Newsy
 • 25.09.20
 • W niedzielę o 18 odbędzie się kolejna audycja forumowego radia, a jej gościem będzie Gvalch'ca. Zapraszamy do nadsyłania pytań.
 • 23.09.20
 • Zapraszamy na jesienną loterię!
 • 05.09.20
 • Pojawiła się możliwość samodzielnego expienia. Rozegrane treningi będzie można zgłosić -> tutaj
 • 05.09.20
 • Zmodyfikowany został opis percepcji żeby lepiej obrazował co daje ta statystyka.
 • 04.09.20
 • Postacią miesiąca został Wajibu!
Fabuła
 • Widmowy atak
 • Szkarłatni walczą w grobowcu z tajemniczym przeciwnikiem. Niedługo wiele w krainie może się zmienić...
 • Nierówna walka
 • Dwójka karakali zaatakowała parę lwów na Popielnym Stepie
 • Trzęsienie ziemi
 • Przy Lwiej Skale ziemia się zatrzęsła, a niebo zasnuło się gęstymi chmurami.
 • Intruzi w MB
 • Na terenie Mrocznego Bractwa pojawił się Berko, oferujący młodym wielką moc.
 • Spotkanie na szczycie
 • Enasalin zjawiła się pod Lwią Skałą na spotkanie z Tibem.
 • Złodzieje w Oazie
 • Dwójka wielbłądów została złapana na gorącym uczynku podczas próby obrabowania jaskini w Oazie. Faraon wydał na jednego z nich wyrok śmierci
 • Plotki, ploteczki
 • Po krainie chodzą słuchy, że można nieźle się dorobić. Może też spróbujesz?
Stada

Lwia Ziemia przywódca: Tib

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Zagajnik

Spoglądając na te potężne konstrukcje trudno uwierzyć, że zostały zbudowane przez niewielkie owady. W ich wnętrzu znajdują się obszerne pomieszczenia, a pod ziemią kryją się kompleksy jaskiń i korytarzy, zdolne pomieścić nawet całe stado. Dawniej miała tu swoją siedzibę Zira i jej stado. Wokół ciągną się suche tereny, porośnięte pojedynczymi krzakami.

Awatar użytkownika
Ragir
Posty: 693
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Zdrowie: 100
Krzepa: 62
Zręczność: 61
Percepcja: 31
Autorzy obrazków: ja- podpis,karibu99, awatar- ja
Kontakt:

Re: Zagajnik

#51

Post autor: Ragir » 15 wrz 2020, 19:03

Nie wtrącałem sie do wywodu czerwonego. Miał tam doświadczenie jak widać ale widziałem jak sam napalił się na to aby uczyć rogacza walki i innych takich.
-Ja powiem tak- Zacząłem i obszedłem Boba dookoła- Jesteś dośc mocno opancerzony i to również wraz z rogiem będzie wystarczało. Jednak uważaj, bo kotowate sa różne. Lamparty sa mistrzami skradania dzięki cętkom trudno ich dostrzec w trawie jak i an drzewach. Potrafią zaatakować z góry aby następnie zadać Powhatan razny lub wytracić z równowagi większego drapieżnika.- Mówiłem spokojnie obserwując rogacze z uwagą- Jeśli nie jesteś pewny gruntu nie szarżuj dopóki przeciwnik sam nie zbliży się na odpowiednią odległość, nie wiesz czy nie am gdzieś zasadzki, czy nie ma gdzieś przed tobą dziury, której możesz nie dostrzec z pewnej odległości a hamowanie proste na pewno nie jest- w końcu to takie duże cielsko, jak sie rozpędzi to postój trwa pewnie chwile-Do tego większość drapieżników nie będzie cie atakować z przodu, więc musisz byc czujnym- A lwy to juz w ogóle...
-Stój pewnie na ziemi i trzymaj łeb nie za wysoko aby dostęp do cieńszej skóry było problematyczne. No i nie panikuj, bo to prosta droga do zgonu- dodałem siadając na ziemi i patrząc się na Boba.
-Na początek polecam próby odstraszenia, groźniejsza mina, machnięcie kilka razy rogiem uderzenie łapy o ziemie na jako ostrzeżenie, zazwyczaj takie cos zniechęci większość- No i zobaczymy co dalej.
Obrazek Karta PostaciThemeW całościRunObrazek

Obrazek
"Określają nas nasze czyny. To, co wybieramy. To, czemu stawiamy opór. To, za co gotowi jesteśmy umrzeć."

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2097
Kontakt:

#52

Post autor: Mistrz Gry » 17 wrz 2020, 15:20

Bob pisze:
Poczuł jak zaschło mu w gardle kiedy Ignis z przyjaznego nagle stał się groźny. A co jeśli te lwy jednak nie były wcale takie miłe jak na początku się wydawały? Miał nadzieję, że okażą się sympatycznymi nauczycielami, ale jeśli przekonał się że nie miał do nich racji, to lepiej w porę ucieknie zamiast narażać się na niebezpieczeństwo.
Kiwał głową słuchając kolejnych rad i cały czas czujnie obserwował oba lwy na wypadek gdyby przyszło im do głowy coś nieładnego. Słuchając rad obojga przyjął postawę bojową. Róg pochylony ku ziemi, groźny mars na czole, nawet tupnął przednią nogą ostrzegawczo.
- Tak dobrze? - wolał się upewnić żeby już na początku nie popełnić żadnego błędu. Nauka teoretyczna wydawała mu się jednak odrobinę nudna.
- Możemy spróbować walki w praktyce? Tylko tak na niby, nie mocno, żeby ktoś przypadkiem nie został ranny. - sprecyzował. Nie przepadał za widokiem krwi, a ponadto uważał że nauka powinna być przyjemna a nie bolesna.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 108
Gatunek: Panthera leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Zdrowie: 100
Krzepa: 61
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Ragir
Kontakt:

#53

Post autor: Ignis » 19 wrz 2020, 15:08

Od razu lepiej pomyślał, kiedy Bob przyjął swoją postawę bojową, co prawda trochę różniła się od tamtego nosorożca, ale dopracujemy to. Dodatkowo zaczął wyglądać bardziej groźnie, tak o niebo jakby miał porównywać, jedna Ignis wierzył, że można wycisnąć z tego jeszcze więcej. Słowa Bliznopyskiego również miały bardzo dużo w sobie racji, poruszył kwestie, o których nie powiedział Ignis ładnie uzupełniając dosyć istotne informacje. Na drugie słowa ostronosego Ignis zaśmiał się.
- Podoba mi się twoje podejście - Rzekł, po czym dodał - Zróbmy teraz takie ćwiczenie. Ja bez pazurów i kłów, będę szukał luk w twojej obronie oraz będę je atakował. Ty natomiast spróbuj się bronić przed tym oraz zapamiętać miejsca które atakowałem. Wszystko jasne? - Zapytał kończą swoją wypowiedź. Jeśli Bliznopyski nie miał niczego do dodania międzyczasie, to Ignis zaczął już powoli obchodzić ostronosego, dokładnie obserwując jego reakcję, a tym samym szukając wyraźnych lub mniej wyraźnych luk w okolicach szyi, podbrzusza i delikatnie nad nim. Następnie, gdy tylko wypatrzył je od razu szybkim ruchem zmienił swój kierunek zamieniając powolny ruch w szybki bieg, aby zdążyć uderzyć w któreś z miejsc zanim Bob zareaguje i zablokuje mu drogę swoim rogiem.

Awatar użytkownika
Ragir
Posty: 693
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Zdrowie: 100
Krzepa: 62
Zręczność: 61
Percepcja: 31
Autorzy obrazków: ja- podpis,karibu99, awatar- ja
Kontakt:

#54

Post autor: Ragir » 21 wrz 2020, 20:27

Wysłuchałem co jedne i drugi mają do powiedzenia i lekko machnąłem ogonem.
-Dobrą opcją będzie walka z dwoma samcami jak z dwoma sobie poradzisz to pojedynczy nie będzie problemem- Powiedziałem do Boba- Tylko aby twoja nauka była jak najbardziej skuteczna ja będę używał pazurów, masz gruba skórę, niemalże pancerz na torsie, więc to ci krzywdy nie zrobi za to najlepsze efekty będą wtedy kiedy trening będzie bliski zagrożeniu- Mówiłem ze spokojem ale pewnością w głosie- Potencjalny wróg będzie stosował wszystkie ruchy, lepiej abyś rozpoznał, żę to co czujesz na plecach to nie jest mucha, która cie gryzie tylko drapieżnik, który wczepił sie w skórę, adrenalina jest inna kiedy się... bawisz w walkę a inna kiedy walczysz tak aby faktycznie coś wynieść- Uważałem, że to małe kociaki bawia sie tak bez pazurów, Bob jest wielki i musi wiedzieć jak postąpić kiedy wroc chce go zabić,a nie kiedy ma świadomość, ze to tylko zwykły trening.
-Będziesz musiał pokonać twojego wroga- strach i utrzymać trzeźwy umysł. Jeśli wpadniesz w panikę, to po tobie- Nie bawiłem się w jakieś okrężne miłe słóweczka.
Obrazek Karta PostaciThemeW całościRunObrazek

Obrazek
"Określają nas nasze czyny. To, co wybieramy. To, czemu stawiamy opór. To, za co gotowi jesteśmy umrzeć."

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2097
Kontakt:

#55

Post autor: Mistrz Gry » 23 wrz 2020, 10:41

Bob pisze:
-Wszystko jasne! -przyjął z entuzjazmem propozycję Ignisa, ale to co zapropnował Ragir nie przekonało go szczególnie. Nie dość, że lew wyglądał tak strasznie to jeszcze mówił żeby walczyć naprawdę, przecież komuś mogłaby się przypadkiem stać krzywda! Z uśmiechem przyjął pozycję bojową by obronić się przed rudym lwem. Bob, pamiętając poprzednie instrukcje, pochylił nisko głowę, strasząc przeciwnika swoim rogiem, tak że ten nie mógł dotrzeć do jego szyi. Skupiwszy się na tym, nie zdążył w porę zareagować gdy Ignis uderzył w jego podbrzusze. Zaskoczony tym atakiem machnął szybko głową, ale nie zdążył już sięgnąć przeciwnika.
- Tego się nie spodziewałem! Muszę być czujny z każdej strony. - podsumował ćwiczenie. Odwrócił się do Ragira z przepraszającym wyrazem pyska.
- Proszę wybaczyć, ale jestem początkujący więc nie chciałbym od razu walczyć z wami dwoma. Tym bardziej na pazury. Może zrobimy tak kiedy już opanuję podstawy. - uśmiechnął się uprzejmie do Ragira, mając nadzieję że ten nie weźmie mu tego za złe.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Odpowiedz

Wróć do „Termitiery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość