Newsy
 • 22.04.19
 • Wielkanocny event zakończy się w środę.
 • 22.04.19
 • Kolejna audycja forumowego radia odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o 14. Gościem będzie Lyanna. Zapraszamy do nadsyłania pytań oraz uczestnictwa.
 • 21.04.19
 • Z okazji Świąt życzymy wszystkim smacznego jajka oraz hojnego zajączka a także zapraszamy do udziału w okolicznościowym evencie.
 • 20.04.19
 • Nowe tereny już czekają na podróżników. Na forum zagościła nowa mapa, której autorem jest Dirke(Ragir). Jednocześnie ogłaszamy konkurs na nazwy dla rzek i gór.
 • 18.04.19
 • Szykujcie się odkrywcy! W weekend na forum pojawi się odświeżona mapa wraz z wieloma nowymi lokacjami.
 • 17.04.19
 • Planowane są zmiany w systemie wieku. Szczegóły w ogłoszeniu.
 • 13.04.19
 • Do systemu wieku dodano opisy poszczególnych etapów wiekowych.
Fabuła
 • Nowa władza
 • Przywódcy Lwiej Ziemi mogą czuć poczuć się zagrożeni. Berghi planuje przejęcie tronu.
 • Porwanie
 • Młoda lwioziemka odłączyła się od stada i trafiła do jaskini Mane, który wykonuje misję dla Wodza. Czy stado ruszy jej na ratunek?
 • Porządki na Lwiej Ziemi
 • Kanion - dawna siedziba Pierworodnych zostaje odłączona od stada.
 • Lwia Ziemia zjednoczona
 • Wraz z połączeniem stad Pierworodnych i Strażników Kręgu, powróciła do życia Lwia Ziemia z prawowitą księżniczką na czele.
 • Nowa Zła Ziemia
 • Trwa podróż Złoziemców na południe, gdzie planują odnaleźć nowy, lepszy dom.
 • Odnaleziona dwórka
 • Seth w czasie polowania w Oazie napotkał intrygującą lwicę.
 • Zaginiona lwica
 • Moyo przebywając w Krzewiastym Zagajniku z dwójką lwic, rozpacza po zniknięciu Uy.

Lwia Ziemia przywódcy: Athastan, Tib

Zła Ziemia przywódca: Ragir

Legion Seta przywódca: Maer'vu

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad https://krollewpbf.pl/viewforum.php?f=47 Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Image Map Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Image Map Sawanna LZ Lupa

Przerwa w patrolu [Datura i Hatari]

Wątki służą do rozgrywania akcji pomiędzy konkretnymi graczami, a inne postacie mogą pojawić się w nich tylko za zgodą uczestników wątku. Wyjątkiem są wątki oznaczone w nazwie tematu [otwarty], gdzie może dołączyć każdy chętny gracz.

Regulamin forum
 1. W tym dziale można rozgrywać swoimi postaciami dodatkowe wątki, powiązane ze światem fabuły. Wątki dziejące się w innych realiach można prowadzić w dziale Offtopic.
 2. Akcja wątku może dziać się wyłącznie w przeszłości. Czas akcji należy sprecyzować w pierwszym poście.
 3. Miejscem akcji może być dowolna lokacja w krainie, nawet należąca do obcego stada. Niemożliwe jest jednak przejmowanie terenów. Miejsce akcji musi być jasno sprecyzowane w pierwszym poście.
 4. Postaci na fabule nie mogą posiadać wiedzy pochodzącej z wątku pobocznego, który jeszcze się nie zakończył, nawet jeśli dzieje się on w przeszłości.
 5. Poszukiwanie artefaktów i ziół poza fabułą może odbywać się tylko w działach Szkolenia i Akcje Specjalne.
 6. Wątki, w których nie pojawił się żaden post w przeciągu miesiąca będą przenoszone do działu Zakończone.
Awatar użytkownika
Datura
Gwardzista
Gwardzista
Posty: 381
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Krzepa: 40
Zręczność: 45
Percepcja: 65
Duch: 50
Autorzy obrazków: avek - ja, podpis - Askari
Kontakt:

Przerwa w patrolu [Datura i Hatari]

#1

Post autor: Datura » 06 kwie 2019, 12:28

Przed akcją na Bagnie, na terenie Lwiej Ziemi

Była lekko roztrzęsiona po spotkaniu z Manem. Ta przygoda mogła zakończyć się o wiele gorzej, niż kilka siniaków. Zamyślona szła przed siebie, wspominając ostatnie wydarzenia. Jakby tego było mało, od pewnego czasu męczyły ją dziwne wizje. Czyżby traciła zmysły? Jeśli Tib albo Athastan się o tym dowiedzą, na pewno wpłynie to na jej pozycję w stadzie. Na co komu szalona szamanka? Powinna wracać już do domu i zdać raport z tego co się wydarzyło, ale musiała przemyśleć najpierw kilka spraw.

@Hatari

Awatar użytkownika
Hatari
Posty: 47
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Własne/Lioden
Kontakt:

#2

Post autor: Hatari » 06 kwie 2019, 19:41

Tak się składało, że znów zawitał na tereny Lwiej Ziemi. Tym razem przekroczył granicę ścigając zwierzynę, którą dopadł niedługo później. Dopiero, gdy napełnił żołądek zdał sobie sprawę, gdzie tak właściwie się znalazł. I, swoim zwyczajem, nie bardzo się tym przejął. W końcu gościł tu nie raz i często się zatrzymywał, do czasu aż mu się nie znudziło, bądź ktoś nie zdecydował się go przegnać. Gdzieś tam w głębi duszy nadal drzemała jakaś cząstka dawnego, zuchwałego Hatariego, który miał w głębokim poważaniu wszystko prócz własnego widzimisię.
Zmęczony i najedzony zaległ w cieniu jakiegoś pojedynczego drzewa, wzdychając przy tym głośno. Rozejrzał się dookoła. O ile nie wypatrzy straży, zapewne utnie tu sobie krótką drzemkę, a następnie ruszy dalej.
Zauważenie w oddali jakiejś sylwetki pokrzyżowało mu plany. Skupił na niej wzrok, jak na razie nie ruszając się z miejsca. Wyglądało na to, iż w jego stronę zbliżała się jakaś jasnofutra lwica, lecz z tej odległości nie był w stanie wypatrzeć więcej szczegółów.

Awatar użytkownika
Datura
Gwardzista
Gwardzista
Posty: 381
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Krzepa: 40
Zręczność: 45
Percepcja: 65
Duch: 50
Autorzy obrazków: avek - ja, podpis - Askari
Kontakt:

#3

Post autor: Datura » 06 kwie 2019, 20:35

Wtem zdało jej się, że coś zauważyła pod jednym z drzew. Zwolniła kroku, zastanawiając się czy nie odwrócić się na pięcie i udać, że nic nie widziała. Inny strażnik by się tym zajął. Po chwili jednak ciekawość wzięła górę i Datura skierowała się z stronę, gdzie widziała jakiś ruch.
Będąc już bliżej mogła zidentyfikować nieznane zjawisko jako lwa siedzącego pod drzewem. Miał dość nietypowy kolor futra, co mogło sugerować, że nie pochodzi stąd. Spokojnie podeszła i stanęła w odległości kilkunastu kroków.
- Ładny dzionek dzisiaj. - zagaiła z uśmiechem. Niezobowiązująca rozmowa być może pomoże jej odciągnąć myśli od mniej przyjemnych spraw. Zamierzała jednak zachować większą ostrożność niż z poprzednio spotkanym samcem.

Awatar użytkownika
Hatari
Posty: 47
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Własne/Lioden
Kontakt:

#4

Post autor: Hatari » 08 kwie 2019, 21:39

Widział chwilowe zawahanie lwicy. Zastanawiała się zapewne, czy do niego podejść, czy może lepiej zostawić w spokoju. W końcu zdecydowała się na to pierwsze. Hatari sapnął nieznacznie. No cóż, w takim razie z drzemki raczej nici. Trudno, zdarza się. Nie prześpi się pod tym drzewem, to zrobi to gdzie indziej. Jednym z zalet samotnego życia było to, że czas go nie gonił.
Swoim zwyczajem obrzucił lwicę uważnym spojrzeniem. Dość zgrabna, jasnofutra, wyglądająca na młodszą od niego. Nie wyróżniałaby się wcale z tłumu, gdyby nie kolor jej ślepi. Samiec zawiesił na nich wzrok na nieco dłużej. No cóż, fioletowe oczy z pewnością nie należały do najczęściej spotykanych.
Po chwili przestał się gapić i również posłał lwicy uśmiech. Lekki i nieco zaspany.
- Całkiem przyjemny, owszem. Chociaż owady mogłyby mniej dokuczać - rzucił od niechcenia, machnąwszy ogonem, by odpędzić jakąś denerwującą muchę. Zamilkł na dobrą chwilę, po czym chrząknął.
- Mam szczerą nadzieję, że nie będziesz próbować mnie przepędzić. Bo chwilowo nie bardzo chce mi się ruszać - mruknął, zgodnie z prawdą zresztą. Zazwyczaj wykazywał się rozbrajającą szczerością z tutejszymi strażnikami. Nigdy nie kłamał, próbując się tłumaczyć i udawać, że zabłądził. Dawał jasno do zrozumienia, iż doskonale wie, gdzie się znajduje i zapewniał, że niedługo się wyniesie. Wbrew pozorom budziło to różne reakcje.

Awatar użytkownika
Datura
Gwardzista
Gwardzista
Posty: 381
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Krzepa: 40
Zręczność: 45
Percepcja: 65
Duch: 50
Autorzy obrazków: avek - ja, podpis - Askari
Kontakt:

#5

Post autor: Datura » 10 kwie 2019, 19:10

Jak widać samiec także nie miał nic przeciwko rozmowom o niczym. Spojrzała na krążące w powietrzu muchy.
- Racja, po powodzi nalęgło ich się wszędzie mnóstwo. - potwierdziła równie obojętnym tonem.
- Szczerze mówiąc nie chce mi się ciebie przeganiać. A mam jakiś powód żeby to zrobić? - zapytała siadając pod drzewem obok Hatariego.
- Jakiś szczególny powód dla którego tu jesteś? Czy tak sobie zwiedzasz drzewa? - zapytała dla podtrzymania rozmowy, układając się wygodnie w cieniu.

Awatar użytkownika
Hatari
Posty: 47
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Własne/Lioden
Kontakt:

#6

Post autor: Hatari » 10 kwie 2019, 21:48

Poprawił nieco swą pozycję, układając się tak, by było mu wygodniej spoglądać na lwicę podczas rozmowy. Odpędził jeszcze kilka owadów, zanim zdecydował się na odpowiedź.
- Z tej powodzi nie mogło przyjść nic dobrego. Nie dość, że przez wiele miesięcy sawanna nie nadawała się do życia to jeszcze wylęgło się pełno szkodników - mruknął dość ponuro. Wciąż bolało go zniszczenie dawnego legowiska. W końcu było to idealne dla niego miejsce.
W odpowiedzi na dalsze słowa samicy wydał z siebie jakiś zadowolony pomruk.
- Doceniam to - rzucił. - I... No cóż, jeśli wylegiwanie się pod drzewem leżącym na czyimś terenie nie jest wystarczającym powodem do przepędzenia, to nie - dodał, nieco rozbawiony. Następnie wzruszył barkami. - Aktualnie jestem tu tylko dlatego, że się najadłem i chcę odpocząć. A ogólnie... No cóż. Można by powiedzieć, że wędruję.
Zamilkł na chwilę, po czym ziewnął. Zapewne istnieją zwierzęta, które uważają ziewanie w towarzystwie za niemiłe, lecz no cóż, on zbyt wiele z kulturą osobistą wspólnego nie miał.
- Swoją drogą, zwę się Hatari - przedstawił się po chwili.

Awatar użytkownika
Datura
Gwardzista
Gwardzista
Posty: 381
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Krzepa: 40
Zręczność: 45
Percepcja: 65
Duch: 50
Autorzy obrazków: avek - ja, podpis - Askari
Kontakt:

#7

Post autor: Datura » 11 kwie 2019, 14:17

Nie przypominała sobie, żeby prawo Pierworodnych mówiło cokolwiek o przybyszach śpiących pod drzewami. Szczególnie, że ten nie wydawał się ani specjalnie agresywny ani skory do wszczynania stadnych przewrotów.
- Nie przeszkadzasz mi. I nazywam się Datura. - opowiedziała leniwie machając ogonem. Cieszyła się z towarzystwa i miała nadzieję, że samiec nie zaśnie ale uraczy ją jakąś ciekawą historią ze swych podróży.
- Wszystkie twoje wędrówki polegają na spaniu pod drzewami. Pewnie znasz wszystkie w krainie i dookoła. - rzekła z uśmiechem. - Też jestem chwilowo w podróży, ale preferuję krótsze dystanse.

Awatar użytkownika
Hatari
Posty: 47
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Własne/Lioden
Kontakt:

#8

Post autor: Hatari » 15 kwie 2019, 13:41

- Cieszę się - odrzekł, skinąwszy krótko łbem, jednocześnie zapamiętując imię samicy. Nowe znajomości zawsze mogą się przydać. A nuż będzie kiedyś ich potrzebować.
Po raz kolejny odgonił kilka owadów i zmienił nieco pozycję, układając się wygodniej. Następnie, słysząc słowa lwicy roześmiał się donośnie.
- Oczywiście. Drzewa wbrew pozorom są całkiem ciekawe. Jakby przyjrzeć się im dokładniej to nigdzie nie znajdziesz dwóch takich samych - oznajmił z rozbawieniem. - No cóż, ja poszukuję nowego schronienia. Moje stare legowisko niestety zniszczyła powódź, więc chcąc, nie chcąc musiałem ruszyć w drogę - wzruszył barkami, po czym powiódł spojrzeniem dookoła. - Sporo się zmieniło - dodał, wzdychając.

Awatar użytkownika
Datura
Gwardzista
Gwardzista
Posty: 381
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 paź 2015
Krzepa: 40
Zręczność: 45
Percepcja: 65
Duch: 50
Autorzy obrazków: avek - ja, podpis - Askari
Kontakt:

#9

Post autor: Datura » 16 kwie 2019, 19:02

Podniosła wzrok na drzewo, przyglądając się uważnie korze i liściom. Może rzeczywiście było wyjątkowe, a może nie. Nie podzielała dendrologicznych zamiłowań nowego znajomego.
- Racja. Choć niektóre zmiany mogą nam wyjść na lepsze. Powiem ci, że osobiście wcale nie tęsknię za królem Lwiej Ziemi. Monarchia do mnie nie przemawia. - rzekła, zwracając wzrok ku Lwiej Skale.
- Wyruszyłeś żeby znaleźć nowe legowisko, czy czujesz że nic cię nie trzyma w miejscu i możesz podróżować do woli? - zerknęła na samca. Jej samej brakowało czasem takiej niezależności, jaką posiadałaby jako samotniczka. Życie w stadzie, choć ma wiele zalet, niesie ze sobą też dużo zobowiązań.

Odpowiedz

Wróć do „Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość