Newsy
  • 11.02.21
  • Zapraszamy do wzięcia udziału w evencie walentynkowym. Szczegóły tutaj
  • 22.01.21
  • Zapraszamy do zabrania głosu w sprawie eventu forumowego
  • 21.01.21
  • Audycja z Tako już jest wrzucona na YT
  • 24.12.20
  • Wesołych Świąt!
  • 22.12.20
  • Powstał system biomów zastępujący umiejętności stadne
  • 19.12.20
  • Wprowadzono zmiany w systemie przyznawania PD. Szczegóły tutaj
  • 13.12.20
  • Audycja z Ganju już jest gotowa do odsłuchania na naszym kanale YT
  • 06.12.20
  • Prezenty na Secret Santa już czekają tutaj
  • 05.12.20
  • Postacią Miesiąca została Laishia
  • 20.11.20
  • Mamy już nocny styl
Fabuła
  • Ciężki poród
  • Sekhmet, księżniczka nieistniejącej już Oazy, jest w ciężkim stanie. Czy uda się uratować ją i jej potomstwo?
  • Na ratunek królowej
  • Ciężko ranna Lyanna pojawiła się z dala od rodzinnego stada. Z pomocą ruszył jej dawny przywódca Szkarłatnych.
  • Problemów Szkarłatnych ciąg dalszy
  • Tajemnicze wydarzenia w Dolinie Wichrów. Czy po nich SG otworzy szkołę pływania?
  • Ucieczka Lwioziemców
  • Stado uciekło spod Lwiej Skały aby szukać bezpiecznego schronienia na Sawannie. W tym czasie główny stadny szaman został porwany
  • Szkolenie na złola
  • Młody lew został przekabacony na ciemną stronę mocy
  • Koniec Oazy
  • Pustynia opustoszała, gdy stado Faraona odeszło w zapomnienie
  • Intruzi w MB
  • Na terenie Mrocznego Bractwa pojawił się Berko, oferujący młodym wielką moc.
Stada

Lwia Ziemia przywódca: Tib

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Bo od przyjaźni się zaczyna... [Tao, Rudy]

Awatar użytkownika
Rudy
Aspirant
Aspirant
Gatunek: Lew
Data urodzenia: 13 cze 2016
Krzepa: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: alie-tie,Deme,Disney, Ja, Luci, Elandir
Kontakt:

Bo od przyjaźni się zaczyna... [Tao, Rudy]

Post autor: Rudy » 21 lis 2020, 15:28

Spacerowałem dzisiaj po bardzo intymnych, ustronnych miejscach... jakbym chciał spędzić trochę czasu, sam na sam. Zastanawiałem się nad swoją przyszłością, która deklarowała się spokojnie... lecz zbyt prostolinijnie. Dobijało mnie pragnienie posiadania rodziny, choć nigdy nikomu o tym nie mówiłem. Ostatnim czasu nikt nie sprawił, abym chciał się zaangażować i zawalczyć o serce jakiejś wybranki. Wiem również, że nic na siłę i nie ma co się załamywać, tylko czekać na okazję. Jestem otwartym typem, więc o to się nie martwię, potrafię zagadać. Westchnąłem ciężko. Znajdowałem się blisko małego wodospadu, który szumiał dosyć głośno. Usiadłem na brzegu, nie mocząc łap i patrzyłem w niego, niczym w obraz. Ważki latały dookoła i trzepotały swoimi skrzydełkami, niczym małe wróżki. Woda była zbyt burzliwa, aby jakaś żaba mogła spoczywać na liściu. Stawiam bardziej na to, że pod taflą wody kryją się jakieś ryby. Sushi na obiad? Jeszcze nie byłem głodny.

@Tao
Obrazek

Awatar użytkownika
Tao
Gatunek: Lampart
Data urodzenia: 24 mar 2016
Zdrowie: 100
Krzepa: 25
Zręczność: 51
Percepcja: 65
Autorzy obrazków: Avek: Starwuff, Falka Podpis: AleTie, Dirke
Kontakt:

Post autor: Tao » 21 lis 2020, 15:59

Tao przemierzała kolejne rejony krainy jak zwykle bezcelowo. No bo jak tu mieć jakiś cel po odejściu kogoś tak bliskiego jak mała Adisa. Mimo, że od jej śmierci minęło już sporo czasu centkowana cały czas nie potrafiła się pozbierać. Gdyby nie była z tym wszystkim sama na pewno byłoby jej łatwiej. Lecz czy trafi na kogoś? Niestety, tego nie wiedziała.
Kiedy tak szła w końcu trafiła do miejsca, które zwróciło jej uwagę. Mianowicie jej oczom ukazał się niewielki wodospad. W sumie nie było w nim nic takiego nadzwyczajnego jednak postanowiła się tutaj zatrzymać. I może dobrze wszak gdy zaczęła podchodzić bliżej zauważyła, że na brzegu siedzi samiec lwa. Nie wyglądał on na groźnego to też wcale się nie przestraszyła, a wręcz można powiedzieć iż jego widok jeszcze bardziej zachęcił ją aby tu pozostać. Tak więc postanowiła po prostu usiąść obok niego. Gdy tylko to zrobiła skinęła głową w jego kierunku po czym szeroko się uśmiechnęła. Witaj, zapewne tak by powiedziała gdyby tylko mogła ale cóż, właśnie nie mogła więc pozostało tylko czekać na reakcję ze strony nieznajomego.

@Rudy
Obrazek

Awatar użytkownika
Rudy
Aspirant
Aspirant
Kontakt:

Post autor: Rudy » 21 lis 2020, 16:11

Szum wodospadu pozwolił Ci podejść bezszelestnie, co w moim wypadku mogłoby się okazać niezłym kłopotem. Jednakże okazało się, że nikt nie skradał się po to, aby mi coś zrobić. Wzdrygnąłem lekko do góry, tak zwyczajnie z zaskoczenia. - Ależ mnie wystraszyłaś. Zaczynam się cicho śmiać, a moje ciało skacze góra, dół. - Dzień dobry. Pochylam lekko głowę, uśmiechając się radośnie. - Nazywam się Rudy. Przedstawiam się, nadal nie wiedząc, że masz problemy z mową. - Zdradzisz mi swoje imię? Mój głos jest bardzo miły, łagodny... szkoda tylko, że Ty go nie słyszysz. - Uwielbiam takie miejsca, jak to. Można trochę pomyśleć i odpocząć, prawda? Spoglądam na Ciebie, chcąc zachęcić do dalszej rozmowy. Lubię gadać, tak już mam.

@Tao
Obrazek

Awatar użytkownika
Tao
Kontakt:

Post autor: Tao » 21 lis 2020, 17:45

Rzeczywiście samiec wydawał się być przyjazny. Teraz kiedy siedziała tuż przy nim była tego pewna na sto procent. Emanowało od niego takie dobro, że nie sposób było się nie uśmiechnąć. Niestety kiedy zaczął się odzywać, lamparcica w jednej chwili posmutniała. W końcu jak tu się cieszyć gdy nie można odpowiedzieć. Oczywiście bardzo szybko odczytała co do niej powiedział ale co z tego... umiała tylko tylko wypowiedzieć swoje imię i nic więcej.
- Tao - wzdychnęła głośno. Ahh, jakie to życie jest okropne... Nie rozumiała czemu to wszystko przytrafiło się właśnie jej. Najpierw utrata słuchu potem zanik mowy, śmierć Adisy. No a kiedy już natrafiała na czyjeś towarzystwo nie mogła się wyżalić. No ale cóż, nikt nie zapewniał, że będzie łatwo. Tak więc trzeba było wziąć się w garść, co też właśnie uczyniła. Jak zrobić się przysunęła się jeszcze bliżej jegomościa po czym wskazała łapą aby spojrzał na jeden z kamieni leżących pomiędzy nimi. Następnie wysunęła jeden ze swoich pazurów i zaczęła coś bazgrać. Na głazie bardzo szybko powstało coś na rodzaj pyska z przekreślonymi uszami i ustami. Tak, dokładnie to miało przedstawiać ją i jej ułomność. Jednak czy samiec to zrozumie?

@Rudy
Obrazek

Awatar użytkownika
Rudy
Aspirant
Aspirant
Kontakt:

Post autor: Rudy » 21 lis 2020, 20:29

Może jestem zbyt nachalny? Może powinienem nieco zwolnić? - Krótkie, acz przyjemne imię. Komentuje. Następnie zaczynam patrzeć na to co robisz, nie powiem... bo zaintrygowało mnie to. Kiedy już skończyłaś tępić pazur, spojrzałem na swojego rodzaju rysunek. - Kalambury? Uśmiecham się. Cóż za ciekawy pomysł na znajomość, nikt wcześniej czegoś takiego nie robił. - Zamazane uszy... Przyglądam się bardziej. - Zamazane usta... Zaczynam się zastanawiać, o co Ci chodzi. W ogóle nie pomyślałem, że starasz mi pokazać coś więcej, coś o sobie. Jednak przed chwilą wydałaś z siebie odgłos, pogubiłem się. - Za dużo mówię i nie chcesz mnie słuchać? Zapytałem delikatnie.

@Tao
Obrazek

Awatar użytkownika
Tao
Kontakt:

Post autor: Tao » 21 lis 2020, 23:05

Widząc co @Rudy mówi o jej imieniu nieco się uśmiechnęła. Miło, że tak uważał. Rzadko kto doceniał jej osobę toteż zwracała uwagę na chociaż takie, najmniejsze komplementy.
Kiedy samiec zaczął przyglądać się jej malunkom zaczęła wierzyć, że po raz kolejny pójdzie łatwiej niż przypuszczała. Niestety ta nadzieja została szybko rozwiana. Wszak jegomość uznał to za zabawę. No nic, może i tak zrozumie... Powiedziała do siebie w myślach. Owa nadzieja tym bardziej się zwiększała gdy zaczął mówić co widzi. No, no i... Przypuszczała, że zaraz zrozumie iż chodzi o nią i jej niepełnosprawność. Jednak ten nie tak połączył fakty i zrozumiał, że centkowana nie chce go słychać. Czym nawet lekko ją rozśmieszył. Nie, głuptasku... Lecz aby szybko wyprowadzić go z błędu podjęła kolejną próbę. Mianowicie klepnęła go w ramię aby na nią spojrzał oo czym to samo co na rysunku pokazała na sobie. Dodatkowo potwierdzając to jeszcze wskazaniem na siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rudy
Aspirant
Aspirant
Kontakt:

Post autor: Rudy » 23 lis 2020, 12:51

Intensywnie przyglądam się Twoim poczynaniom i zaczynam patrzeć na Ciebie pod innym kątem. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z kimś, kto najzwyczajniej w świecie nie jest w stanie usłyszeć moich słów. Przeraziło mnie to w jakimś stopniu, ale nie miałem ochoty stąd wiać, bo niby czemu? Moje oczy jednak posmutniały, miałem w sobie sporo empatii. Chwila, to jak dawałaś sobie radę tyle czasu? Przecież w każdej chwili ktoś mógł na Ciebie napaść, nawet podczas snu. Zdałem sobie jednak szybko sprawę, że się tego nie dowiem. Poczułem się pozbawiony Swojego największego atutu, którym było moje rozgadanie. Jak teraz mam się czymkolwiek z Tobą podzielić? Jednakże powiedziałaś mi imię, wyraźnie słyszałem... więc czemu dalej nie mogłaś? Skoro jesteś w stanie wydać z siebie jakikolwiek dźwięk, może jeszcze jest jakaś nadzieja? Po chwili uśmiecham się ciepło w Twoją stronę. - Rozumiesz odrobinkę to co mówię? Zapytałem, jakoś tak bezwiednie... Mogłem przecież zadawać tylko pytania, a Ty mogłaś kiwać głową, albo znajdziemy jeszcze jakiś inny sposób.

@Tao
Obrazek

Awatar użytkownika
Tao
Kontakt:

Post autor: Tao » 23 lis 2020, 14:53

Ufff, udało się... Tym razem @Rudy zrozumiał iż centkowana calý czas miała na myśli siebie i swoją niepełnosprawność. Jednak nie spodziewała się, że samiec zareaguje w taki sposób. Nie chciała by jej współczuć. Toteż widząc jak jego oczy momentalnie posmutniały, uniosła łapę i przejechała nią po lwim policzku. Zrobiła to z taką gracją i czułością, że jegomościowi z całą pewnością musiało zrobić się miło. Ahh, ci faceci... Wzdychnęła. W ogóle w tej kraine wszystkie samce, które dotychczas spotkała były dla niej zazwyczaj przyjazne. Co dla niej nie było normalne gdyż w przeszłości zaznła wiele cierpienia od płci przeciwnej. Czemu ja tu wcześniej nie dotarłam?
Kiedy towarzysz ponownie się odezwał, uważnie śledziła jego pysk, a gdy tylko ułożyła sobie w głowie co dokładnie powiedział, uśmiechnęła się i pokiwała głową na potwierdzenie. Jeszcze tego by brakowało aby nic nie rozumiała. Na szczęście przez tyle lat zdążyła się przystosować i do perfekcji opanowała czytanie z ruchu warg.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rudy
Aspirant
Aspirant
Kontakt:

Post autor: Rudy » 24 lis 2020, 15:41

Poczułem przyjemny dotyk na moim poliku, nie powiem... spodobało mi się to. Właściwie to bardziej zapomniałem, jak to jest kiedy ktoś okazuje mi coś namacalnie. Uśmiechnąłem się i ucieszyłem, gdy pokiwałaś głową. - Zazwyczaj dużo gadam, to dla mnie nowa sytuacja. Cicho się śmieje. Zastygam na moment, zastanawiając się co dalej. W jaki sposób z kolei, ja dowiem się o czymś, jeśli to Ty pierwsza podejmiesz próbę? Zapewne pierwsze lepsze lwiątko wygrałoby ze mną w zgadywanki, kalambury, jak zwał - tak zwał. - Należysz do jakiegoś stada? Staram się mówić na tyle wyraźnie, żebyś mogła odczytać wszystkie słowa z moich ust.

@Tao
Obrazek

Awatar użytkownika
Tao
Kontakt:

Post autor: Tao » 24 lis 2020, 22:35

Kiedy lamparcica przytaknęła na jego pytanie, zauważyła iż samiec ewidentnie się ucieszył. Było to miłe, że nie przestraszył się jej choroby toteż momentalnie odwzajemniła uśmiech. Owy wyraz pyska tym bardziej stał się wyraźny gdy odczytała jego słowa. Owszem nie słyszała żadnych rozmów ale lubiła dowiadywać się nowych rzeczy. Tak więc może dobrze, że @Rudy należał do tych bardziej rozgadanych.
Na kolejne pytanie jegomościa tym razem musiała zaprzeczyć. Oczywiście w dzieciństwie należała do stada ale od tamtego czasu bardzo wiele się zmieniło. Na tyle zraziła się do tego typu tworów, że wolała być samotnikiem. No chyba, że znalazłby się ktoś kto przekonał by ją do zmiany decyzji. W przeciwnym razie nie zamierzała nigdzie dołączać.
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone”