Newsy
 • 1.06.20
 • Dziś dzień dziecka! Z tej okazji wszystkie forumowe dzieci otrzymują po 5 paciorków.
 • 1.06.20
 • Z powodu braku zgłoszeń w tym miesiącu niestety nie ma głosowania na Postać Miesiąca :(
 • 31.05.20
 • Do administracji dołączył Bjorn, a wśród MG witamy Ignisa i Ganju.
 • 26.05.20
 • Forumowym mamom składamy najlepsze życzenia oraz drobny prezent w postaci 5 paciorków.
 • 20.05.20
 • Szukamy chętnych do administracji i MG. Zainteresowanych prosimy o wiadomość do Gunter albo Tiba
Fabuła
 • Słońce nad Oazą
 • Nareszcie zakończyła się niebezpieczna burza piaskowa i Oaza wraca do normalnego życia.
 • Seryjny samobójca wciąż żyje
 • Po wielu próbach odebrania sobie życia oraz ataku Piegusa, Uharibifu ciągle przebywa w lwioziemskim więzieniu. Syn kanclerza usłyszy zarzuty.
 • Szkarłaciątka ruszają w świat
 • Młode Fedhy po raz pierwszy opuściły jaskinię by w towarzystwie matki zwiedzić sawannę.
 • Śmierć królowej
 • Berghi zmarła po trudnym porodzie i pozostawiła opiekę nad jedyną córką Fedzie.
 • Wyprawa Nany
 • Hieny poszukujące sposobu na zdjęcie klątwy ze swoich ziem dotarły na tereny Szkarłatnych.
 • Posłaniec królowej
 • Gepard z byłego Królestwa Końca Burzy w końcu doczekał się audiencji u lwioziemskiego Kanclerza.
 • Duchowe śledztwo
 • Szamanka Hiraeth i towarzyszący jej szakal udali się na Pogorzelisko w celu zbadania duchowej klątwy ciążącej na terenach klanu hien.
 • Szalony intruz
 • Na tereny Mrocznego Bractwa przypałętał się lew mający nie po kolei w głowie, a za nim dwie inne lwice.
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Stado Cienistych Szponów

Awatar użytkownika
Hatari
Straż
Straż
Posty: 207
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Własne/Ale-Tie (lineart)
Kontakt:

Stado Cienistych Szponów

#1

Post autor: Hatari » 15 cze 2019, 15:34

Ze względu na to, że z poprzedniego pomysłu chyba raczej nic nie będzie, wracam do mojego pierwotnego planu założenia Hatarim jakiegoś stada :D
Poniżej zamieszczam opis, który do tej pory udało mi się sklecić. W razie potrzeby to wszystko dopiero propozycje i co nieco może się tu pozmieniać.

Stado Cienistych Szponów
Nazwa na razie tymczasowa, to się może zmienić (i pewnie się zmieni, bo nie umiem w nazwy i może ktoś rzuci jakąś lepszą propozycją), ale najchętniej zostałabym przy tematyce cienia/nocy, bo mi pasuje :D


Historia

Wszyscy znają historię tej krainy. Każdy jeden jej mieszkaniec jest świadomy, iż przez pokolenia kształtowana była niemalże całkowicie przez te same grupy zwierząt. Wszyscy pamiętają o konflikcie między Lwią a Złą Ziemią. Choć ten pozornie został zażegnany, napięcie między dwoma stadami wciąż istnieje i istnieć będzie. Obie grupy są siłami, które utrzymują całą krainę w chwiejnej równowadze. Co jednak by się stało, gdyby pojawiła się nowa siła, burząc dotychczasowy porządek?

Hatari od zawsze obserwował to wszystko z boku. Kryjąc się w cieniu przyglądał się kolejnym wydarzeniom wstrząsającymi całą krainą. Nietrudno było dostrzec tę kruchą równowagę, którą łatwo byłoby zburzyć. W końcu gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta... Sęk w tym, że najpierw musi znaleźć się ów trzeci.
Niełatwe życie samotnika nauczyło go wiele, lecz przede wszystkim tego, o ile groźniejszy jest przeciwnik przyczajony w cieniu od tego, który obwieszcza swoją siłę donośnym rykiem. Nie wszystko jest się w stanie osiągnąć jedynie za pomocą kłów i pazurów. Tam, gdzie to nie wystarcza, należy uciec się do podstępów. Pozostając w cieniu masz przewagę. Nikt bowiem nie spodziewa się tego, co czai się w ciemności. Sekrety i niedomówienia to twój najlepszy sojusznik.
Pozostań w cieniu. Poczekaj na odpowiedni moment. I uderz, gdy nikt się tego nie spodziewa.

Mając już burzliwe, młode lata za sobą, czerwonooki zapragnął czegoś więcej. Dlatego też postanowił zgromadzić wokół siebie zwierzęta podobne jemu. Te, które pozostawały w cieniu tak długo, że nauczyły się wykorzystywać ów cień na własną korzyść.

Charakter stada

Doskonale odnajdą się tu osobniki sprytne, podstępne i tajemnicze. Członkowie stada uznają, że im mniej o nich wiadomo, tym lepiej dla nich, toteż przywiązują dużą wagę do zachowania stadnych sekretów. Dyskrecja i ostrożność są jednymi z najbardziej pożądanych cech.
Zdecydowanie wolą działać po cichu i uderzać wówczas, gdy nikt się tego nie spodziewa. Są zdolnymi obserwatorami, którzy niechybnie wykorzystają błędy innych na własną korzyść.
Wysoko cenią sobie wytrwałość i zaradność, jako że są to najważniejsze cechy pozwalające na przetrwanie, nierzadko ważniejsze od fizycznej siły. Przychylnym wzrokiem patrzą na tych skupiających się na własnym rozwoju.
Jako, iż są wobec siebie nawzajem niezwykle lojalni, skrzywdzenie jednego z nich niechybnie spotka się z odwetem ze strony jego współbraci.
Zawsze stawiają dobro stada na pierwszym miejscu, dlatego też podejmują tylko te decyzje, które będą się wiązać z jak największą korzyścią. Dlatego też uchodzą za nieprzewidywalną grupę o nie do końca jasnych intencjach. Nigdy nie wiadomo, czy zdecydują się udzielić pomocy, czy też wręcz przeciwnie, zaszkodzić. Trudno jest ich jednoznacznie określić, jako dobrych, czy złych.
Ich głównym celem jest, oczywiście, stopniowe zwiększanie swych wpływów w krainie, przy czym zdecydowanie dążą do tego raczej poprzez działanie w sekrecie, podstępy i intrygi.

Prawo

Główną zasadą, którą kierują się wszyscy członkowie stada jest przedkładanie ich dobra nad wszystko inne. W praktyce oznacza to tyle, że niejednokrotnie skłonni są oni postąpić niehonorowo, jeśli tylko w danej sytuacji mogłoby to przynieść grupie większe korzyści.
Oprócz tego obowiązuje zasada bezwzględnej lojalności względem innych członków stada. Każde zwierzę, które dołącza do ich szeregów związane jest z pozostałymi przysięgą na własną krew, co w gruncie rzeczy czyni z nich wszystkich jedną wielką rodzinę. Prócz tego łączy ich również sieć sekretów, których wszyscy zazdrośnie strzegą. Każdy z nich przysięgał na swoją krew, toteż wszyscy mają prawo tę krew przelać w przypadku zdrady. Jak również każdy ma obowiązek pomścić przelaną krew swych współbraci.
Ostatnią z zasad jest obowiązek strzeżenia stadnych sekretów. To, co stało się na ich terenie tutaj właśnie powinno zostać, nigdy nie docierając do obcych uszu. Jako, że wszyscy są świadomi tego, jak wiele szkód może narobić informacja w nieodpowiednich łapach, zasada ta jest ściśle przestrzegana. Członków stada wręcz zachęca się do rozpowiadania fałszywych plotek, byle by tylko zmylić potencjalnego wroga.

System władzy

Stado posiada jednego przywódcę, który posiada oparcie w trójce doradców (dowódca wojowników, dowódca zwiadowców oraz główny szaman). To właśnie oni posiadają ostatnie słowo w każdej dyskusji, co nie oznacza jednak, że pozostali nie mają wpływu na los stada.
Nie są jednak grupą o bardzo ścisłej hierarchii. Każdy zasługuje na taki sam szacunek, niezależnie od jego rangi. Tę traktuje się przede wszystkim jako wyznacznik wtajemniczenia danego osobnika w sprawy stada bądź też jego umiejętności. Przysięga krwi łączy wszystkich w jedną wielką rodzinę, zapewniając każdemu jednakowe prawa.

Wierzenia

Stado w większym stopniu nie opiera się na religii, lecz większość jego członków czci duchy przodków. Ogólnie przyjęto także otaczanie czcią zjawisk naturalnych, które uznaje się za przejaw woli duchów.

Odejście ze stada

Ze względu na ścisłą zasadę zachowania stadnych sekretów opuszczenie stada nie jest mile widziane i zazwyczaj nie obejdzie się bez kary. Wyjątek stanowią nowo przyjęci członkowie stada jeszcze przed przysięgą, którzy nie zostali jeszcze dokładniej wtajemniczeni w najważniejsze sprawy. Pozostali, w zależności od rangi muszą liczyć się z okaleczeniem (niejednokrotnie pozbawieni zostają języka, by nie być w stanie zdradzić stadnych sekretów), bądź ukarani zostaną śmiercią.

Stadne uroczystości

Przysięga Krwi – uroczyste zaprzysiężenie nowych członków stada (oraz młodych wkraczających w dorosłość). Każdy z nich przysięga przed cały stadem na własną krew, że pozostaje lojalny wobec grupy i wyznawanych przez nią zasad. Staje się on wówczas pełnoprawnym jego członkiem.

Święto Wody – przypadające na początek pory deszczowej. Wówczas całe stado gromadzi się, by świętować przeżycie kolejnej suszy i dziękować przodkom za udzielone przez nich łaski. Wszyscy spędzają wówczas czas na wypoczynku i ucztowaniu, zacieśniając więzi ze swymi współplemieńcami.

Rangi:

Półmrok – świeżo przyjęty członek stada, który nie złożył jeszcze przysięgi bądź młode. Zazwyczaj zostaje mu wyznaczony mentor w postaci bardziej doświadczonego osobnika, którego obowiązkiem jest wdrożyć go w życie grupy.

Strażnik Cienia – postać po złożeniu Przysięgi Krwi, pełnoprawny członek prawa. Jest w stanie aktywnie brać udział w życiu stada, została również głębiej wtajemniczona w stadne sekrety.

Bezgwiezdna Noc – rangę tę posiadają osobniki, które w jakiś sposób przysłużyły się stadu bądź też odznaczają się wyjątkowymi zdolnościami. Zazwyczaj są bardziej doświadczeni, niż Strażnicy, toteż zwykle spomiędzy nich wybierani są mentorzy, którzy zajmują się nowymi członkami.

Nieprzenikniony Mrok – rangę tę posiada trójka doradców. Prócz tego, każdy z nich pełni też nadzór nad inną grupą zwierząt (kolejno wojowników, zwiadowców i szamanów). Są to osobniki doświadczone i zaufane, głęboko wtajemniczone we wszystkie stadne sekrety.

Serce Nocy – przywódca.

Umiejętność stadna:

Do ustalenia.

Tereny:

Również do ustalenia. Chętnie zajęłabym coś na południu, ale to się jeszcze zobaczy.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2019, 15:54 przez Hatari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Savie
Posty: 29
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 mar 2015
Krzepa: 60
Zręczność: 40
Percepcja: 50
Autorzy obrazków: Maddie-Peacegrove
Kontakt:

#2

Post autor: Savie » 15 cze 2019, 15:47

Będę obserwować, pomysł bardzo mi się spodobał :3
Obrazek*Szaliczek na avku jest symboliczny, w fabule jego nie posiada*

Awatar użytkownika
Hatari
Straż
Straż
Posty: 207
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Własne/Ale-Tie (lineart)
Kontakt:

#3

Post autor: Hatari » 15 cze 2019, 15:54

Cieszę się :D

Awatar użytkownika
Deviant
Posty: 15
Gatunek: Lampart plamisty
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2015
Krzepa: 60
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Autorzy obrazków: sandrinesgallery
Kontakt:

#4

Post autor: Deviant » 18 cze 2019, 17:33

Jeśli pomysł jest aktualny to ja z chęcią dołączę do takiego stada.

Awatar użytkownika
Hatari
Straż
Straż
Posty: 207
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Własne/Ale-Tie (lineart)
Kontakt:

#5

Post autor: Hatari » 18 cze 2019, 18:10

Aktualny, jak najbardziej :D

Awatar użytkownika
Deviant
Posty: 15
Gatunek: Lampart plamisty
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2015
Krzepa: 60
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Autorzy obrazków: sandrinesgallery
Kontakt:

#6

Post autor: Deviant » 18 cze 2019, 18:28

To masz na pewno jednego członka pewnego. O ile nie przeszkadza ci, że to lampart.

Awatar użytkownika
Hatari
Straż
Straż
Posty: 207
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Własne/Ale-Tie (lineart)
Kontakt:

#7

Post autor: Hatari » 18 cze 2019, 19:03

Nie przeszkadza XD
Cieszę się w takim razie.

Awatar użytkownika
Deviant
Posty: 15
Gatunek: Lampart plamisty
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2015
Krzepa: 60
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Autorzy obrazków: sandrinesgallery
Kontakt:

#8

Post autor: Deviant » 18 cze 2019, 21:19

Podrzuciłam ci na PW parę propozycji odnośnie stada.

Awatar użytkownika
Hatari
Straż
Straż
Posty: 207
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2012
Krzepa: 60
Zręczność: 60
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Własne/Ale-Tie (lineart)
Kontakt:

#9

Post autor: Hatari » 20 cze 2019, 20:41

Trochę dyskutowaliśmy i co nieco zdecydowaliśmy się zmienić, więc robię małą aktualizację.

1. Nazwa stada zostanie zmieniona na Stado Jadowitego Cienia, ponieważ... No cóż, lepiej to brzmi i bardziej pasuje.

2. Trzecia stadna uroczystość
Noc Krwawego Księżyca - jest to jedna taka noc na parę lat, gdy tarcza księżyca staje się czerwona. Tej nocy członkowie stada spotykają się razem, by wspólnie odnowić przysięgę krwi, którą składali podczas ceremonii przyjęcia do stada.

3. Zmienione rangi

Półmrok – świeżo przyjęty członek stada, który nie złożył jeszcze przysięgi bądź młode. Zazwyczaj zostaje mu wyznaczony mentor w postaci bardziej doświadczonego osobnika, którego obowiązkiem jest wdrożyć go w życie grupy.

Strażnik Cienia/Zatruty Szpon/Szept Mroku – postać po złożeniu Przysięgi Krwi, pełnoprawny członek prawa. Jest w stanie aktywnie brać udział w życiu stada, została również głębiej wtajemniczona w stadne sekrety. (kolejno wojownik/szpieg, zwiadowca lub skrytobójca/szaman)

Obrońca Nocy/Wężowy Kieł/Pieśń Ciemności – rangę tę posiadają osobniki, które w jakiś sposób przysłużyły się stadu bądź też odznaczają się wyjątkowymi zdolnościami. Zazwyczaj są bardziej doświadczeni, toteż zwykle spomiędzy nich wybierani są mentorzy, którzy zajmują się nowymi członkami. (jak wyżej)

Nieprzenikniony Mrok – rangę tę posiada trójka doradców, jak również ewentualni partnerzy władcy. Prócz tego, każdy z nich pełni też nadzór nad inną grupą zwierząt (kolejno wojowników, zwiadowców i szamanów). Są to osobniki doświadczone i zaufane, głęboko wtajemniczone we wszystkie stadne sekrety.

Serce Nocy – przywódca.

Awatar użytkownika
Hamza
Posty: 109
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2018
Zdrowie: 100
Krzepa: 65
Zręczność: 50
Percepcja: 35
Autorzy obrazków: ALETIE(Freelineart) Di kolory i modyfikacje własne
Kontakt:

#10

Post autor: Hamza » 22 cze 2019, 15:48

Zastanawiam się nad zaproponowaniem Hamzy do spółki. Tylko czy ta nazwa to już ostateczna wersja? Nie mogłoby by być to po prostu "Stado Cieni"? XD jad kojarzy mi się z wężami, a to dość leniwe zwierzęta.
Obrazek
Smukły samiec o jasnej liliowej sierści(kolor futra w bladym, gołębiowo-szarym kolorze
z lekkim różowym nalotem), ciemnej czarnej grzywie i plecach.
Na pysku ma kilka ciemniejszych kropek, oczy dookoła są ciemniejsze.
Prawe oko jest białe(podobnie jak brew przez którą przechodzi niewielka blizna), zaś lewe czerwone.

Obrazek

REF

Odpowiedz

Wróć do „Archiwum ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości