poczuł i chociaż zapewne było to tylko młodzieńcze zauroczenie to zielonooki wiedział, że pierwsze dni będą dla niego trudne. Dodatkowo znowu zostanie sam jak palec, bez rodziny i przyjaciół. Jednak nienawiść jaką darzył swojego ojca była tak silna, że zielonooki nawet przez moment nie dopuszczał do siebie możliwości powrotu do domu.
-Prawdę mówiąc to nie wiem- odparł po chwili.
-Pewnie będę się włóczyć po terenach niczyich i spróbuję nie dać się zabić- dodał zdobywając się przy tym na wymuszony uśmiech.
-Jesteś pewna, że to dobry pomysł? Mój ojciec jest nieobliczalny i zabije cię, jeżeli spróbujesz mu w czymś przeszkodzić- powiedział spoglądając prosto w czerwone ślepia. Jednocześnie Haki zastanawiał się, czy zanim się rozstaną powinien wyznać Rei co do niej czuje.

Awatar użytkownika
Rea
Kontakt:

Post autor: Rea » 07 kwie 2019, 16:05

- Rozumiem. - odparła, w istocie spodziewając się, że w dalszą drogę ruszy samotnie. Choć nie przyznałaby tego otwarcie, na pewno też jakoś odczuje brak młodego u boku. Bądź co bądź, był kimś, kto najbardziej popierał ją w tej całej akcji. Nawet jeśli na początku był trochę drażniący.
- Cóż, Narie i tak ma mnie już za zdrajcę, więc chyba nikt nie będzie płakał jak się mnie pozbędą. - wypaliła, lecz nie wytrzymała długo i zaśmiała się drwiąco. - Może jestem lekko stuknięta, że pakuję się w takie bagno, ale nie dam nikomu manipulować Narie. Podobnie jak ty, postaram się przy tym nie dać zabić. - dodała, po czym spojrzała w głąb kanionu. Było w nim coś nostalgicznego, ale zarazem odpychającego. Gdyby nie Narie, czy kiedykolwiek jeszcze postanowiłaby przejść na tamtą stronę?
- W każdym razie, chciałam ci podziękować. Nie wiem jak ty ze mną wytrzymałeś te wszystkie dni, ale doceniam, że byłeś. Nasze stadko szybko się rozpadło. Pozostało nam teraz wierzyć, że spotkamy się jeszcze w pełnym składzie. - dodała, nie bez trudu siląc się na podziękowania. Była typem samotniczki nie przywykłej do okazywania wdzięczności, bo wszystko zawsze wolała robić na własną łapę. Ale teraz miała poczucie, że w jakiś sposób jest mu to winna.
- No, to co? Każdy w swoją stronę?

Awatar użytkownika
Haki
Gatunek: lew
Data urodzenia: 22 kwie 2017
Zdrowie: 100
Zręczność: 45
Percepcja: 35
Autorzy obrazków: Disney, PrinceVoldy, kolorki- Gunter
Kontakt:

Post autor: Haki » 07 kwie 2019, 16:21

Haki spróbował zaśmiać się wraz z Reą jednak wyszło mu to dość mizernie i skończyło się jedynie na delikatnym uśmiechu i to dość wymuszonym. Pomimo miłych słów jakie popłynęły z ust białofutrej, humor zielonookiego wcale się nie poprawił, ba, teraz było mu jeszcze trudniej rozstać się z opiekunką Narie. Z jednej strony brązowy chciał, jak najbardziej oddalić w czasie ich rozstanie, jednak wiedział, że z każdą chwilą rosła szansa na natknięcie się na któregoś ze strażników. Ostatecznie tylko kiwną łbem na potwierdzenie i ruszył w swoją stronę. Po przejściu kilku kroków odwrócił się w stronę czerwonookiej.
-Rea ja…- zaczął, jednak pozostałe słowa nie mogły mu przejść przez gardło. Pomimo to, jego spojrzenie zdradzało wszystko i o ile lwica obróciła się w jego kierunku, mogła się domyśleć, że nastolatek próbuje wyznać jej miłość.
Po chwili wahania, zielonooki skierował spojrzenie przed siebie i ze spuszczonym łbem ruszył ku nieznanemu.

z/t

Awatar użytkownika
Rea
Kontakt:

Post autor: Rea » 07 kwie 2019, 21:59

Z ust Hakiego nie padło już żadne słowo, a na jego skinięcie Rea odwróciła wzrok na kanion. I w tamtym też kierunku się udała. Słysząc, że młody jednak postanowił jeszcze coś powiedzieć, zerknęła na niego kątem oka, nie odwracając się jednak całkowicie. Jego wypowiedź urwała się, a białofutra zmarszczyła lekko brwi. Coś dziwnego było w spojrzeniu, którym Haki ją omiótł, choć zupełnie nie rozumiała co. Nim zdążyła w pełni odwrócić głowę, młody zdążył już obrać swój kierunek i ruszyć przed siebie. W każdym razie, Rea nie zaprzątała tym sobie dłużej głowy. Wkroczyła do kanionu, a jej celem była Lwia Ziemia.
/ zt

Odpowiedz

Wróć do „Kanion”