Newsy
  • 17.02.20
  • Miss forum została Nataka, a Misterem Kayaba. Gratulujemy zwycięzcom.
  • 16.02.20
  • Dzisiejsza audycja z Ndevu już do odsłuchania na kanale YT
  • 14.02.20
  • Zapraszamy do udziału w Evencie Walentynkowym
  • 11.02.20
  • Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami które zaszły w systemie specjalizacji
  • 01.02.20
  • Postacią Stycznia została Hiraeth
Fabuła
  • Walka w Kaskadzie
  • Szkarłatni nie tolerują intruzów na swym terenie, o czym tragicznie przekonał się Lilith.
  • Choroba na LZ
  • Chory kot dotarł na Lwią Ziemię, by zarażać kolejne lwy.
  • Magiczny kopczyk
  • Mroczni rozprawili się z szamanem odprawiającym podejrzany rytuał na ich terenie.
  • Próba samobójcza Szkarłatnego
  • Uharibifu po raz kolejny próbuje odebrać sobie życie po okaleczeniu przez lwioziemską medyczkę.
  • Problemy Republiki
  • Nie tylko tubylcy ze Skały Wolności ale i z Upendi są niezadowoleni przejęciem terenu przez lwy. Do tego w Republice zjawił się kot roznoszący nieprzyjemną chorobę.
  • Więzień na Lwiej Skale
  • Shadow, dawny współpracownik Berghi został wtrącony do lwioziemskiego więzienia.
  • Koniec Królestwa Burzy
  • Królestwo Końca Burzy przestało istnieć. Balansująca na skraju szaleństwa Berghi dołączyła wraz z Fedhą w szeregi Szkarłatnych. Na świat przychodzi potomstwo lwic.
  • Burza piaskowa
  • Nad pustynię nadciąga potężna burza
  • Cud nad Martwą Rzeką
  • Praojciec rzucił klątwę na tereny Płomiennych
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Formacja skalna

Jedyna wyspa zieleni wśród bezkresnej pustyni niejednemu już przyniosła ratunek przed śmiercią z pragnienia. Niewielkie pełne ryb jeziorko, zasilane podziemnym strumieniem, dostarcza wody rosnącym wokół drzewom. Na miękkiej trawie pod ich rozłożystymi konarami można wypocząć przed dalszą podróżą.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Válečník
Gatunek: leo senegalensis
Data urodzenia: 12 gru 2014
Zdrowie: 100
Krzepa: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: http://www.webpaws.com/games/play.php?gid=1121
Kontakt:

Re: Formacja skalna

Post autor: Válečník » 14 sty 2020, 23:45

Zjadłem kokos i było pyszne. Słyszę w stadzie, że nadają się do odrobaczania. Hej, on jest lwem i myślę, że czegoś ode mnie chce. Nie rozumieć co mówi.
-Tobu narosum prici jemuji son
Myślę, że chce ode mnie kokosa. Dałem mu połowę, że jeszcze nie jadłem, chętnie się tym dzielę.
- Isetrovet sem vyvednaset. Bohasim felni klubofe. Ua chredu stedi.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Kontakt:

Post autor: Mistrz Gry » 15 sty 2020, 11:02

Pustynia bywa niebezpieczna i nieprzewidywalna. Dotąd umiarkowany wiatr zaczął przybierać na sile, niosąc ze sobą drobiny pyłu zwiewanego ze skał. Daleko na horyzoncie można było dostrzec nadciągające z południa brunatne chmury. Zwierzęta nieobeznane z pustynią mogły nie wiedzieć co oznaczają te oznaki, ale stali mieszkańcy pustyni nie mogli mieć wątpliwości, że nadciąga burza piaskowa. Kłęby piasku były coraz bliżej, więc niewątpliwie należało znaleźć bezpieczne schronienie.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Nefthis
Faraon
Faraon
Gatunek: Lew
Data urodzenia: 17 lut 2016
Krzepa: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Autorzy obrazków: ja, Disney, Dreamworks
Kontakt:

Post autor: Nefthis » 16 sty 2020, 0:05

Ni w ząb nie rozumiał tego co obcy miał mu do powiedzenia a na potwierdzenie tego po prostu kręcił głową. Nie był pewien czego ten lew właściwie oczekiwał. Atum spojrzał w stronę połówki kokosa, którą podsunął mu nieznajomy. Ponownie pokręcił głową po czym przesunął tenże kokos z powrotem do nieznajomego. Odchrząknął po czym wskazał łapą na siebie.
- Atum - powiedział chcąc brzmieć wyraźnie. Przyłożył przy tym łapę na piersi i przycisnął chcąc wskazać, że chodzi o niego a dokładnie o jego imię. - Jestem Atum.
Ponownie poklepał się łapą po kosmatej piersi. Potem wskazał nosem na malowanego lwa.
- A ty?
Wtedy samiec dostrzegł niepokojące zjawisko. Na pustyni bowiem wezbrały chmury, które zdawały się łączyć piach z samym niebem. Atum dobrze wiedział co to oznaczyło - burza piaskowa.
- Niebezpieczeństwo - wskazał obcemu chmury na horyzoncie. - Trzeba się schować. Chodź.
Obrócił się i zaczął iść w stronę jaskini przesłoniętej wodospadem.
- Chodź - powtórzył. - Niebezpieczeństwo. Chodź.

Awatar użytkownika
Válečník
Gatunek: leo senegalensis
Data urodzenia: 12 gru 2014
Zdrowie: 100
Krzepa: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: http://www.webpaws.com/games/play.php?gid=1121
Kontakt:

Post autor: Válečník » 16 sty 2020, 21:48

Nie chce kokosa i co mam teraz robić? Dotknął go łapy i nie wiem, czym jej nie dotknął. Chyba poczekaj, próbuje się ze mną skontaktować. Nie rozumiem, co on mówi i nic nie rozumiem. Zdezorientowało mnie to. Spróbuję odczytać, czego on ode mnie chce. Myślę, że nazywa się Atum. Tak mi się wydaje.
-Yzan`d ua Valecnyk.
Pokazałem łapą klepiąc się po ciału i potem pokazałem na przyjaciela.
-Yzan`t Atum.
Patrzyłem, jak chmury on pokazują. Ojciec o burzy piaskowej powiedział, że oznacza to chmury na pustyni.
-Blezma wyri! Blezma wyri! Idę za lwem

Po kilku krokach zatrzymał się jednak w zamyśleniu. Może ten lew wcale nie chciał wskazać mu kryjówki, a zaciągnąć w pułapkę? Nie mógł przecież tak ufać nieznajomemu, który nawet odmówił poczęstunku kokosem. Udało mu się przyjść do Oazy, więc na pewno zdąży ją opuścić zanim rozpęta się burza. Do dżungli na północ stąd nie było daleko, a chmury nadciągały od przeciwnej strony, była więc szansa że je prześcignie. Válečník spróbował przekazać na migi nieznajomemu, że musi odejść i zostawiwszy mu kokosa na pożegnanie, rzucił się do biegu w stronę dżungli.

ZT

Awatar użytkownika
Nefthis
Faraon
Faraon
Gatunek: Lew
Data urodzenia: 17 lut 2016
Krzepa: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Autorzy obrazków: ja, Disney, Dreamworks
Kontakt:

Post autor: Nefthis » 19 sty 2020, 21:06

Już nawet rozumiał powoli to co lew chciał mu przekazać. Zrozumieli się w kwestii swoich imion najwyraźniej i być może przybysz zrozumiał w pierwszej chwili, że trzeba się schować przed burzą piaskową ale nagle coś poszło nie tak. Zanim Atum zdążył zaprowadzić Valecnyka do bezpiecznej jaskini ten... czmychnął w stronę dżungli. Wiedział, że ta nie była tak daleko ale takie chmury bywają szybkie i nieprzewidywalne. Równie dobrze mógł nie dobiec do lasu na czas.
- Hej! Stój! - Zawołał za nim ale po Valecnyku nie było już śladu. No cóż. Atum westchnął. Pozostało mu tylko powiadomić resztę stada o niebezpieczeństwie i samemu schować się w jakiejś wygodnej jamie.

zt

Odpowiedz

Wróć do „Oaza”