Newsy
 • 24.04.19
 • Dziś wchodzą w życie zmiany w systemie wieku. Postaci, których te zmiany dotyczą proszone są o zaktualizowanie profilu.
 • 22.04.19
 • Wielkanocny event zakończy się w środę.
 • 22.04.19
 • Kolejna audycja forumowego radia odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o 14. Gościem będzie Lyanna. Zapraszamy do nadsyłania pytań oraz uczestnictwa.
 • 21.04.19
 • Z okazji Świąt życzymy wszystkim smacznego jajka oraz hojnego zajączka a także zapraszamy do udziału w okolicznościowym evencie.
 • 20.04.19
 • Nowe tereny już czekają na podróżników. Na forum zagościła nowa mapa, której autorem jest Dirke(Ragir). Jednocześnie ogłaszamy konkurs na nazwy dla rzek i gór.
 • 18.04.19
 • Szykujcie się odkrywcy! W weekend na forum pojawi się odświeżona mapa wraz z wieloma nowymi lokacjami.
 • 13.04.19
 • Do systemu wieku dodano opisy poszczególnych etapów wiekowych.
Fabuła
 • Coraz bliżej domu
 • Wędrówka Złoziemców zbliża się ku końcowi.
 • Nowa władza
 • Przywódcy Lwiej Ziemi mogą czuć poczuć się zagrożeni. Berghi planuje przejęcie tronu.
 • Porwanie
 • Młoda lwioziemka odłączyła się od stada i trafiła do jaskini Mane, który wykonuje misję dla Wodza. Czy stado ruszy jej na ratunek?
 • Porządki na Lwiej Ziemi
 • Kanion - dawna siedziba Pierworodnych zostaje odłączona od stada.
 • Lwia Ziemia zjednoczona
 • Wraz z połączeniem stad Pierworodnych i Strażników Kręgu, powróciła do życia Lwia Ziemia z prawowitą księżniczką na czele.

Lwia Ziemia przywódcy: Athastan, Tib

Zła Ziemia przywódca: Ragir

Legion Seta przywódca: Maer'vu

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad https://krollewpbf.pl/viewforum.php?f=47 Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Image Map Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Image Map Sawanna LZ Lupa

Chwila wolnego [Athastan, Raisa]

Awatar użytkownika
Athastan
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 134
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 sie 2015
Krzepa: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Duch: 51
Kontakt:

Chwila wolnego [Athastan, Raisa]

#1

Post autor: Athastan » 11 lut 2019, 1:41

Leżał sobie wygodnie na dosyć sporym głazie z widokiem na Lwią Skałę, wygrzewając się w promieniach wczesnowieczornego słońca, i był z tego powodu szczęśliwy. Nareszcie bowiem mógł nie być, choć przez jakiś czas, Mówcą, mistrzem szamańskim, szefem stada czy inną utytułowaną personą. Zamiast tego mógł dzisiaj porobić za zwykłego lwa, który zamiast posiadania wiszącego nad głową harmonogramu ważnych spotkań, decyzji, rozmaitych rytuałów i innych wymagającyh jego uwagi zagadnień, miał czas dla siebie, który mógł spożytkować na proste przyjemności i chwilę błogiego nieróbstwa. Ostatnimi czasy tyle się działo, że nie miał czasu na chwilę wolnego i prawie już zapomniał jak to jest, a przy okazji niemal się przy tym wykończył. Dlatego był niezwykle wdzięczny Przodkom, iż złożyło się tak, że dziś nie miał nic do załatwienia i mógł na chwilę wyluzować, przestać się przejmować i ogólnie stać się bardzo spokojnym i szczęśliwym lwem.
Zamruczał lekko, poczym przeciągając się przewrócił się na drugi bok, by promienie słońca padły na niego z innej strony. Otworzył też leniwie ślepia, by podziwiać rozciągający się przed nim skąpany w słońcu krajobraz...

Awatar użytkownika
Raisa
Aspirant
Aspirant
Posty: 123
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sty 2018
Krzepa: 51
Zręczność: 40
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Askari
Kontakt:

#2

Post autor: Raisa » 11 lut 2019, 1:50

Raisa po polowaniu poszła na spacer po sawannie. Chciałaby w końcu odpocząć bo miała dosyć ciągłego przypatrywania się w ściany legowiska w jaskinii. A dzięki temu wyprostuje sobie łapy. Gdy ruszyła przed siebie zauważyła leżącego samca. Zbliżyła się , a wtedy spojrzała na Athastana. Na rzut oka, wyglądał chyba na zmęczonego.
- Witaj Athastan. - rzekła w jego kierunku. Uśmiechnęła się lekko. Raisa nie potrafiła swoich uczuć wypowiedzieć prosto z mostu ale czuję miętę do niego.

Awatar użytkownika
Athastan
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 134
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 sie 2015
Krzepa: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Duch: 51
Kontakt:

#3

Post autor: Athastan » 11 lut 2019, 2:07

Złowił jednym uchem odgłosy kroków, podniósł więc łeb i rozejrzał się za ich źródłem. Nie musiał długo szukać, bo właściwie od razu zobaczył zbliżającą się całkiem szybkim tempem, niemożliwą do pomylenia białą sylwetkę. Choć w sumie miał wrażenie, że znał kiedyś inną, równie białą lwicę... Ale skąd ją znał i kiedy to w ogóle było już nie potrafił stwierdzić.
- Cześć Raiso, - powiedział z uśmiechem, gdy ta podeszła już wystarczająco blisko - jak ci minął dzień? - zapytał.
W między czasie skonstantował pewne zmiany w wyglądzie młodej, które dopiero teraz sobie uświadomił. Kiedy, na Przodków, ona tak wyrosła? Jeszcze nie dawno była przecież lwiątkiem, a teraz prezentowała się jako niemalże całkiem wyrośnięta młoda lwica. Jeszcze chwila i zaczną się w okolicy pojawiać w okolicy młodzieńcy szukający jej agencji. Trzeba tylko dopilnować, by nie trafił się żaden osobnik z pod ciemnej gwiazdy, jak to miało kiedyś miejsce w wypadku nieszczególnie, jego zdaniem, trafnego wyboru pewnej księżniczki...

Awatar użytkownika
Raisa
Aspirant
Aspirant
Posty: 123
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sty 2018
Krzepa: 51
Zręczność: 40
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Askari
Kontakt:

#4

Post autor: Raisa » 11 lut 2019, 13:13

Biała lwica spojrzała się, delikatnie słysząc, przywitanie samca. Na dobrą sprawę czuła się, jakby była arcyksiężną czy na coś takiego. Jakby nie patrzeć pochodzi z królewskiej rodziny od strony Nali, bo ojciec jest bratem zmarłej królowej Lwiej Ziemi. Raisa była bardzo zadowolona ze swoich korzeni, ale po chwili rozmyślań usłyszała pytanie.
- A spokojnie, ogółem dawno nie widziałam swojej siostry Jasiri. A ja to byłam przed chwilką na polowaniu, więc nie czuję już głodu — uśmiechnęła się do niego. Aż za dużo słyszała od lwic, że jest bardzo podobna do swojej matki ten chód i wyraz pyska. Jedynie oczka po swoim tatusiu odziedziczyła i kolor sierści.

Awatar użytkownika
Athastan
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 134
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 14 sie 2015
Krzepa: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 70
Duch: 51
Kontakt:

#5

Post autor: Athastan » 12 lut 2019, 1:45

Miło wiedzieć, że ktoś jeszcze miał dzisiaj chwilę spokoju. Choć kiedyś w sumie takie stwierdzenie było normą, nie to co ostatnio. Jednak jeśli wszystko dobrze pójdzie, to za niedługo sytuacja może znów wróci do normy...
- W takim razie cieszę się, że miałaś udane łowy. A co do Jasiri - zapewne włóczy się gdzieś po okolicy, jak to ostatnio miała w zwyczaju... Same ostatnio z nią problemy, nie to co z niektórymi... - stwierdził, spoglądając na Raisę
- Jestem pewien, że nic jej nie jest, ale i tak trzeba by jej już poszukać. Tylko skuteczniej, niż Gwardziści władców. - powiedział przekornie
- I bez takich strat. - dodał, tracąc nieco humor na wspomnienie wszystkich, którzy polegli podczas wyprawy. Co do Jasiri, faktycznie miał pewność, że wszystko z nią w porządku, a to dzięki umiejętności, którą ich stado posiadało z łaski Przodków. Choć nie był w stanie określić, gdzie aktualnie się ona znajduje, a to ze względu na to, że jak każdy członek stada, mogła po prostu uniemożliwić reszcie zlokalizowanie siebie. Co też ostatnimi czasy czyniła i co było kolejnym faktem przysparzającym mu zmartwień. Nawet jeśli chwilow nic się jej nie działo, szwędanie się nie wiadomo gdzie, szczególe ostatnimi czasy, nie należało do najbezbieczniejszych zajęć, a choć lwiczka była pyskata i miała trudny charakter, wciąż pozostawała kimś, kogo losem się przejmował i to nawet dosyć mocno.

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości