Newsy
  • 10.07.19
  • W dniach 10-26 lipca funkcje administracyjne na forum pełnią Athastan i Tamu
  • 09.07.19
  • Na forumowym fanpage'u trwa tydzień Zazu oraz rozpoczęło się kolejne głosowanie
  • 07.07.19
  • Audycja z Sheebą już do odsłuchania na forumowym kanale YT
  • 01.07.19
  • Postacią Miesiąca została Enasalin!
Fabuła
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad https://krollewpbf.pl/viewforum.php?f=47 Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Image Map Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Image Map Sawanna LZ Lupa

Przerwa w patrolu [Datura i Hatari]

Awatar użytkownika
Datura
Gwardzista
Gwardzista
Gatunek: Lew
Data urodzenia: 19 paź 2015
Krzepa: 41
Zręczność: 47
Percepcja: 65
Autorzy obrazków: avek - Dirke, podpis - Askari
Kontakt:

Przerwa w patrolu [Datura i Hatari]

Post autor: Datura » 06 kwie 2019, 12:28

Przed akcją na Bagnie, na terenie Lwiej Ziemi

Była lekko roztrzęsiona po spotkaniu z Manem. Ta przygoda mogła zakończyć się o wiele gorzej, niż kilka siniaków. Zamyślona szła przed siebie, wspominając ostatnie wydarzenia. Jakby tego było mało, od pewnego czasu męczyły ją dziwne wizje. Czyżby traciła zmysły? Jeśli Tib albo Athastan się o tym dowiedzą, na pewno wpłynie to na jej pozycję w stadzie. Na co komu szalona szamanka? Powinna wracać już do domu i zdać raport z tego co się wydarzyło, ale musiała przemyśleć najpierw kilka spraw.

@Hatari

Awatar użytkownika
Hatari
Gatunek: Lew afrykański
Data urodzenia: 12 cze 2012
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Własne/Lioden
Kontakt:

Post autor: Hatari » 06 kwie 2019, 19:41

Tak się składało, że znów zawitał na tereny Lwiej Ziemi. Tym razem przekroczył granicę ścigając zwierzynę, którą dopadł niedługo później. Dopiero, gdy napełnił żołądek zdał sobie sprawę, gdzie tak właściwie się znalazł. I, swoim zwyczajem, nie bardzo się tym przejął. W końcu gościł tu nie raz i często się zatrzymywał, do czasu aż mu się nie znudziło, bądź ktoś nie zdecydował się go przegnać. Gdzieś tam w głębi duszy nadal drzemała jakaś cząstka dawnego, zuchwałego Hatariego, który miał w głębokim poważaniu wszystko prócz własnego widzimisię.
Zmęczony i najedzony zaległ w cieniu jakiegoś pojedynczego drzewa, wzdychając przy tym głośno. Rozejrzał się dookoła. O ile nie wypatrzy straży, zapewne utnie tu sobie krótką drzemkę, a następnie ruszy dalej.
Zauważenie w oddali jakiejś sylwetki pokrzyżowało mu plany. Skupił na niej wzrok, jak na razie nie ruszając się z miejsca. Wyglądało na to, iż w jego stronę zbliżała się jakaś jasnofutra lwica, lecz z tej odległości nie był w stanie wypatrzeć więcej szczegółów.

Awatar użytkownika
Datura
Gwardzista
Gwardzista
Kontakt:

Post autor: Datura » 06 kwie 2019, 20:35

Wtem zdało jej się, że coś zauważyła pod jednym z drzew. Zwolniła kroku, zastanawiając się czy nie odwrócić się na pięcie i udać, że nic nie widziała. Inny strażnik by się tym zajął. Po chwili jednak ciekawość wzięła górę i Datura skierowała się z stronę, gdzie widziała jakiś ruch.
Będąc już bliżej mogła zidentyfikować nieznane zjawisko jako lwa siedzącego pod drzewem. Miał dość nietypowy kolor futra, co mogło sugerować, że nie pochodzi stąd. Spokojnie podeszła i stanęła w odległości kilkunastu kroków.
- Ładny dzionek dzisiaj. - zagaiła z uśmiechem. Niezobowiązująca rozmowa być może pomoże jej odciągnąć myśli od mniej przyjemnych spraw. Zamierzała jednak zachować większą ostrożność niż z poprzednio spotkanym samcem.

Awatar użytkownika
Hatari
Kontakt:

Post autor: Hatari » 08 kwie 2019, 21:39

Widział chwilowe zawahanie lwicy. Zastanawiała się zapewne, czy do niego podejść, czy może lepiej zostawić w spokoju. W końcu zdecydowała się na to pierwsze. Hatari sapnął nieznacznie. No cóż, w takim razie z drzemki raczej nici. Trudno, zdarza się. Nie prześpi się pod tym drzewem, to zrobi to gdzie indziej. Jednym z zalet samotnego życia było to, że czas go nie gonił.
Swoim zwyczajem obrzucił lwicę uważnym spojrzeniem. Dość zgrabna, jasnofutra, wyglądająca na młodszą od niego. Nie wyróżniałaby się wcale z tłumu, gdyby nie kolor jej ślepi. Samiec zawiesił na nich wzrok na nieco dłużej. No cóż, fioletowe oczy z pewnością nie należały do najczęściej spotykanych.
Po chwili przestał się gapić i również posłał lwicy uśmiech. Lekki i nieco zaspany.
- Całkiem przyjemny, owszem. Chociaż owady mogłyby mniej dokuczać - rzucił od niechcenia, machnąwszy ogonem, by odpędzić jakąś denerwującą muchę. Zamilkł na dobrą chwilę, po czym chrząknął.
- Mam szczerą nadzieję, że nie będziesz próbować mnie przepędzić. Bo chwilowo nie bardzo chce mi się ruszać - mruknął, zgodnie z prawdą zresztą. Zazwyczaj wykazywał się rozbrajającą szczerością z tutejszymi strażnikami. Nigdy nie kłamał, próbując się tłumaczyć i udawać, że zabłądził. Dawał jasno do zrozumienia, iż doskonale wie, gdzie się znajduje i zapewniał, że niedługo się wyniesie. Wbrew pozorom budziło to różne reakcje.

Awatar użytkownika
Datura
Gwardzista
Gwardzista
Kontakt:

Post autor: Datura » 10 kwie 2019, 19:10

Jak widać samiec także nie miał nic przeciwko rozmowom o niczym. Spojrzała na krążące w powietrzu muchy.
- Racja, po powodzi nalęgło ich się wszędzie mnóstwo. - potwierdziła równie obojętnym tonem.
- Szczerze mówiąc nie chce mi się ciebie przeganiać. A mam jakiś powód żeby to zrobić? - zapytała siadając pod drzewem obok Hatariego.
- Jakiś szczególny powód dla którego tu jesteś? Czy tak sobie zwiedzasz drzewa? - zapytała dla podtrzymania rozmowy, układając się wygodnie w cieniu.

Awatar użytkownika
Hatari
Kontakt:

Post autor: Hatari » 10 kwie 2019, 21:48

Poprawił nieco swą pozycję, układając się tak, by było mu wygodniej spoglądać na lwicę podczas rozmowy. Odpędził jeszcze kilka owadów, zanim zdecydował się na odpowiedź.
- Z tej powodzi nie mogło przyjść nic dobrego. Nie dość, że przez wiele miesięcy sawanna nie nadawała się do życia to jeszcze wylęgło się pełno szkodników - mruknął dość ponuro. Wciąż bolało go zniszczenie dawnego legowiska. W końcu było to idealne dla niego miejsce.
W odpowiedzi na dalsze słowa samicy wydał z siebie jakiś zadowolony pomruk.
- Doceniam to - rzucił. - I... No cóż, jeśli wylegiwanie się pod drzewem leżącym na czyimś terenie nie jest wystarczającym powodem do przepędzenia, to nie - dodał, nieco rozbawiony. Następnie wzruszył barkami. - Aktualnie jestem tu tylko dlatego, że się najadłem i chcę odpocząć. A ogólnie... No cóż. Można by powiedzieć, że wędruję.
Zamilkł na chwilę, po czym ziewnął. Zapewne istnieją zwierzęta, które uważają ziewanie w towarzystwie za niemiłe, lecz no cóż, on zbyt wiele z kulturą osobistą wspólnego nie miał.
- Swoją drogą, zwę się Hatari - przedstawił się po chwili.

Awatar użytkownika
Datura
Gwardzista
Gwardzista
Kontakt:

Post autor: Datura » 11 kwie 2019, 14:17

Nie przypominała sobie, żeby prawo Pierworodnych mówiło cokolwiek o przybyszach śpiących pod drzewami. Szczególnie, że ten nie wydawał się ani specjalnie agresywny ani skory do wszczynania stadnych przewrotów.
- Nie przeszkadzasz mi. I nazywam się Datura. - opowiedziała leniwie machając ogonem. Cieszyła się z towarzystwa i miała nadzieję, że samiec nie zaśnie ale uraczy ją jakąś ciekawą historią ze swych podróży.
- Wszystkie twoje wędrówki polegają na spaniu pod drzewami. Pewnie znasz wszystkie w krainie i dookoła. - rzekła z uśmiechem. - Też jestem chwilowo w podróży, ale preferuję krótsze dystanse.

Awatar użytkownika
Hatari
Kontakt:

Post autor: Hatari » 15 kwie 2019, 13:41

- Cieszę się - odrzekł, skinąwszy krótko łbem, jednocześnie zapamiętując imię samicy. Nowe znajomości zawsze mogą się przydać. A nuż będzie kiedyś ich potrzebować.
Po raz kolejny odgonił kilka owadów i zmienił nieco pozycję, układając się wygodniej. Następnie, słysząc słowa lwicy roześmiał się donośnie.
- Oczywiście. Drzewa wbrew pozorom są całkiem ciekawe. Jakby przyjrzeć się im dokładniej to nigdzie nie znajdziesz dwóch takich samych - oznajmił z rozbawieniem. - No cóż, ja poszukuję nowego schronienia. Moje stare legowisko niestety zniszczyła powódź, więc chcąc, nie chcąc musiałem ruszyć w drogę - wzruszył barkami, po czym powiódł spojrzeniem dookoła. - Sporo się zmieniło - dodał, wzdychając.

Awatar użytkownika
Datura
Gwardzista
Gwardzista
Kontakt:

Post autor: Datura » 16 kwie 2019, 19:02

Podniosła wzrok na drzewo, przyglądając się uważnie korze i liściom. Może rzeczywiście było wyjątkowe, a może nie. Nie podzielała dendrologicznych zamiłowań nowego znajomego.
- Racja. Choć niektóre zmiany mogą nam wyjść na lepsze. Powiem ci, że osobiście wcale nie tęsknię za królem Lwiej Ziemi. Monarchia do mnie nie przemawia. - rzekła, zwracając wzrok ku Lwiej Skale.
- Wyruszyłeś żeby znaleźć nowe legowisko, czy czujesz że nic cię nie trzyma w miejscu i możesz podróżować do woli? - zerknęła na samca. Jej samej brakowało czasem takiej niezależności, jaką posiadałaby jako samotniczka. Życie w stadzie, choć ma wiele zalet, niesie ze sobą też dużo zobowiązań.

Awatar użytkownika
Hatari
Kontakt:

Post autor: Hatari » 26 kwie 2019, 11:37

Szczerze mówiąc tak naprawdę nie obchodziły go drzewa. Nadawały się całkiem dobrze na punkty orientacyjne, a pod korzeniami niektórych znajdowały się jamy, w których w zależności od sytuacji można było znaleźć schronienie, albo jedzenie, lecz nic poza tym. Jednak jakoś rozmowę trzeba było podtrzymać, prawda? Samica jednakże szybko porzuciła tematy dendrologiczne, toteż i on ich nie drążył. Zwłaszcza, że wypowiedziane przez nią dalej słowa wydały mu się interesujące. Uniósł brew.
- A więc król padł ofiarą powodzi? - spytał. Następnie chrząknął. - Szkoda. Nie mnie oceniać, czy monarchia jest dobrym systemem władzy, czy wręcz przeciwnie, niemniej... Nieco szkoda, że słynni władcy giną w taki sposób - mruknął.
Wzruszył barkami.
- Poniekąd i jedno i drugie - stwierdził. - Szukam nowego legowiska, lecz przy okazji poznaję nowe tereny, gdzie wcześniej się nie zapuszczałem. W końcu nie jest jeszcze zbyt późno na przygody - rzucił z rozbawieniem.

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone”