Newsy
 • 1.06.20
 • Dziś dzień dziecka! Z tej okazji wszystkie forumowe dzieci otrzymują po 5 paciorków.
 • 1.06.20
 • Z powodu braku zgłoszeń w tym miesiącu niestety nie ma głosowania na Postać Miesiąca :(
 • 31.05.20
 • Do administracji dołączył Bjorn, a wśród MG witamy Ignisa i Ganju.
 • 26.05.20
 • Forumowym mamom składamy najlepsze życzenia oraz drobny prezent w postaci 5 paciorków.
 • 20.05.20
 • Szukamy chętnych do administracji i MG. Zainteresowanych prosimy o wiadomość do Gunter albo Tiba
Fabuła
 • Słońce nad Oazą
 • Nareszcie zakończyła się niebezpieczna burza piaskowa i Oaza wraca do normalnego życia.
 • Seryjny samobójca wciąż żyje
 • Po wielu próbach odebrania sobie życia oraz ataku Piegusa, Uharibifu ciągle przebywa w lwioziemskim więzieniu. Syn kanclerza usłyszy zarzuty.
 • Szkarłaciątka ruszają w świat
 • Młode Fedhy po raz pierwszy opuściły jaskinię by w towarzystwie matki zwiedzić sawannę.
 • Śmierć królowej
 • Berghi zmarła po trudnym porodzie i pozostawiła opiekę nad jedyną córką Fedzie.
 • Wyprawa Nany
 • Hieny poszukujące sposobu na zdjęcie klątwy ze swoich ziem dotarły na tereny Szkarłatnych.
 • Posłaniec królowej
 • Gepard z byłego Królestwa Końca Burzy w końcu doczekał się audiencji u lwioziemskiego Kanclerza.
 • Duchowe śledztwo
 • Szamanka Hiraeth i towarzyszący jej szakal udali się na Pogorzelisko w celu zbadania duchowej klątwy ciążącej na terenach klanu hien.
 • Szalony intruz
 • Na tereny Mrocznego Bractwa przypałętał się lew mający nie po kolei w głowie, a za nim dwie inne lwice.
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Jaskinia kości

Niewielkie, dobrze ukryte przed niewprawnymi oczami otwory w zboczu gór prowadzą do rozległego kompleksu jaskiń. Połączone są one krętymi, rozgałęziającymi się korytarzami, stanowiącymi prawdziwy labirynt. W absolutnej ciemności nie sposób dostrzec wystających z dna ostrych skał i bezdennych zapadlisk. Jedynymi żywymi istotami są tu nietoperze, a prawdziwymi mieszkańcami są mściwe duchy, które nie spoglądają przychylnie na pojawiających się w jaskiniach przybyszów.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Tamu
Niewolnik
Niewolnik
Posty: 67
Gatunek: Lew
Data urodzenia: 21 cze 2017
Krzepa: 30
Zręczność: 60
Percepcja: 60
Autorzy obrazków: Enasalin
Kontakt:

Re: Jaskinia kości

#171

Post autor: Tamu » 27 paź 2019, 17:28

No tak mógł się domyślić, że pierwsze co trzeba będzie zrobić to zająć się truchłem Maera. O dziwo też jakoś przestał się tym przejmować, wyglądało na to, że strach zakopał się gdzieś głęboko wewnątrz młodego i nie zamierzał wychodzić. Właściwie to mu się to podobało, przez całe życie trząsł się jak osika przy najmniejszym tylko pozornym zagrożeniu, a teraz kiedy takie zagrożenie naprawdę istniało zrobił się spokojniejszy. Tamu bez słowa podszedł do Kobbari i szybko, i sprawnie pomógł jej zedrzeć skórę z martwego ciała, po czym wciąż nie wydając z siebie żadnego dźwięku capnął oskórowanego trupa za łapę i zaczął ciągnąć go w stronę wyjścia. Oczywiście gabaryty Maera, nieco utrudniały gładkie wykonanie zadania, ale Tamu nie zamierzał narzekać, jeśli nikt mu nie pomoże wyciągnie martwego faraona sam.

Awatar użytkownika
Maisha
Niewolnik
Niewolnik
Posty: 181
Gatunek: lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 01 gru 2017
Krzepa: 50
Zręczność: 50
Percepcja: 50
Autorzy obrazków: malaika4, kolorki ja
Kontakt:

#172

Post autor: Maisha » 27 paź 2019, 19:13

Zauważywszy Kobbari i drugiego niewolnika zmierzających do ciała ona również podeszła i zaczęła pomagać. Najpierw przy skórze ( oczywiście nie wzięła ani kawałka) a potem w ciągnięciu trupa. Nie była pewna gdzie chcą go zaciągnąć, ale jej towarzysz niedoli chyba to wiedział. Pewnie im dalej tym lepiej. Zapach mięsa wywołał u niej dość głośne burczenie. Odkąd tu trafiła, nic nie jadła a teraz jeszcze wymioty opróżniły jej żołądek z jakichkolwiek resztek. Dopiero teraz gdy spadła adrenalina lwica poczuła jak bardzo jest głodna. Oczywiście lwiego mięsa by nie tknęła. Jednak bała się spytać, czy może coś zjeść tak więc nie odezwała się ani słowem ciągnąc zwłoki.

Awatar użytkownika
Kalahari
Siepacz
Siepacz
Posty: 90
Gatunek: P.Leo Leo
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 cze 2017
Krzepa: 30
Zręczność: 70
Percepcja: 50
Autorzy obrazków: Xylax/Jxbxgallery/ wolveswoodglen

#173

Post autor: Kalahari » 02 lis 2019, 11:17

Wyglądało to zapewne komicznie, dopiero co stoczyli walkę na śmierć i życie, a teraz atmosfera zrobiła się prawie całkiem zwyczajna. Porządki, rozmowy, dzień jak codzień chyba?
Pokiwała głową, bo czego tu się spodziewać w zasadzie? Stado prowadzone teraz przez Enasalin miało surowe zasady, ale bądź co bądź nie było porąbane.
Skoro Tamu i Kobb zajęli się trupem, ona nauczy czegoś pożytecznego brązowej niewolnicy.
- Chodz Maisha, pokażę Ci jak zrobić z gałązek przydatne narzędzie do wymiatania brudu. Jak nie będziesz musiała dotykać tego gnoju łapami na pewno poczujesz się lepiej. - Kiwnęła głową na wyjście z jaskini i ruszyła przodem. Przy grocie rosły jakieś trawy i niskie krzaczki, które będą do tego jak znalazł.
GŁOS Obrazek REF

Mutacja- Podwójne uszy.

Awatar użytkownika
Maisha
Niewolnik
Niewolnik
Posty: 181
Gatunek: lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 01 gru 2017
Krzepa: 50
Zręczność: 50
Percepcja: 50
Autorzy obrazków: malaika4, kolorki ja
Kontakt:

#174

Post autor: Maisha » 02 lis 2019, 17:53

Lwiczka od razu puściła truchło.
- Tak jest. Już idę Pani.- powiedziała i szybkim krokiem podeszła do Pani Kalahari. Szła za nią dość blisko, jednak zachowała pewien odstęp tak, aby nie naruszyć przestrzeni własnej lwicy. Wolała si nie narażać. Choć lwice wydawały się miłe i uprzejmie - ba! nawet chciały jej pomóc- to nadal nie była pewna jak ma się w stosunku do nich zachowywać. Usłyszała, że potrzebne będą gałęzie więc przed wejściem narwała pęk z pobliskiego krzaczka i złożyła go na ziemi w jaskini, czekając na dalsze instrukcje. Popatrzyła na siebie. Czerwone posklejane łapy cuchnęły rzygowinami, a pysk miała uwalany, jak miała nadzieje,w błocie. Chciało jej się wyć, ale przywdziała uśmiech i z pokorą spuściła głowę.

Awatar użytkownika
Sheeba
Szary król
Szary król
Posty: 261
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 22 gru 2013
Krzepa: 35
Zręczność: 45
Percepcja: 70
Autorzy obrazków: Własne/Junenae (lineart)
Kontakt:

#175

Post autor: Sheeba » 03 lis 2019, 11:16

Po chwili właścicielka jaskini wróciła, dzierżąc w pysku świeży zbiór bulbine. Jako, że paszczę miała zajętą, nie prowadziła z towarzyszącą jej lamparcicą żadnych rozmów, podążając po prostu przed siebie dobrze znaną już jej trasą. Kiedy wypatrzyła zawieszoną nad wejściem charakterystyczną czaszkę przyśpieszyła nieco, omijając co większe kamienie. Obrzuciła pod drodze krótkim spojrzeniem Kobbari i Tamu ciągnących gdzieś trupa i skinęła im głową na powitanie. W sumie dobrze, że się tym zajęli, przynajmniej padlina nie przyciągnie jej much do jaskini. Przez chwilę zastanowiła się, czy kiedy sępy rozprawią się już z ciałem byłego faraona nie przywłaszczy sobie kilku kości, by dodać je do swojej kolekcji. Czaszkę zapewne zostawi dla Enasalin, lecz jakieś kości łapy bądź kręgosłup będzie stanowić odpowiednie uzupełnienie chaotycznej kościanej konstrukcji, którą zaczynała tworzyć wewnątrz swej siedziby. A w miednicy może będzie przechowywać trucizny. Tak, to całkiem dobry pomysł. Bo w końcu dlaczego całkiem przydatny kawał gnata miał się zmarnować? Zresztą Sheeba miała jakiś dziwny sentyment do kości. Być może dlatego, że od zawsze stanowiły symbol śmierci, która w końcu towarzyszyła jej od chwili narodzin?
Weszła do jaskini, skinąwszy krótko Kalahari, po czym ułożyła zebrane zioła na skalnej półce. Następnie odwróciła się i rozejrzała, odszukując wzrokiem Maishę. Niewolnica wyglądała jak siedem nieszczęść i cuchnęła, lecz przynajmniej jaskinia wyglądała już jako tako.
- Ruszam w doliny, żeby zebrać nieco aloesu. Kiedy wrócę porozmawiamy nieco o właściwościach tychże ziół - powiedziała do Kalahari, ot tak, żeby wiedziała, gdzie się podziewa. Ot tak, na wszelki wypadek, gdyby coś się stało albo ktoś jej szukał. W najbliższej przyszłości będzie musiała i ją zabrać na poszukiwanie ziół, by też czegoś się dowiedziała, na razie jednak pozwoliła jej odpocząć. W końcu wraz z siostrą przeżyły dużo.
Wyszła przed jaskinię, zerkając do tyłu.
- Maisha, idziesz ze mną - rzuciła krótko w stronę niewolnicy. Zatrzymała się przed jaskinią, czekając aż zarówno brązowa, jak i lamparcica do niej dołączą.

Awatar użytkownika
Tunu
Młode
Młode
Posty: 129
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 lut 2019
Krzepa: 40
Zręczność: 37
Percepcja: 35
Autorzy obrazków: lioden
Kontakt:

#176

Post autor: Tunu » 03 lis 2019, 13:49

Weszła tuż za Sheebą. Również skinieniem głowy przywitała wszystkich i usiadła przy wyjściu z jaskini, czekając, aż Sheeba zabierze Maishę.
Już nawet nie obejrzała się za trupem. Chyba coraz bardziej się przyzwyczaiła, że są tu niewolnicy i lew który jeszcze niedawno żył. Podrapała się łapą po pysku i wstała, po czym doszła do Sheeby, która już wychodziła. Przy okazji rozejrzała się przed jaskinią.
Trochę jest tu drzew. Hmm..

zt (jeśli Sheeba i Maisha też)

Awatar użytkownika
Kobbari
Posty: 85
Gatunek: lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 01 kwie 2016
Krzepa: 40
Zręczność: 30
Percepcja: 60
Autorzy obrazków: av:Koseki-Leonheart & ja|podpis: ja link: lioden
Kontakt:

#177

Post autor: Kobbari » 03 lis 2019, 18:45

- Dobła łobotha - pochwaliła chłopaka wciąż trzymając zdartą grzywę w pysku a dopiero potem wypluła ją na podłogę. - Pomożesz mi potem ją oprawić, pokażę ci jak to zrobić. Dobrze będzie jak będziesz miał jakiś fach w łapie, skarbie, wtedy wybijesz się wśród niewolników. W twoim interesie jest żeby zaczęto cię cenić.
Wierzyła, że nawet niewolnik może sobie zasłużyć na lepsze traktowanie dlatego wolała zaszczepić takie poczucie w młodziku. W końcu kto pozbywa się pożytecznego narzędzia? Trzyma się je w ulubionym miejscu i się o nie dba aż się zużyje, ale przynajmniej do tego czasu ma całkiem dobre życie.
- A teraz zepnij się bo jak widzisz do byków nie należę, więc wypchniemy to ciało na zewnątrz, ale wysil się trochę.
Potem naparła z barku na ciało, z którego już chyba powoli zaczęło uciekać stężenie pośmiertne. Na powrót robił się giętki, ale na łapach i tych gołych, wygryzionych plackach widoczne zaczęły być plamy opadowe.
Zauważyła, że Sheeba zdążyła wrócić zanim udało im się uprzątnąć te obleśne zwłoki. Skarciła Tamu spojrzeniem coby dać mu do zrozumienia, że zajęło im to odrobinę za długo. Do jej uszu dotarło, że Sheeba idzie dalej na zioła i tym razem zabiera ze sobą Maishę. Dotarło też do niej, że najwyraźniej jej kuzynka nie będzie miała dla niej czasu. Podniosła więc znów spojrzenie na Tamu.
- Ty pójdziesz ze mną. Znajdziemy mi odpowiednią jaskinię i potem pokażę ci o co chodzi z tymi skórami. A teraz pchaj.
Więc i ona naparła na ciało by jak najszybciej znalazło się za winklem.
Obrazek
| karłowatość | wzrost | Kobbek | |

Awatar użytkownika
Maisha
Niewolnik
Niewolnik
Posty: 181
Gatunek: lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 01 gru 2017
Krzepa: 50
Zręczność: 50
Percepcja: 50
Autorzy obrazków: malaika4, kolorki ja
Kontakt:

#178

Post autor: Maisha » 08 lis 2019, 11:15

Kalahari nie zdążyła jej nic wytłumaczyć ponieważ w jaskini pojawiła się Pani Sheeba. Maisha przełknęła ślinę. Bała się szamanki, ale wiedziała że nie ma wyjścia i musi z nią iść, skoro taką jej wola. A o jakiejkolwiek oznace słabości to już w ogóle mogła zapomnieć. Przeprosiła więc cicho Panią Kalahari i szybko podążyła za Sheebą. Wychodząc z jaskini na chwilę zatrzymała wzrok na ciele i zadrżała. Taki los w każdej chwili mógł przecież spotkać ją. Przyspieszyła kroku zrównując się z Panią i nową Panienką.

Awatar użytkownika
Tamu
Niewolnik
Niewolnik
Posty: 67
Gatunek: Lew
Data urodzenia: 21 cze 2017
Krzepa: 30
Zręczność: 60
Percepcja: 60
Autorzy obrazków: Enasalin
Kontakt:

#179

Post autor: Tamu » 08 lis 2019, 11:35

Tamu bez słowa dokończył robotę pozbywania się ciała i zniósł karcący wzrok małej lwicy. Jej gadaninę puszczał nieco mimo uszu, jedynie połowicznie słuchając. Nawet kiedy jeszcze nie był niewolnikiem nie przepadał za rozmowami i kontaktami towarzyskimi, a teraz ta awersja tylko się nasiliła. Oczywiście słowa Kobbari miały akurat całkiem sporo sensu, rzeczywiście im bardziej przydatny był, tym większe miał szanse na przeżycie.
- Póki co jest jedynie dwóch niewolników, nie tak trudno się wybić -mruknął z przekąsem, pod nosem licząc na to, że jednak tego nie dosłyszy. Kiedy już trup znalazł się poza jaskinią w odpowiedniej odległości, Tamu obdarzył byłego faraona ostatnim przeciągłym spojrzeniem i przeniósł wzrok na Kobbari.
- Gotowe, to co z tymi skórami? -zapytał pokornym i cichym głosem, ale nieco śmielej niż by się odważył przy Sheebie bądź swojej Pani.

Awatar użytkownika
Sheeba
Szary król
Szary król
Posty: 261
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 22 gru 2013
Krzepa: 35
Zręczność: 45
Percepcja: 70
Autorzy obrazków: Własne/Junenae (lineart)
Kontakt:

#180

Post autor: Sheeba » 09 lis 2019, 16:39

Poczekała, aż Maisha do niej dołączy, a gdy niewolnica to uczyniła, obrzuciła nią krytycznym spojrzeniem od stóp do głów, marszcząc przy tym nieco nos. Była brudna i cuchnęła. No cóż, może i Sheeba nie należała do lwów, które boją się ubrudzić sobie futra, niemniej z drugiej strony zazwyczaj patrzyła na tę kwestię pod kątem czysto zdrowotnym, dlatego też nieco ją to odrzucało. - Dobrze, może najpierw zatrzymamy się gdzieś, żebyś się umyła. Nie będziesz mi dotykać ziół brudnymi łapami - rzuciła beznamiętnie. Doskonale dostrzegała, że samica się jej boi i szczerze mówiąc całkiem jej się to podobało. Taka przyjemna odmiana po latach ukrywania się i drżenia o swoje życie. Z całą pewnością była to jedna z najlepszych zmian w jej życiu.
- Chodźmy - poleciła, po czym skierowała się w przeciwną stronę.

/zt.

Odpowiedz

Wróć do „Jaskinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość