Newsy
  • 10.07.19
  • W dniach 10-26 lipca funkcje administracyjne na forum pełnią Athastan i Tamu
  • 09.07.19
  • Na forumowym fanpage'u trwa tydzień Zazu oraz rozpoczęło się kolejne głosowanie
  • 07.07.19
  • Audycja z Sheebą już do odsłuchania na forumowym kanale YT
  • 01.07.19
  • Postacią Miesiąca została Enasalin!
Fabuła
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad https://krollewpbf.pl/viewforum.php?f=47 Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Image Map Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Image Map Sawanna LZ Lupa

Z poradnika młodego zielarza [szkolenie na medyka, Bjørn]

Postaci pod okiem mentorów mogą tutaj trenować swoje umiejętności, by zdobyć punkty doświadczenia i statystyk.

Regulamin forum
  1. W tytule wątku należy podać trenowaną statystykę oraz ilość punktów, jaką może zdobyć szkolona postać.
  2. Każda postać może mieć jednego mentora odpowiedzialnego za daną statystykę.
  3. W przypadku, gdy do zdobycia są więcej niż 2 punkty trzeba rozegrać więcej niż 1 trening.
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Kontakt:

Z poradnika młodego zielarza [szkolenie na medyka, Bjørn]

Post autor: Mistrz Gry » 06 cze 2019, 17:10

Po teoretycznych wykładach nadszedł czas na zajęcia praktyczne. Nie miał oczywiście przy sobie żadnych modeli naukowych w postaci chorych zwierząt, które można by uleczyć, za to miał z zasięgu łapy dżunglę, skarbnicę leczniczych ziół. Postanowił, że tą lekcję uczniowie będą odbywać indywidualnie. Bjørn miał rozpocząć z nadejściem południa, więc szaman przygotował swoją laskę i torbę na zioła oczekując zjawienia się przyszłego zielarza.

@Bjørn
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Bjørn
Straż
Straż
Gatunek: P.Leo Leo
Data urodzenia: 06 cze 2016
Krzepa: 60
Zręczność: 55
Percepcja: 36
Autorzy obrazków: iheadsetshiba i Malaika4

Post autor: Bjørn » 17 cze 2019, 22:26

Gdy słońce na niebie ustawiło się w zenicie Bjørn zjawił się w umówionym miejscu, nie wiedział czy ma zabrać coś ze sobą, czy też nie, najwyżej mentor go w tym uświadomi.
- Witaj. Jak się czujesz? Dasz radę iść, mój bark bez problemu idzie może być wsparciem dla Ciebie. - Podszedł bliżej, starych członków w jego dawnym stadzie należało traktować z szacunkiem, mimo że słabsi byli oni skarbnicą wiedzy, a wiedza i siła to dwa fundamenty, główne wartości które cenił osobiście.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Kontakt:

Post autor: Mistrz Gry » 18 cze 2019, 13:24

Powitał przybyłego lwa podniesieniem łapy, zaraz jednak przypomniał sobie, że ten małpi zwyczaj nie jest mu znany i pokiwał na przywitanie głową.
- Lepiej niż zazwyczaj. - odpowiedział pogodnie wstając i podpierając się na lasce.
- Dziękuję, rozprostuję trochę kości. Ale jeśli chciałbyś pomóc starcowi, mógłbyś ponieść torbę. - wskazał na leżący obok pakunek.
- Ruszajmy póki słońce jest wysoko na niebie. Oszczędzę ci wykładu, jeśli będziesz miał jakieś pytania chętnie opowiem po drodze. - rzekł Daktari i ruszył powoli w stronę dżungli.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Bjørn
Straż
Straż

Post autor: Bjørn » 22 cze 2019, 12:19

Dobrze że małpa czuła się lepiej, nie chciał by mentor nagle mu zmarł ze starości, nie przekazując wiedzy niezbędnej by mógł zostać medykiem.
- Mogę, to nie problem. Chyba że nosisz tam bardzo ciężkie kamienie.- Żart taki, ale bez uśmiechu brzmiał jak zwykle zbyt poważnie, nie każdy też umiał wyczuć subtelną różnicę. A szczerze to nikt kogo znał nie umiał.
Zatrzymał się koło torby.
- Mała pomoc przy zakładaniu byłaby mile widziana. Nie chcę jej porwać.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Kontakt:

Post autor: Mistrz Gry » 22 cze 2019, 23:42

Na żart Bjørna zaśmiał się krótko, dostrzegając że nie mówi on na poważnie.
- Masz szczęście mój drogi, że dziś mą kolekcję kamieni zostawiłem w grocie. - odpowiedział w podobnym tonie.
- Jest dość wytrzymała by znieść twoje pazury, ale oczywiście pomogę ci. - podniósł torbę z ziemi podpierając się o lasce. Następnie przy pomocy paska zamontował ją na grzbiecie lwa.
- Tak, powinno się trzymać. - podsumował, przekrzywiając jeszcze torbę na tyle, by biały miał do niej dostęp pyskiem.
- Możemy więc już ruszać w drogę. Powiedz mi mój drogi, jaka dziedzina interesuje cię najbardziej? Leczenie, szamaństwo, czy też mroczna strona jaką są trucizny i klątwy? - spytał, ruszając powoli w stronę dżungli.
- Dzięki temu będę mógł wiedzieć na czym skupić moje lekcje. - nie wyczuwał u samca śladów obecności przodków, więc nie sądził by mógł okazać się on w przyszłości sprawnym szamanem. Jeśli jednak lwa interesują sprawy nadprzyrodzone, może opowiedzieć mu to i owo w ramach ciekawostki.
Lista NPC

Awatar użytkownika
Bjørn
Straż
Straż

Post autor: Bjørn » 23 cze 2019, 20:25

Mało kto go rozumiał, nie pomagała w tym jego aparycja, ale małpa okazywała się rozumieć jego żart więc nawet poprawił mu tym trochę humor.
Torba była już zamocowana, czuł się z nią trochę dziwnie, jak wtedy, gdy przywdział zbroję, przywykne powiedział sobie w myślach.
Mieli już ruszać, więc powoli postawił pierwsze kroki, gdy padło pytanie.
- Chciałem być szamanem, ale jestem za mało spostrzegawczy, albo też empatyczny jak kto woli. Pozostaje mi więc chyba tylko droga medyczna. Możliwe że nie do końca interesuje mnie pomaganie chorym, a raczej sam wpływ roślin i pewnych surowców na nasze organizmy. - Zgodnie z prawdą streścił swoje zainteresowanie, krytycznie oceniając też swoje predyspozycje. Pracował nad spostrzegawczością, ale treningi kończyły się zazwyczaj fiaskiem.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2019, 17:23 przez Bjørn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Kontakt:

Post autor: Mistrz Gry » 25 cze 2019, 13:14

Pokiwał ze zrozumieniem głową.
- Cóż mogę rzec, każdemu pisana jest inna ścieżka. Rozumiem, że ty jesteś wojownikiem. Myślę, że zapewne przydałoby ci się trochę wiedzy jak opatrzyć rany zadane w czasie bitwy i czego użyć by że tak to ujmę, pogorszyć czyjś stan. Jeśli jednak chcesz skupić się na teorii, to oczywiście tak zrobimy. - nie miał szczególnych dylematów moralnych przed przekazywaniem innym wiedzy o trujących ziołach. On był tylko nauczycielem, a to od szkolących się tylko zależało jak wykorzystają te informacje w przyszłości.
- Musisz jednak wiedzieć, że spostrzegawczość to niezwykle ważna cecha zielarza. Niełatwo wypatrzeć cenne rośliny pośród morza chwastów. Może więc poćwiczymy też trochę twoją percepcję przy okazji zbiorów. - lew nie sprawiał wrażenia leniwego czy mało pojętnego, więc uważał, że nauka powinna im pójść sprawnie.
- Na początek więc przejdziemy się po dżungli i pokażę ci, jak szukać przydatnych ziół. Może jeśli nie zmęczy nas zbytnio ten spacer, to moglibyśmy jeszcze zrobić mały wypad poza granicę dżungli na pustynię, ale nie uprzedzajmy faktów. - póki co, starcze dolegliwości nie dawały mu się jeszcze we znaki, ale wilgoć i gorąc pewnie prędko zrobią swoje.
- Jeśli mnie pamięć nie myli, napotkałem kiedyś tu niedaleko spory krzew rącznika, ale za nic nie przypomnę sobie gdzie dokładnie. - rozejrzał się drapiąc się po głowie.
- Zacznijmy więc od niego. Ma kuliste czerwone kwiaty i liście przypominające rozpostartą łapę. Jeśli go znajdziesz, to uważaj bo jest trujący. Roztarte nasiona pomagają co prawda na problemy żołądkowe i na skórę, ale jeśli zjeść ich zbyt dużo, może się to skończyć tragicznie. - poinstruował białego i ruszył za nim.

rzuć sobie za percepcję
Lista NPC

Awatar użytkownika
Bjørn
Straż
Straż

Post autor: Bjørn » 11 lip 2019, 17:44

- Lubię teorię łączyć z praktyką. O wiele łatwiej mi coś wtedy zapamiętać.- Jak potrenują trochę też będzie dobrze, gdyby raziły go porażki już dawno porzuciłby swój cel. A tak po prostu próbował kolejny raz, starając się nie powielać swoich błędów.
- Nie mam nic przeciwko. - Odparł oszczędnie na obie wypowiedzi, ostatnimi czasy dużo więcej odpoczywał niż pracował. Miał więc sporo energii którą można spożytkować na naukę i spacery, ich ogranicznikiem będzie tu raczej podeszły wiek mentora.
- Rącznik. - A co to ulicha za krzaczor? Na szczęście małpa dość szybko ruszyła mu na pomoc opisując roślinę w miarę dokładnie.
Liście niczym rozpostarta łapa. Czerwone kwiaty o kształci kuli. Te drugie chyba łatwiej wypatrzec wśród zieleni. Zaczął więc szukać.

Bjørn wyrzuca 3d100:
91, 23, 17

Odpowiedz

Wróć do „Szkolenia”