Newsy
  • 12.08.20
  • Oferta forumowego sklepu została uaktualniona
  • 11.08.20
  • Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym
  • 07.08.20
  • Postacią Lipca został Ushindi
  • 29.07.20
  • Nastąpiła mała zmiana i jutrzejszy teleturniej odbędzie się o godzinie 19 na forumowym discordzie.
Fabuła
  • Nowy Faraon
  • Anubis przejął po ojcu władanie nad Królestwem Oazy.
  • Ostatni płomień nadziei zgasł
  • Hieny opuściły Martwą Rzekę, a tereny niegdyś należące do Płomiennych nie są pod niczyim władaniem.
  • Nadchodzi burza
  • Nad Upendi zbierają się gęste burzowe chmury. Czy zdołają one ochłodzić romantyczne zapędy młodych Lwioziemców?
  • Zbrodnia Ragira
  • Okrutnie zamordowana Tabiri dołączyła do grona Przodków i podąża za swym zabójcą.
  • Szykują się zmiany
  • W związku z odejściem przywódcy Oazy a także znacznym przerzedzeniem szeregów MB oba stada stanęły na skraju upadku. Członkowie obu stad mają ostatnią szansą na ich uratowanie.
  • Nowe Szkarłaciątka
  • Nuzira doczekała się kolejnego miotu. Ojcem jest biały samiec.
  • Wielki huk w Dolinie Wichrów
  • Coś tajemniczego dzieje się w Grobowcu Świetlików. Ogłuszający hałas z pewnością dotarł do uszu mieszkańców.
  • Zapomniana jaskinia
  • Niezwykłe siły skryły się pod Lwią Skałą i mieszają w głowach odwiedzających ją lwów
  • Plotki, ploteczki
  • Po krainie chodzą słuchy, że można nieźle się dorobić. Może też spróbujesz?
Stada

Lwia Ziemia przywódca: Tib

Królestwo Oazy przywódca: Seth

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Strachy na lachy [Tendai]

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Kontakt:

Strachy na lachy [Tendai]

Post autor: Mistrz Gry » 07 sty 2020, 0:08

Dzień chylił się ku końcowi. Ukrop powoli ustawał, a zastępował go przyjemny chłód wiejący ze strony Wielkiej Wody. Niebo pojedynczo zaczęły przeszywać pomarańczowe i żółte wstęgi, później także i karmazynowe, aż w końcu firmament stał się cały ciemnogranatowy, naznaczony milionem świecących punktów. Tendai miał dosyć siedzenia razem z rodzeństwem w grobowcu, który służył za ich leże. Chciał poznać okolicę, pozwiedzać ją, usamodzielnić się, a przede wszystkim - skorzystać z chwilowej nieuwagi matki. Chociaż kto ich tam wie, może już spali? Nie zaprzątał sobie tym dłużej głowy i ruszył przed siebie. Wyszedł z panteonu i już natrafił na pierwszą zagwozdkę. Przed jego nosem rozciągały się trzy różne wydeptane przez lwy ścieżki. Jedna z nich prowadziła do jeziora z wysepką, znajdującego się najbliżej grobowca. Druga wiodła do lasu, niegrzeszącego swą wielkością, a trzecia - najdłuższa z nich - kierowała aż do samego ogromnego i słonego morza. I który tu szlak wybrać?

@Tendai
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tendai
Szkarłaciątko
Szkarłaciątko
Gatunek: leff
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Krzepa: 50
Zręczność: 40
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: ,aw i podpis- Ragir, tło HazPaint
Kontakt:

Post autor: Tendai » 07 sty 2020, 0:33

Nie chciało mi się spać, ile można. Wymknąłem się i spojrzałem na niebo. Było ładne. Noc była zupełnie inna niż dzień. Nie chodziło o temperaturę, ale była, no, inna! Trafiłem na rozdroże. Przysiadłem. Gdzie pójść. Nie wiedziałem, ale poszedłem do lasu. Jezioro.. jeszcze się utopię o tej godzinie, a morze? Było zimne i wiało. W lesie może znajdę coś ciekawego, o!
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Kontakt:

Post autor: Mistrz Gry » 07 sty 2020, 13:37

Młodzieniec ruszył żwawym krokiem w kierunku małej kniei. Kroczył wydeptaną drogą, a wokół niego rozbrzmiewała cowieczorna melodia świerszczy i cykad. Wsłuchany w pieśń owadów i zatracony w niej całkowicie, nieopatrznie wpadł do niewielkiego dołu, najpewniej wykopanego przez krety bądź inne zwierzęta prosperujące pod ziemią. Dół znajdował się na skraju lasu. Siedząc w nim mógł już dojrzeć, jak wygląda z zewnątrz. Był ponury, gęsty, ciemny. Nie wyglądał zachęcająco dla małego lwiątka.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tendai
Szkarłaciątko
Szkarłaciątko
Kontakt:

Post autor: Tendai » 12 sty 2020, 20:35

Wpadłem w dół i pokręciłem lekko łebkiem i kichnąłem. Było to ciekawe miejsce. Chciałem jednak z niego wyjść i próbowałem. Nie po to ruszyłem na przygodę aby utknąć w takim dole. Magia nocy nie była już taka mocna a bardziej cicha i trochę nawet straszne ale mój mały móżdżek zajmował sposób wydostania się.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Kontakt:

Post autor: Mistrz Gry » 12 sty 2020, 21:06

Dół nie był głęboki, lecz po prostu ciasny. Zwierzęta żyjące pod ziemią zazwyczaj były niewielkiego wzrostu, toteż Tendai nie wpadł do dziury, tylko najzwyczajniej w świecie się w niej zaklinował. Może następnym razem powinien użyć nieco swojej ponadprzeciętnej jak na lwiątko siły?
Gdy kichnął, w jednej sekundzie wszystko zamarło. Przestały grać cykady, ustały ciche popiskiwania mniejszych ptaków kładących się do snu, leśne stworzenia również poniechały swych pieśni. Jedynym, co przerywało obecnie ciszę, był wiatr, plątający się wśród konarów, wydając przy tym złowrogie dźwięki. Lecz czy to nagłe milczenie było aby na pewno spowodowane przez Szkarłaciątko?
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tendai
Szkarłaciątko
Szkarłaciątko
Kontakt:

Post autor: Tendai » 10 lut 2020, 20:18

Było mi niewygodnie i chciałem się wydostać. Nie mogłem tak czekać do rana na innych, co za wstyd! Za to kiedy wszystko ucichło położyłem uszy po sobie i jakby lekko przywarłem do ziemi zaprzestając próby wydostania.
-To przeze mnie?-Taka myśl krążyła mi po głowie. Rozglądałem się aby upewnić się czy wszystko jest dobrze i aby móc próbować wydostać sie dalej.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Kontakt:

Post autor: Mistrz Gry » 11 lut 2020, 13:20

Tendai rozglądał się uważnie po okolicy, nadal tkwiąc w dołku. Niestety nawet gdyby chciał, nie mógł niczego dostrzec przez wszechogarniający mrok. Zmierzch zapadł na dobre, spychając malowniczy nieboskłon na dalszy plan. Żadnej gałęzi, której mógłby się uczepić i podciągnąć, żadnej liany, żadnego korzenia. Nie widział też, czy coś na niego nie czyha w gęstwinie. Znienacka nad jego głową pojawiła się czarna chmara nietoperzy. Piszcząc okrutnie przeleciały tuż nad wiśniowym czerepem, nie raz zahaczając o niego ostrymi pazurkami, na szczęście nie powodując ran, a jedynie wyrywając parę kosmyków. Przez ten cały galimatias lwiątko nawet nie zauważyło, kiedy z dziury osunęło się trochę ziemi i mogło się z niej już bez problemu wydostać.
Gdy banda gacków odleciała w siną dal, znów zapadła cisza. A przed nosem czarnookiego wyrosła znikąd ścieżka prowadząca wgłąb boru. Miał pewność, że nie było jej tu wcześniej. Czy zaryzykuje i podąży nią do mrocznej kniei?
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tendai
Szkarłaciątko
Szkarłaciątko
Kontakt:

Post autor: Tendai » 11 lut 2020, 17:30

To było straszne! Przylgnąłem do ziemi i położyłem uszy po sobie. Nie wiedziałem skąd to się wzięło! Na szczęście szybko w miarę znikło. Nie podniosłem się od razu. Swymi ślepkami spoglądałem w ciemne niebo. Nie wyglądało aby coś jeszcze było, chyba. Próbowałem wydostać się i jakoś sie udało. Wytrzepałem się z ziemi. Zaraz potem zauważyłem ścieżkę.Fajnie! Ruszyłem nią ale mniej pewnie niż wcześniej.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Kontakt:

Post autor: Mistrz Gry » 13 lut 2020, 12:19

Tendai dreptał ostrożnie po wydeptanej ścieżynie, nieco mniej raźnie niż na początku wędrówki. Ciemne i powykręcane drzewa chyliły się nad dróżką, a z ich dziupli łypały na niego co rusz oczy tajemniczych zwierząt. Gałęzie były na tyle mocno ze sobą splątane, że całkowicie odcinały lwiątko od świata zewnętrznego i nie pozwalały dojrzeć sklepienia. Wtem niemalże wpadł na kształt, który tarasował całą trasę. Był nim kawałek pnia. Porządny kawałek, najpewniej z powalonego podczas burzy jednego z drzewostanów. Nie dało się go obejść, ani przeskoczyć. Nie było rady, trzeba było go przesunąć na bok.
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tendai
Szkarłaciątko
Szkarłaciątko
Kontakt:

Post autor: Tendai » 15 lut 2020, 16:57

Momentami przez myśl przechodziły mi myśli, że powinienem był zostać w domu. Tylko po co. Świat taki duży i tyle ukrywa jeszcze przede mną. Chociaż robiło się coraz straszniej. No i nie mogłem iść dalej. Siadłem myśląc czy cofnąć sie i poszukać innej drogi. Ostatecznie postanowiłem spróbować wspiąć się. W końcu od czegoś mam twe pazury.

► Pokaż Spoiler

Odpowiedz

Wróć do „Zakończone akcje”