Newsy
  • 11.02.21
  • Zapraszamy do wzięcia udziału w evencie walentynkowym. Szczegóły tutaj
  • 22.01.21
  • Zapraszamy do zabrania głosu w sprawie eventu forumowego
  • 21.01.21
  • Audycja z Tako już jest wrzucona na YT
  • 24.12.20
  • Wesołych Świąt!
  • 22.12.20
  • Powstał system biomów zastępujący umiejętności stadne
  • 19.12.20
  • Wprowadzono zmiany w systemie przyznawania PD. Szczegóły tutaj
  • 13.12.20
  • Audycja z Ganju już jest gotowa do odsłuchania na naszym kanale YT
  • 06.12.20
  • Prezenty na Secret Santa już czekają tutaj
  • 05.12.20
  • Postacią Miesiąca została Laishia
  • 20.11.20
  • Mamy już nocny styl
Fabuła
  • Ciężki poród
  • Sekhmet, księżniczka nieistniejącej już Oazy, jest w ciężkim stanie. Czy uda się uratować ją i jej potomstwo?
  • Na ratunek królowej
  • Ciężko ranna Lyanna pojawiła się z dala od rodzinnego stada. Z pomocą ruszył jej dawny przywódca Szkarłatnych.
  • Problemów Szkarłatnych ciąg dalszy
  • Tajemnicze wydarzenia w Dolinie Wichrów. Czy po nich SG otworzy szkołę pływania?
  • Ucieczka Lwioziemców
  • Stado uciekło spod Lwiej Skały aby szukać bezpiecznego schronienia na Sawannie. W tym czasie główny stadny szaman został porwany
  • Szkolenie na złola
  • Młody lew został przekabacony na ciemną stronę mocy
  • Koniec Oazy
  • Pustynia opustoszała, gdy stado Faraona odeszło w zapomnienie
  • Intruzi w MB
  • Na terenie Mrocznego Bractwa pojawił się Berko, oferujący młodym wielką moc.
Stada

Lwia Ziemia przywódca: Tib

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Bo od przyjaźni się zaczyna... [Tao, Rudy]

Awatar użytkownika
Rudy
Aspirant
Aspirant
Gatunek: Lew
Data urodzenia: 13 cze 2016
Krzepa: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: alie-tie,Deme,Disney, Ja, Luci, Elandir
Kontakt:

Re: Bo od przyjaźni się zaczyna... [Tao, Rudy]

Post autor: Rudy » 26 lis 2020, 18:31

Ba, przecież lamparty słyną z tego, że chodzą własnymi ścieżkami i raczej pomieszkują same. Jednakże w tych terenach różnie bywało, nawet lamparta szło oswoić. Uśmiechnąłem się pod nosem i spojrzałem na Ciebie. - Życie samotnika jest super do pewnego momentu, a potem jest już tylko gorzej. Idzie zdziczeć doszczętnie. - Wiesz... Zacząłem i bałem się dokończyć. - Przepraszam, że o to pytam... ale... Przeciągam zakłopotany. - Czy od wczesnych lat borykasz się z problemem z mową? Musiałem nieco pomyśleć, jak zadawać Ci pytania, byś mogła na nie odpowiedzieć ''tak'', albo ''nie''. Chociaż z drugiej strony czułem się dziwnie, jak taki szpiegus, o który wszystko wypytuje. Pewnie jesteś i tak do tego przyzwyczajona, oby. Hm... potrafiłaś powiedzieć wyraźnie jedynie imię, które składało się z trzech liter. ''T'', ''A'', ''O'' może mógłbym to jakoś wykorzystać w mowie? ''T'' byłoby dosłownie ''Tak'', ''A'' może nie? '' A zaś ''O'' może? Jak każda samica zapewne miałaś gorsze dni i mogłaś być kapryśna i nie wiedzieć na co masz ochotę, hmm.... może to nie takie głupie?

@Tao
Obrazek

Awatar użytkownika
Tao
Gatunek: Lampart
Data urodzenia: 24 mar 2016
Zdrowie: 100
Krzepa: 25
Zręczność: 51
Percepcja: 65
Autorzy obrazków: Avek: Starwuff, Falka Podpis: AleTie, Dirke
Kontakt:

Post autor: Tao » 26 lis 2020, 22:14

Owszem, lamparty wiodły raczej samotny tryb życia. Lecz Tao była inna. W dzieciństwie nie zaznała zbyt wiele czułości od rodziców. Jej matka tuż po urodzeniu, odeszła. Zaś ojciec nie poświęcał jej tyle czasu ile powinien. Rówieśnicy z resztą też nie bardzo się nią interesowali. Ze względu na jej odmienność zawsze mijali ją szerokim łukiem. Zatem nic dziwnego, że teraz szukała towarzystwa.
Odczytawszy słowa towarzysza pokiwała głową na potwierdzenie. Doskonale wiedziała jak to jest liczyć tylko na siebie. Tak więc @Rudy nie musiał nic więcej mówić. Z kolei na jego kolejne pytanie nie mogła udzielić tak precyzyjnej odpowiedzi. Nie miała jednak zamieru tłumaczyć jegomościowi jak to dokładnie wyglądało. Dlatego też ponownie mu przytaknęła. Oczywiście w cale nie kłamała, bo chorowała od młodości. Po prostu nie przekazała mu wszystkiego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rudy
Aspirant
Aspirant
Kontakt:

Post autor: Rudy » 29 lis 2020, 17:21

Zatem ostatnie iskierki nadziei obumarły naturalnym sposobem. Uśmiechnąłem się do Ciebie, a potem zapatrzyłem w wodospad. - Czasem pożyteczne jest być głuchym na ten cały zły świat. Wracam wzrokiem na lamparcice. - Poznałaś już trochę osobliwości z naszej krainy? Czułem się potwornie głupio, jakbym gadał sam ze sobą. - Nie wiem, jak długo już tutaj jesteś, ale jest trochę stad. A zatem też i jest sporo lwów i innych gatunków, ale zazwyczaj większość to lwy. Hieny już dawno gdzieś pognały, a o jakiejś nowej formacji nic mi nie wiadomo. Spoglądam na wodę, ej... lamparty chyba całkiem nieźle pływają. - Może sprawdzimy, czy są tutaj jakieś ryby? Nie ukrywam, że zaczynam odkrywać lekki głód. Zaśmiałem się cicho, w międzyczasie wolno wstając. Poszukałem najbardziej płytkiego brzegu i wlazłem do wysokości moich łap, czekając na Twój ruch. Czy wejdziesz do wody? Czy może jednak będziesz się bała?

@Tao
Obrazek

Awatar użytkownika
Tao
Kontakt:

Post autor: Tao » 29 lis 2020, 22:43

No cóż, i tak niezależnie od tego co by mu przekazała prawda była jedna. Teraz była głuchoniema i nic nie mógł na to poradzić. Oczywiście wiązało to się z tym, że nie mogli tak po prostu sobie pogawędzić ale @Rudy chyba się tym nie przejmował wszak gadał jak najęty. Zapomniał jednak, że aby lamparcica go rozumiała musiał być odwrócony w jej stronę. Tak więc na jego kolejne słowa w ogóle nie zareagowała. Zmieniło się to dopiero gdy znowu na nią spojrzał. Czy poznała kogoś z krainy? Owszem. Tacitus, Hexados była nawet jedna lwica. Tylko jak ona się nazywała? Hmm... chyba zapomniała ale tak, znała już parę osobistości. Zatem pokiwała głową na potwierdzenie. Zaś na następne zdanie jegomościa tylko się uśmiechnęła. I to jakie miłe lwy... Wszak kogo by tutaj nie spotkała, każdy traktował ją z szacunkiem. Nawet ta niezbyt przyjemna samica nic jej nie zrobiła.
Widząc jak rudogrzywy powoli wstaje, lekko się zdziwiła. Czyżbym go czymś uraziła? Początkowo nie wiedziała o co chodzi. Jednak gdy znowu jego usta się otwarły wszystko stało się jasne. Dlatego też ponownie się uśmiechnęła. Lecz tym razem nieco bardziej ponieważ łowienie ryb było jednym z jej ulubionych metod zdobywania pokarmu. Toteż czym prędzej się podniosła i podbiegła do towarzysza, który to już zdążył wleźć do wody.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rudy
Aspirant
Aspirant
Kontakt:

Post autor: Rudy » 01 gru 2020, 10:47

Poczekałem na Ciebie, a potem podniosłem jedną z przednich łap do góry i zrobiłem delikatnego, zaczepnego pstryczka w nos. Kilka zimnych, ale nie lodowatych kropelek powinno wylądować na Twoim pyszczku. Uśmiechnąłem się, jakby bardziej wesoły. Stanąłem tyłem do głębi, która znajdowała się za nami, a przodem do Ciebie. - Zamawiała Pani szampana? Wzięło mnie na żarty. Gwałtownie kucam, zanurzając przy tym całe ciało, łącznie z grzywą. Puszczam pod wodą kilka wydechów powietrza, które w momencie ostatecznego starcia z powierzchnią wody zamieniały się w bąbelkowy stawik. Podnoszę się, a z mojego ciała ocieka ogrom wody. Moja grzywa zaś z pełnej objętości zamieniła się w płaską i zapewne wyglądałem zabawnie. - Hm, a może to jednak jakaś wielka ryba? Śmieje się. Postanowiła zdradzić nam Swoją pozycję pod woda, a może to jednak moje wygłupy. Nagle spoważniałem, a może nawet poczułem się głupio. - Przepraszam, nigdy nie wiem... kiedy weźmie mnie na głupie żarciki. Powiedziałem pogodnie, ale i tak przecież nie słyszałaś mojego tonu głosu. Wskazałem głową kierunek drogi, byś bezpiecznie weszła do wody. - Tutaj można wejść, brzeg jest łagodny. Obracam się i robię kilka susów łapami, ja płynę! Przewalam się na plecy wyglądając jak wydra, ale co mi tam. Cały czas kątem oka jednak sprawdzam, jak Ci idzie. Nie tak żebyś czuła się jakoś nieswojo, nie jestem Twoim tatkiem! A może zostanę kolegą? Albo jeszcze kimś innym.

@Tao
Obrazek

Awatar użytkownika
Tao
Kontakt:

Post autor: Tao » 01 gru 2020, 12:58

Kiedy Tao podeszła do towarzysza ten zrobił coś czego zupełnie się nie spodziewała. Aczkolwiek było to nawet miłe. Wszak samiec delikatnie pstryknął ją w nos. Jednakże przez to, że lamparcica nigdy nie miała doczynienia z takimi zaczepkami, nie wiedziała za bardzo jak na to zareagować. Toteż po prostu się uśmiechnęła, a gdy odczytała jego słowa owy uśmiech stał się jeszcze wyraźniejszy. Jaki żartowniś... Oczywiście, domyślała się, że jegomość sobie żartuje lecz chciała jakoś mu odpowiedzieć. Jednak za nim zdołała wymyślić jak, lew nagle zniknął pod wodą, po raz kolejny ją zaskakując. Ahh, ci faceci... Roześmiała się po czym gdy @Rudy się wynóżył na jej policzkach pojawiły się niewyraźnie wypieki. Owszem od początku widziała, że ma doczynienia z przystojniakiem ale dopiero teraz kiedy stał przed nią cały mokry, zdała sobie z tego sprawę. Także zapewne jej reakcja nie przeszła niezauważenie. Ale co tam... poza tym nie wiedziała czy czasem właśnie tego nie oczekiwał. W końcu mógł ją podrywać.
Niestety ta miła atmosfera momentalnie znikła ponieważ samiec ni stąd ni zowąd uznał, że chyba trochę się zapędził i zaczął przepraszać centkowaną. Która to z kolei w ogóle tego nie rozumiała. Nie zrobił przecież nic złego więc jego zakłopotanie było zbędne. Dlatego też aby mu to oznajmić weszła nieco głębiej do wody (dokładnie w tym miejscu, które za chwilę miał jej wskazać) po czym podniosła jedną z przednich łap do góry i z czułością musnęła jego polik.
Następnie widząc jak zapuszcza się w głąb bajora i zaczyna pływać na plecach, postanowiła zrobić to samo. I już po kilku sekundach znalazła się tuż przy nim. W pewnym momencie znaleźli się nawet tak blisko siebie, że trykneli się głowami. Czyż nie było to romantyczne?
Obrazek

Awatar użytkownika
Rudy
Aspirant
Aspirant
Kontakt:

Post autor: Rudy » 05 gru 2020, 15:13

Zmieniłem pozycję pływania, byś widziała moje usta. - Wszystko dobrze? Pytam, bo mieliśmy drobny wypadek. Uśmiecham się. - To chyba po to, by nic głupiego nam nie uderzyło do głowy. Żartuje sobie, a potem zanurzam się wolno do wody niczym hipopotam. - Mam! Krzyczę, a jednocześnie wynurzam się na powierzchnię. Najważniejsze, że zdążyłaś zobaczyć mój łup, który postanowił wyślizgnąć mi się z pyska i wrócić do wody. Kilka łusek zostało w mojej paszczy, bleh. Zacząłem się cicho śmiać. - Chyba jednak prędzej złapię antylopę. Stwierdzam całkiem naturalnie. Przyglądam Ci się, jak dryfujesz na wodzie. - Zdecydowanie lepiej poruszasz się w wodzie, niż ja. W tym momencie moja łapa zupełnie niechcący dotyka Twojej. - Ciągnie mnie do Ciebie ten nurt. Eh, znowu to zabrzmiało idiotycznie? - To znaczy... no ... nie miałem nic złego na myśli. Miałem Swoje poczucie humoru, które dla niektórych mogło być odbierane za nachalne. Cały czas patrzę na Ciebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tao
Kontakt:

Post autor: Tao » 05 gru 2020, 18:20

Tao trochę zdziwiło, że @Rudy tak się przejął ich drobnym zderzeniem. Wszak sądziła iż zdoła się on domyślić tego, że zrobiła to specjalnie. W końcu sam zaprosił ją, do tej bądź co bądź zabawy. Chyba się za bardzo rozpędziłam... Wzdychnęła ciężko. Lecz owe myśli szybko zniknęły gdy samic obrócił zaistniałą sytuację w żart. Wtedy ponownie powrócił uśmiech, który z każdą chwilą zaczął rosnąć. Aż do momentu, w którym samiec wynurzył się ze swoją zdobyczą. Wtedy lamparcica po prostu wybuchła śmiechem. Jednak nie rozśmieszyło ją to, że złapał rybę lecz to iż zdołała mu uciec. Łowić ryb to ty nie umiesz... Odparła w myślach po czym gdy tylko ujrzała iż kilka łusek zostało mu na pysku, podpłynęła do niego i subtelnym, delikatnym ruchem oczyściła jego paszczę. Następnie odczytawszy jego kolejne słowa, zarumieniła się. Przecież pływała zwyczajnie ale jak widać nawet to potrafił docenić. A gdy jeszcze poczuła dotknięcie jego łapy w ogóle zrobiło się jej miło. Na tyle, że chwyciła ją i z czułością ścisnęła. I niech ciągnie, nie mam nic przeciwko... Pomrugała do niego słodko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rudy
Aspirant
Aspirant
Kontakt:

Post autor: Rudy » 07 gru 2020, 21:29

Przez chwilę do końca nie byłem pewien, że chwyciłaś moją łapę. Zerknąłem jakby bardziej w wodę, to było... to było bardzo przyjemne i takie zupełnie inne, coś o czym zapomniałem. Dotyk łapy, który sprawił że przypomniałem sobie o tym, jak bardzo jestem samotny w tej kwestii. Zmrużyłem delikatnie oczy, by móc jeszcze bardziej sobie wyobrazić ten moment, który właśnie trwał. Nie bałem się patrzeć Ci w oczy, jeśli miałbym coś z nich wyczytać - to właśnie teraz. Biła od nich niesamowita aura, sam nie wiedziałem czy po prostu nie zaczynam wyolbrzymiać. - Masz... takie delikatne łapy... Palnąłem w amoku. Nie wiedziałem, czy dokładnie każdego obdarzasz taką właśnie ekspresją ciała, a może tylko mnie? Skoro nie mogłaś słowem, to mogłaś dotykiem. Postanowiłem to sprawdzić z drżącym ze strachu sercem, by nie urazić Twojej osoby. Przybliżam się bardzo wolno byś w mogła w każdej chwili się cofnąć, a potem muskam nosem w Twój polik. Jesteśmy tak blisko, a Twoje oczy z bliska są jeszcze piękniejsze. Przypominają słodkie pomarańcze, mandarynki... może właśnie stąd te słodkie mrużenie. Ah... Mógłbym się rozmarzyć...

@Tao
Obrazek

Awatar użytkownika
Tao
Kontakt:

Post autor: Tao » 08 gru 2020, 18:01

Cóż, Tao również czuła się bardzo samotna. Zwłaszcza po stracie swojej małej podopiecznej, z którą wiązała swoją przyszłość. No ale nic, życie bywa brutalne i trzeba sobie jakoś radzić. Oczywiście łatwo było tak mówić lecz tak właśnie było, Lecz na szczęście co jakiś czas przytrafiało się coś miłego. Coś takiego jak obecne spotkanie, które z każdą chwilą stawało się coraz ciekawsze.
Kiedy @Rudy wypowiedział kolejne słowa, centkowana poraz kolejny się zarumieniła i choć nie mogła nic na nie odpowiedzieć towarzysz na pewno zauważył, że zrobiło się jej bardzo miło. Z resztą kto nie zwrócił by uwagi na jej piękny, szeroki uśmiech. Chyba każdego by on poruszył, a już tym bardziej samotnego samca.
I tak też właśnie było gdyż po chwili jegomość zrobił coś czego lamparcica zupełnie się nie spodziewała. Mianowicie zbliżył się do niej po czym musnął jej polik. Aczkolwiek mimo iż samicę to zaskoczyło, nie była zła a wręcz przeciwnie bardzo jej się to spodobało. Na tyle, że sama zrobiła coś niespodziewanego i liznęła samca w ten jego słodki nochal. Licząc oczywiście, że ten podobnie jak ona przyjemie to przyjaźnie.
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone”