Newsy
 • 22.06.21
 • Postaciom z zaakceptowaną Kartą Postaci przypominamy o obowiązku rozdzielenia sobie umiejętności w tym temacie. Więcej o umiejętnościach można poczytać w dziale mechanika
 • 15.06.21
 • Drodzy gracze. Forum znów jest otwarte. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami :) Wszystkie postacie muszą zrobić nowe KP, ale nie martwcie się, bo dotychczas zdobyte doświadczenie zostanie przeliczone na nowy system.
 • 15.06.21
 • Nastąpiły zmiany w administracji. Witamy Enasalin w roli głównego admina
Fabuła
  • Życie powraca do krainy
  • Kilka lwów, które przetrwały ostatni rok były widziane nad Urwiskiem, przywracając nadzieję na odnowę Krainy.
  • Wiele zmieniło się w krainie przez ostatni rok
  • > Po najeździe nieznanych napastników zapanował chaos w krainie. Dotychczasowe stada przestały istnieć a wiele osobników zaginęło. Nie sposób powiedzieć czy ich dziedzictwo przetrwa czy też nowe grupy zamieszkają wolne tereny.
  • > Zakątek Przodków, skąd do świata napływała magia, został zniszczony. Era magii w krainie się skończyła i cuda wykraczające poza moc szamanów mogą już nigdy nie być widziane przez śmiertelników.
Stada

przywódca:

przywódca:

przywódca:

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Główna fabuła

Tutaj możesz zapoznać się z historią krainy oraz prześledzić drzewo genealogiczne jej mieszkańców. Dowiesz się tu także jakie stada zamieszkują te tereny.

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1197
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Umiejętności: Wojownik 5
Zdrowie: 100
Autorzy obrazków: dirke(avatar), tigon(podpis)
Kontakt:

Główna fabuła

#1

Post autor: Tib » 22 wrz 2018, 23:57

Rozdział I
Czarne chmury zebrały się na Lwią Krainą. Kiedy dwa lata temu miłość połączyła zwaśnione stada, nikt nie spodziewał się, że era pokoju i dobrobytu zakończy się tak szybko. Wraz z zażeganiem konfliktu, na Lwią Ziemię zaczęły przybywać nowe osobniki gotowe służyć królowi Simbie i chronić Wielki Krąg Życia przed tymi którzy chcieliby zaburzyć panującą równowagę. Powołano Gwardię Królewską, jednostkę tworzoną z najodważniejszych i najbardziej oddanych królowi osobników, której zadaniem była ochrona mieszkańców Lwiej Ziemi przed zagrożeniami. Utworzeni dzięki pomocy Rafikiego Strażnicy Kręgu mieli wykorzystywać prastare obrzędy by móc kontaktować się z przodkami a w razie kryzysu czerpać z ich mądrości. Lwia Ziemia jeszcze nigdy nie była tak potężna, jednak nawet jej wielkość nie była w stanie uchować jej od zbliżającej się tragedii.

Pół roku temu krainę nawiedziła wielka powódź a Lwioziemcy nie posiadali niczego co mogliby przeciwstawić niszczycielskiej sile. Klęska żywiołowa spustoszyła krainę jednak nie to było największym problemem Lwiej Ziemi. Para królewska, jej potencjalni następcy a także przywódca szamanów Rafiki, zaginęli. Kiedy tylko stało się to możliwe, Gwardia Królewska wyruszyła na poszukiwania władców, pozostawiając na Skale przerzedzonych i podupadłych na duchu Lwioziemców wśród których znajdowało się jedyne dziecko księcia Kovu i księżniczki Kiary – Narie.

Pod nieobecność gwardzistów na Lwiej Ziemi zaczęło dochodzić do sporów a nieco ambitniejsze osobnik dostrzegły swoją szansę na zdobycie tronu. Opatrzności przodków można przypisać fakt, że Lwia Ziemia podniosła się po niszczycielskich wojnach domowych. Ostatecznie władza przypadła Athastanowi, jednemu z najzdolniejszych szamanów, jednak sporej części Lwioziemców nie spodobał się fakt, że władza będzie spoczywać w łapach lwów skupionych wokół przywódcy duchowego więc wielu z nich opuściło Lwią Skałę by udać się na wygnanie. Wśród nich znajdowała się Rea-opiekunka małej Narie, która potajemnie zabrała swoją podopieczną z Lwiej Skały by ochronić ją przed losem marionetki w łapach szamanów lub innych ugrupowań, które postanowią sięgnąć po władzę.

Po wielu miesiącach bezowocnych poszukiwań na Lwią Ziemie powraca dziesiątkowana Gwardia Królewska. Kiedyś dumni i niezłomni teraz podupadli na duchu i ścigani przez niezidentyfikowanych oprawców Pierworodni podejmują desperackie próby powrotu, do domu który pod ich nieobecność zmienił się nie do poznania.

Tymczasem Zła Ziemia powoli się odradza a w sercach jej mieszkańców goreją gniew i chęć zemsty na Lwioziemcach. Czy przywódcy podzielonej Lwiej Ziemi znajdą w sobie dość mądrości by nie rzucić się sobie do gardeł? Czy jest jeszcze szansa na ocalenie dziedzictwa legendarnych lwich władców i wyniesienie na tron prawowitej władczyni? A może Lwiej Ziemi pisana jest zagłada z łap dobrze zorganizowanych i bezwzględnych Złoziemców? Czas pokaże komu pisane jest zwycięstwo.

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1197
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Umiejętności: Wojownik 5
Zdrowie: 100
Autorzy obrazków: dirke(avatar), tigon(podpis)
Kontakt:

#2

Post autor: Tib » 03 maja 2019, 20:25

Rozdział II
Po spotkaniu z hienami na Cmentarzysku niedobitki Pierworodnych powróciły na Lwią Ziemię jednak to co tam zastali daleko odbiegało od tego co nosili w pamięci. Okolice wodopoju zostały zagarnięte przez hieny a po terenach stada krążyli złoziemscy zwiadowcy. Ostatecznie Pierworodni zawarli z hienami pakt na mocy którego oddali im we władania część wodopoju w zamian za wzajemną deklarację pokoju.

Tymczasem Złą Ziemię ogarnęły płomienie rewolucji. Niezadowoleni z rządów swojego dotychczasowego herszta złoziemcy pod przywództwem Ragira zamordowali starą Nyeusi i jej syna Nazmira.

Kilka dni później miała miejsce niewielkie starcie na bagnie pomiędzy Pierworodnymi, Strażnikami Kręgu a Złą Ziemią. Wydarzenie to poskutkowało zawarciem pokoju pomiędzy stadami a następnie doprowadziło do utworzenia Królestwa Lwiej Ziemi w skład którego weszli Pierworodni i Strażnicy Kręgu, a na czele stanęła odnaleziona księżniczka Narie.

Złoziemcy natomiast podjęli decyzję o wielkiej przeprowadzce a niedługo potem wszyscy mieszkańcy Złej Ziemi wyruszyli w poszukiwaniu nowego domu.
Tymczasem w górach uformowało się nowe stado synowie Dakkara: Hazir i Maer’vu postanowili odbudować stado swojego ojca które kilka miesięcy wcześniej zadało druzgocącą klęskę Pierworodnym.

W tle tych wszystkich wydarzeń przewija się postać tajemniczego Wodza i jego heroldów, którzy szykują się do przeprowadzenia „Wielkiego Oczyszczenia”. Czas pokaże jak potoczą się dalsze losy Lwiej Krainy.

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1197
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Umiejętności: Wojownik 5
Zdrowie: 100
Autorzy obrazków: dirke(avatar), tigon(podpis)
Kontakt:

#3

Post autor: Tib » 21 sie 2019, 19:01

Rozdział III
Księżniczka Narie abdykowała z tronu Lwiej Ziemi a na swoją następczynię wyznaczyła córkę Vitani-Raisę. W pierwszych lwioziemskich wyborach zwyciężył były generał Pierworodnych -Tib i objął funkcją Kanclerza.

Po przeprowadzce Zła Ziemia zmieniła nazwę na Szkarłatne Grzywy a jej szeregi uszczupliły się o kilku członków. Jednym z zagubionych był Ragir- dawny herszt. Nowym przywódcą została jego kuzynka Lyanna.

W Legionie Seta doszło do przewrotu. Buntownicy pod przywództwem Enasalin pokonali a następnie oślepili Maer’vu. Miejsce Legionu zajęło mroczne bractwo.

Tymczasem córka Skazy imieniem Berghi oraz była księżniczka Lwiej Ziemi zebrały swoich popleczników w na południu. Czy plan podboju Lwiej Ziemi dojdzie do skutku?

Awatar użytkownika
Athastan
Posty: 558
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 cze 2015
Autorzy obrazków: Rea
Kontakt:

#4

Post autor: Athastan » 30 lip 2020, 0:52

22 mar 2020

Rozdział IV

Płomienne Serca:
Na przełomie grudnia/stycznia miało miejsce starcie nad Martwą Rzeką – sprowokowany przez szaloną hienę Jerycho, karłowaty lew Rekin zaatakował stado krokut. W zajście włączył się mieszkający nad brzegiem rzeki kotek czarnołapy Kapitan Archaon, biernie obserwowała mandrylka Uran, hipopotam Hiper oraz trzy niezrzeszone ze stadem hieny – Rabsha, Kuru i ta czarna.
Dzięki interwencji nosorożca Boba, który usunął rannego lwa z miejsca zamieszek, Płomienni zyskali znaczącą przewagę, i wspólnie zamordowali prowokatorkę, żeby zapobiec dalszym tego typu incydentom, uznając ją za zagrożenie dla stada. Postronni obserwatorzy oddalili się z miejsca zdarzenia.
Na Równinę zajmowaną przez stado Przodkowie nałożyli klątwę – uniemożliwiającą obcym zwierzętom wkroczenie na terytorium Płomiennych.
Do klanu dołączył Anik – brat aktualnej przywódczyni Alfajiri, szaman, który w drodze do obecnego ugrupowania spotkał się na Czarnym Uroczysku ze złowrogim duchem, któremu poprzysiągł zemstę.
Po burzliwych działaniach ze stycznia i naradach plemiennych z lutego w marcu stado rozdzieliło między siebie aktualne obowiązki – medyczka a zarazem szamanka Nana w towarzystwie Ndewu wyruszyła poza granice stada, uzupełnić swoje zasoby ziół, a także być może zgłębić istotę nałożonej na jej stado klątwy. Zaowocowało to krótkim incydentem na sawannie, która została w międzyczasie przejęta przez Szkarłatne grzywy – Gvalkha i Kayaba puścili hieny wolno, jednak nie pozwalając im zabrać ze sobą zdobytych surowców. Alfajiri wraz Anikiem i jednym ze szczeniąt patrolowała brzeg rzeki, reszta stada miała za zadanie obejść pozostałe tereny Płomiennych.

Lwia Ziemia
Końcem grudnia na brzegu zatrutego Wodopoju odnaleziono szczątki zaginionej księżniczki Sariny.
Przywiedziony do medyczki Datury członek stada Szkarłatnych grzyw, Uharibifu, został przez nią wykastrowany, gdy tylko dowiedziała się, jakich dopuścił się czynów (haniebnych). Poszkodowana Falka doszła do zdrowia pod okiem Athastana, i z długiem wdzięczności opuściła Lwią Ziemię.
W międzyczasie pojawili się również posłańcy Wodza, poszukujący swego ojca ShieriaOm, Gunter będący na tropie swojego mordercy, i Aspekt przekazujący istotne szczegóły planu popleczników Wodza.
Na Lwiej Skale zawitali również: poseł z Królestwa Końca Burzy od Berghi, a także wódz nowo powstałego w Upendi stada Republiki, chcąc nawiązać współpracę.
Miała równieź miejsce uroczystość stadna, na niej zaś zostały podjęte decyzje współpracy z innymi stadami.
Zajście w lochach (próba wymierzenia sprawiedliwości Uhariemu przez Piegusa), poprzedzone zamachem na Tiba przez Uhariego (co stało się motywem dla Piegusa) stało się powodem kary nałożonej na przybranego syna kanclerza, zaś królewskie rodzeństwo rozpoczęło na własną łapę śledztwo w sprawie zamordowanej siostry.
Lwią Ziemię nawiedził również Enaron, roznoszący zarazę.

Szkarłatne Grzywy
Początkiem stycznia stado poszerzyło swoje tereny, przejmując sawannę, mordując zbuntowaną hienę i przeganiając rzemieślnika szympansa. W zajściu oddał usługi Szkarłatnym Sheria Om, jednak nie skorzystał z propozycji przyłączenia się w ich szeregi – wobec czego pozwolono mu odejść wolno.
Odbyła się uroczystość stadna – Krwawy Chrzest, wraz z awansami i nadaniem nowych rang zasłużonym członkom stada – i tak Ari i Nuzira zostały mianowane dowódcami i głównymi doradcami królowej, Gvalkha i Hatari urośli do rangi Straży, a Kilindi i Bluu zostały Pazurami.
Stado zwiększyło znacznie swoją liczebność – poza dołączeniem rzemieślnika Kayaby, szamanki Biashary i lamparta Samaela, na teren Szkarłatnych przybyła królowa Końca Burzy, Berghi, wraz z wierną Fedhą – poddając się władzy Lyanny. Obie okazały się być brzemienne i w grotach urodziły lwiątka – Berghi, tracąc zdrowe zmysły u kresu życia, wyzionęła ducha niedługo po porodzie, wydając na świat małą Visenję, Fedha natomiast urodziła liczną gromadkę dzieciaków, których ojcem był Uharibifu, ale chyba nikt o tym oficjalnie nie wie.
Włączony do stada szaman Tarwosz skupiał się bardziej na swoich szamańskich sprawach, niż na dobru stada, opuszczając zwołaną przez królową Uroczystość stadną – co skończyło się dla niego tragicznie. Podczas wtargnięcia na teren stada młodego lwa Lilitha i ataku na lwice, Tarwosz ujął się za nim, przez co został posądzony o zdradę i wtrącony do lochu, a Lilith zamordowany.
Gvalkha odbyła trening medyczny, a powracając ze szkolenia spotkała na bagnach Lapisa, członka Republiki Południowych Ziem – status tej znajomości jest rozwojowy, ale może okazać się znaczący dla obu stron.

Królestwo Końca Burzy
Stado chyliło się ku upadkowi, ubywało popleczników, mimo nowej nadziei w postaci potomstwa, którego spodziewała się królowa i Fedha. Owładnięta manią prześladowczą i postępującym szaleństwem Berghi opuściła tereny swojego stada, przedzierając się przez bagna dotarła w towarzystwie Fedhy do Szkarłatnych Grzyw, gdzie była zmuszona ukorzyć się przed tamtejszą królową. Zhańbiona, wcielona do stada w najniższej randze i uwięziona w lochach, zginęła przy porodzie swojej jedynej córki i dziedziczki, Visenji. Lwiczka obecnie jest wychowywana przez Fedhę razem z potomstwem grzywiastej samicy, już w barwach Szkarłatnych.

Mroczne Bractwo
Dość długo ciągnęła się sprawa z serwalem-szamanem, poplecznikiem Wodza, który na skutek specyficznego rytuału, którego mimo jego obezwładnienia nie udało się przerwać, otworzył coś w rodzaju przejścia między światem duchów a światem doczesnym.
W okolicach lutego/marca w ramach ogarniania się po stoczonej bitwie Enasalin wraz z Bjornem udali się do jaskini przywódczyni, gdzie najprawdopodobniej doszło do poczęcia miotu lwiątek.
Pozostali członkowie stada nie trwali bezczynnie – ponieważ na ich tereny co i rusz zawitywali intruzi – albo orłosępy kradnące zioła, albo szalone lwy (Shimo) ze złodziejskim ogonem – co zaowocowało krwawymi przepychankami.

Królestwo Oazy
Dobiegła końca rozpoczęta w listopadzie ceremonia stadna (Ceremonia Skorpiona) na której do stada została przyjęta Jasmin i Ukatili, przybyli z Lwiej ziemi, a rangę wojownika zyskała Ember .
Końcem grudnia Neftis daje życie kolejnemu miotowi lwiątek, które zostają przedstawione Faraonowi i starszemu rodzeństwu. Na tereny pustyni nadciągnęła burza piaskowa, zmuszając rodzinę królweską do schronienia się w jaskini i przeczekania jej. W mniejszej Oazie dochodzi do zajścia z uczestnictwem niemej samicy lamparta, chcącej ukraść zioła – pomimo unieszkodliwienia jej i odeskortowania jej do jaskini, kocica zniknęła w dość zagadkowych okolicznościach.
Zaginął także Ukatili, opiekun jasnej lwicy Jasmin, oraz Bomvu – jednak ich ewentualne poszukiwania również zostały zniweczone na jakiś czas przez burzę.
Do stada dołączyła medyczka Shanteeroh, na razie na zasadzie ustnej umowy z Faraonem. Na tereny stada napatoczyła się fenkowa szamanka Hiraeth, uznając zwierzchnictwo lwów na tych terenach, jednak na razie nie została wcielona do stada.

Republika Południowych Ziem
Nowe stado powstałe na początku stycznia, początkowo mocno jednopłciowe, w toku fabuły pozyskujące kolejnych członków i członkinie, nawet tak zaskakujące, jak antylopy. Niedługo po powstaniu ugrupowania i uchwaleniu jego statusu, przywódca udał się na teren Lwiej Ziemi, celem zawiązania sojuszu, zaś pozostali członkowie stoczyli potyczkę z miejscowymi małpami – póki co, nie zwycięską. Konflikt nie został jednoznacznie rozwiązany, bo ani małpy nie przyjęły ich zwierzchności, ani nie zostały wypędzone.
Przez tereny Upendi przewinął się chory kotek czarnołapy, doszło do niedużej utarczki nad jednym ze strumieni z osobnikami nienależącymi do republiki – natomiast szkody poczynione przez zwierzątko zostały w pewnym stopniu zniwelowane przez deszcz.
Na terenach Upendi miała miejsce schadzka Falki z Lapisem, udającym, że wcale nie jest to teren stadny.

~ by Hiraeth
Każdy rytuał niewłaściwe stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu.

Pierwszy Szaman przypomina - nigdy nie używaj cebuli w celach magicznych!

Cały Ath

Awatar użytkownika
Enasalin
Posty: 739
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 lip 2015
Zdrowie: 97
Autorzy obrazków: Ragir <3 (tło Elek <3)
Kontakt:

#5

Post autor: Enasalin » 15 cze 2021, 19:01

Rozdział V
6.03 czwartego roku Po Powodzi

Misja dyplomatyczna (szumna nazwa na dwoje przemykających chyłkiem przedstawicieli) wysłana celem potwierdzenia statusu Oazy natknęła się w drodze powrotnej na nieszczęśnika w stanie delirium wywołanym wycieńczeniem i skrajnym odwodnieniem organizmu. Pomimo próby udzielenia mu pomocy zmarł, nim udało się go dotransportować do medyka – zgodnie z zeznaniami świadków do samego końca mamrotał, o czymś nadchodzącym z dalekiej północy.
Czyżby nieznajomy był zbiegiem, uciekającym przed pogonią, jakimś wyrzutkiem wygnanym przez własny lud? Jego stan i miejsce w którym został odnaleziony wydawały by się potwierdzać tą wersję wydarzeń – prawy jednak zapewne nie dowiemy się nigdy.

11.04.4 PP

Patrol mający za zadanie nadzorowanie sił zajmujących niegdysiejszą stolicę Lwioziemców (Przodkom dzięki, maszkary na razie siedzą na razie spokojnie, choć kto wie, co szykują…) przechwycił rodzinę podającą się za uchodźców – ich rodzinne stado zostało zaatakowane przez nieznane jednostki i praktycznie zmiecione z powierzchni ziemi podczas jednej nocy, pozostawiając nielicznych ocalałych szukających ratunku w ucieczce.
Niepokojąco znajomy scenariusz… choć przedstawiane przez nich opisy nie zgadzając się z tym, co zalęgło się na Lwiej Skale. Czyżby więc chodziło tu o jeszcze inną siłę?
Żaden z uciekinierów nie jest w stanie nam udzielić dokładniejszych informacji, zresztą w ogóle ciężko cokolwiek od nich na ten temat uzyskać, zupełnie jak gdyby strach spowodował powstanie jakiejś blokady. Wiadomo tylko, że najeźdźca nadchodzi z północy… i prawdopodobnie zmierza w naszą stronę.

19.04.4 PP

Doniesienia o wędrujących na południe grupach i jednostkach są coraz częstsze, w zasadzie codziennie ktoś napotyka podróżnych, którzy ze strachem w oczach wskazują w kierunku północy. Migrują antylopy, zebry, szakale, hieny, bawoły i koty wszelkiej wielkości – w zasadzie można spotkać przedstawicieli każdego gatunku, nie ma na to jakiejś konkretnej zasady. Także ptaki, najczęściej obojętne na to, co dzieje się wśród naziemnych, zaniepokojone przemieszczają się całymi stadami. Jeden z nich zdradza nam nieco na temat nadchodzącego niebezpieczeństwa – ku nam wędrują H’run, nacja pochodząca z regionu rozciągającego się za pasem pustyń i tropikalnych dżungli otwartych, praktycznie pozbawionych zadrzewienia sawann, dziwaczny konglomerat kilku gatunków, podbijający i wchłaniający kolejne ziemie.
Nikt z naszych nigdy o nich nie słyszał, ale skala migracji zdaje się mówić sama za siebie – to coś faktycznie nadchodzi.

2.05.4 PP

Fala wędrówki w ostatnich tygodniach osiągnęła apogeum i chyli się ku końcowi – ostatnie niedobitki wloką się po sawannie. Także cześć mieszkańców naszych okolic postanowiła opuścić swój dom, my jednak pozostajemy – przetrwaliśmy Powódź i to, co nastąpiło po niej, konflikty z obcymi stadami, bandę psychopatów pod wodzą władającego magią szaleńca oraz atak bytów z wymiarów obcych śmiertelnikom – przeczekamy jakoś i to, co ma nadejść teraz. Z resztą… dokąd uciekać? Na południe stąd znajduje się Wielka Woda, a kto wie, jak może skończyć się wędrówka wybrzeżem. Tu przynajmniej jesteśmy na swoim, znamy te ziemie i wiemy, jak obrócić to na naszą korzyść.
Docierają do nas meldunki o sępach i innych padlinożercach wymalowanych w barwy przywodzące na myśl błoto i zakrzepłą krew – to zwiadowcy hordy, pierwsza fala. A więc są już blisko…

11.05.4 PP

Napięcie wisi w powietrzu. Okolice wydają się opustoszałe, jak gdyby wszystko, co nie zdecydowało się na ucieczkę, zapadło się w swoje nory, szczeliny skał czy leśne gąszcze – i jeśli informacje o wrogu są prawdziwe, nie jest to taka zła taktyka. Przyczaić się i przeczekać, przynajmniej czoło fali – gdy główne siły przejdą dalej, tych kilku wojowników, których mamy pośród nas będzie mogło się wykazać nie popełniając od razu samobójstwa.
Docierają do nas wieści o pierwszy potyczkach… choć nie jest to chyba do końca poprawne określenie. Pierwsze grupy H’runów dotarły do południowych granic Lwiej Krainy i atakują każdego, kogo uda im się znaleźć. Jaki jest los ofiar tych napaści? Nie wiadomo. Nie wiem, czy ktokolwiek chce to tak naprawdę wiedzieć, atmosfera i bez tego jest ciężka jak nigdy.

28.05.4 PP

Pożoga rozlewa się po Krainie. Niekiedy nawet dosłownie – horda podpala trawy i zarośla, śląc przed sobą wędrujące z wiatrem fale ognia wyganiające ze schronienia wszelkie stworzenia pragnące się przed nimi ukryć. Dobrze, że w okolicach naszych jaskiń nie ma niemalże nic prócz gołego kamienia – oby tylko sam kompleks stanowił wystarczającą ochronę.
Najeźdźcy rozbijają każdy zorganizowany opór. Jest ich po prostu więcej… i co naprawdę przerażające, wydają się nie przejmować swoimi stratami. Nie jak dobrze wyszkoleni wojownicy, którzy potrafią utrzymać szyk mimo iż obok konają ich kompani, ale jak szaleńcy, mający w całkowitej pogardzie to, że mogą zaraz zginąć, a przez to o wiele bardziej niebezpieczni.
Wśród pokonanych biorą jeńców, i wydaje się, że dość mocno im na nich zależy – potrafią rozproszyć spore siły, by wyłapać uciekinierów, przetrząsając nie raz całkiem spore połaci terenu.
Ze złapanymi postępują rozmaicie – część odsyłają w karawanach w kierunku z którego przybyli, niektórych przymusem wcielają w swoje szeregi, a innych bezlitośnie wyżynają, czasem w zawiły rytualny sposób, a czasem grupowo, oszczędnymi ruchami, po prostu chcąc się ich pozbyć. I nie ma na to żadnej reguły, przynajmniej takiej, którą ktoś byłby w stanie dostrzec.

26.06.4 PP

Przemarsz hordy to widok przerażający – oni nie wysyłają posłańców z żądaniem kapitulacji, nie stawiają warunków, po prostu idą i niszczą każdego, kto się opiera. Po walce ściągają trupy na sterty, nieopodal układając związanych jeńców po czym zaczynają ucztowanie połączone z jakimiś rytuałami, często stanowczo zbyt blisko połączone. Nie wiem, co oni czczą, ale na pewno nie są to Przodkowie, ani żadna inna istota, która wymaga od swych wyznawców jakichkolwiek cywilizowanych zachowań wobec innych osobników. Nawet współwyznawców – jak gdyby było im mało, mają w zwyczaju uatrakcyjniać sobie wieczory walkami pomiędzy dwoma wyznaczonymi zawodnikami, bądź też zawodnikiem i jeńcem. Takie starcia nierzadko kończą się zgonem któregoś z zainteresowanych. W drugim wariancie niemalże zawsze...

11.07.4 PP

Wrogowie są dookoła – siedzimy zabarykadowani w jaskiniach, ograniczając się do wysyłania po zmroku niewielkich patroli przynoszących pożywienie i zbierających przy okazji choć podstawowe dane. Przodkom dzięki, na razie się to się to sprawdza, nie złapali nikogo z naszych. I chyba nie wiedzą o naszej obecności.
Najbliższe obozowisko znajduje się za rzeką, w kierunku Lwiej Skały. Najwyraźniej zapoznali się już z jej lokatorami, bo od kilku dni zbierają coraz większe siły. Dziś rano H’runów było już kilkudziesięciu, głównie hieny i lamparty, ale również kila lwów, drapieżnych ptaków a nawet nosorożec. Tylko co oni planują, chcą wciąć zjawy szturmem?

13.07.04 PP

Okazało się, że chcą.
Dziś w nocy nad Skałą raz po raz pojawiały się rozbłyski tego chorobliwego fioletu, którego wszyscy już dawno nauczyliśmy się nienawidzić, przy akompaniamencie odgłosów, z których części na pewno nie wydało gardło żadnego zwierzęcia. I kilku innych anomaliach.
Nad ranem miało miejsce niewielkie trzęsienie ziemi, po czym wszystko ucichło.
Wysłany po wschodzie słońca zwiadowca zameldował, że H’runi opanowali masyw – część wylegiwała się na balkonie, część snuła dookoła, a zapewne również gdzieś w środku. Naliczył kilkanaście trupów – atakujących, po upiorach nie widać było żadnych pozostałości – ostatecznie najeźdźcy odnieśli chyba jednak zwycięstwo, bo w końcu to ich było widać na Lwiej Skale.
Wywiesili chyba nawet jakąś flagę, w każdym razie prawdopodobnie taką funkcję miała mieć wyprawiona lwia skóra wytatuowana w zawiłe wzory lwia skóra zwisająca nad wejściem, choć zdobnictwo ponoć nijak się ma do barw, które noszą ich wojownicy.
W sumie chyb powinniśmy się cieszyć, że zwalczyli to, co wypędziło Lwioziemców z ich terenów… ale skoro wybili demony, to my dopiero mamy przerypane…

4.08.4 PP

Dodarły do nas informacje (po prawie trzech tygodniach – kiedyś zaś w mniej niż jeden można było przebyć całą Krainę tam i z powrotem…), że mniej więcej wtedy, gdy trwał atak na Lwią Skałę, siły H’run przeprowadziły kilka podobnych akcji przeciwko innym siedliskom upiorów. Wszystkie z takim samym efektem należało by dodać.
Jednak nie poprzestali jedynie na zwalczaniu tych stworów – jeden z ich oddziałów wdarł się również do Zakątka Przodków, plugawiąc świętość tego miejsca. Coś, co nie zdarzyło się jeszcze nigdy, jak daleko w przeszłość sięga historia przed przejściem w legendy.
Nawałnica, która się wtedy rozpętała, również nie miała sobie równych, wieloletnie drzewa łamały się jak zapałki a wiatr unosił i ciskał nie raz kilkadziesiąt metrów dalej całkiem słusznej wielkości kamienie.
Najgorsze jednak to, że gdy wszystko ucichło niedobitki atakujących wyszły ze środka o własnych siłach… a będąca sercem Zakątka sadzawka zniknęła. Ponoć dosłownie, w miejscu, do którego pielgrzymowali niegdyś wszyscy akolici szamanizmu, pozostał jedynie dół pełen parującego, obsychającego błocka, obrębiony popękanymi skałami i resztkami zmiażdżonej roślinności…
...jak…
...dlaczego…
Co oni tam zrobili, i czemu? Jak w ogóle mogli się na coś takiego porwać, jaki szaleniec stał za tym wszystkim?

21.08.4 PP

Na terenie Lasu patrol łowców znalazł szakala koczującego wraz z masą zapisków w dziwacznej, zamaskowanej liśćmi konstrukcji ze skóry i kości. Jegomość przedstawił się jako Jawaba… i poinformował ich, iż zajmuje się badaniem kultury H’run, podążając od kilu ładnych lat wszędzie tam, gdzie ruszają poszerzać swoje włości.
Ewidentnie jest z nim coś nie tak – w końcu nawet ciekawość naukowców powinna mieć swoje granice, tym bardziej że jej zaspokajanie grozi utratą głowy w zasadzie przy najmniejszym potknięciu. Cud, że nikt z hordy dotychczas go nie znalazł… choć może im nie chce się przedzierać przez takie gęstwiny. W sumie nie mają za bardzo powodu, by czegokolwiek tam szukać.
Niezależnie od jego prywatnych szaleństw, udzielił nam rozmaitych informacji na temat wyników swoich obserwacji, najwyraźniej zadowolony z faktu, iż ma się przed kim wygadać, nie ryzykując jednocześnie niewoli lub śmierci z łap obiektów swojego zainteresowania. Z resztą oni i tak pewnie by go nie słuchali.
Zgodnie z jego słowami, H’runi rozpoczęli egzystencję jako kilka rozsianych po swojej ojczystej sawannie grup drapieżników i podążających za nimi chmar padlinożerców – w ten sposób żyli, trzymając się swoich ziem, od niezliczonych pokoleń.
Zmiana nadeszła jakiś czas temu, odpowiadała zaś za nią grupa zwana Plemieniem Mokoto. Ta niewielka, wybitnie szczelna społeczność zamieszkiwała te same, co oni tereny, jednak przez długi czas była to w zasadzie jedyna cecha łącząca ze sobą obydwie, hołdujące zupełnie innym prawom i zwyczajom kultury. W pewnym momencie spośród zwartych szeregów Mokoto wyszły w świat jednostki niosące posłanie i nauki, mające stać się podstawą znanej dziś hordy – zawsze wybarwieni na biało, niczym duchy, i niemal tak samo tajemniczy Prorocy. Ci podający się za przewodników duchowych osobnicy, uzbrojeni w talent oratorski, znakomicie skonstruowane podstawy nowej religii i znajomość procesów toczących się w umysłach wszystkich żywych istot szybko rozsiali swoje posłanie wśród okolicznych ludów, tworząc coś, co z czasem przekształciło się w znaną dzisiaj formę hordy. Zmieszane, składające się z rozmaitych stworzeń szeregi wojowników, mających w pogardzie wszystkie nacje poza swoją własną, walczących by zabić i w końcu zostać zabitym – zgodnie z ich przekonaniami im więcej śmierci zadają, tym wyżej stoją w oczach współbraci i tym większa nagroda czeka ich po życiu.
Sami Prorocy zaczęli pełnić funkcję doradców najważniejszych wodzów, oficjalnie ich pomocników a w praktyce nadzorców, kontrolujących przebieg kampanii i pilnujących by pozbawione szerszego spojrzenia hordy działały zgodnie z ich planem.
Oraz bezlitośnie tępiących przy użyciu podległych im wojowników wszelkie przejawy religii i kultury mające miejsce na podbitych ziemiach, tak by nic nie było w stanie naruszyć dającej im władzę ideologii.
Dobrze było się czegoś czegoś w końcu dowiedzieć i mieć świadomość, co stoi za toczącymi się dookoła wydarzeniami… tylko w czym nam to może teraz pomóc? Okupanci rozlali się już dawno po całej Krainie, a zgodnie ze słowami Jawaby zgromadzone w niej siły to oddziały pod władzą raptem trzech – czterech Proroków. Nawet gdyby jakimś cudem ktoś ich pokonał, przyjdą kolejni, chcący wykorzystać powstałą nagle pustkę…

7.09.4 PP

Znaleźli nas.
Nie wiadomo, kto popełnił błąd i zdradził naszą lokalizację. Może nikt, i sami nas w końcu znaleźli, zresztą to nieważne.
Przyszli nocą, kilka godzin przed świtem i przeprowadzili atak miażdżącymi siłami, obstawiwszy większość wejść do naszego kompleksu jaskiń. Większość, ale nie wszystkich – dlatego jeszcze nas wszystkich nie złapali. Podczas ucieczki, obłąkanego biegu w ciemności, podziemnymi tunelami z oddechami pościgu na karkach i nocnej wędrówki po najgorszych zaroślach jakie udało się nam znaleźć, straciliśmy wielu – nie wiadomo, kto poległ, kto zaginął, a kogo porwali. Może z czasem się dowiemy. Na przykład gdy złapią resztę z nas – choć nim to nastąpi, ja będę oglądał już świat z krainy duchów. Możemy się wycofywać, możemy się kryć – żywy złapać się nie dam.
Nasza grupa, bo przecież już nie stado, siedzi obecnie w centrum Lasów Namorzynowych, w najgorszych moczarach jakie udało się nam znaleźć. Może tu zdobędziemy chwilę wytchnienia… chociaż nawet jeśli, to co z tego. Wiecznie przecież nie będziemy się tu ukrywać, a wrogów przecież nie ubywa. Może przynajmniej jacyś się utopią, próbując nas tu znaleźć…

1.10.4 PP

Siedzimy na moczarach, niedługo będzie już pełny miesiąc. Udało się nam częściowo przystosować do panujących tu warunków, choć w pełni zadowolony z takich okolic może być chyba jedynie jakaś gadzina. I robactwo, bo tego tu pełno, pod każdym płatem kory, pomiędzy korzeniami, na liściach, wszędzie. Dzięki temu da się w ogóle przeżyć, bo samej zwierzyny nie starczyło by żeby nas wyżywić – okolica nigdy nie była zbyt sprzyjająca, a teraz, gdy dodatkowo część uciekła, jest jeszcze gorzej. W dodatku w innych częściach lasu i na pobliskich bagnach prawdopodobnie ukrywają się inne grupy, choć jeszcze bardziej musi im zależeć na unikaniu kontaktu, bo znajdujemy tylko świadczące o ich obecności poszlaki.
Robaki, od rana do wieczora robaki, mięso, jeśli się poszczęści co trzeci dzień, a i tak na smak. Słońca też za bardzo nie widać, czasem coś prześwituje pomiędzy liśćmi, na poziomie tego, co uchodzi tu za grunt unosi się jednak wieczna mgła, gęsta, sinawa i skłębiona. Dobrze przynajmniej że malaria i większość przenoszonego przez komary paskudztwa jest zarezerwowana dla małp.

29.10.4 PP

Coś się zmieniło, H’runów w okolicy jest jakby… mniej. Siedzą głównie w swoich obozowiskach, czasem wyprawiając się po pożywienie dla mięsożernej części hordy, poza tym jednak ilość ataków z ich strony zdecydowanie się zmniejszyła. Od prawie dwóch tygodni na moczary nie zapuścił się żaden oddział poszukiwaczy, i w ogóle zdaje się, że nieco się uspokoili. Może czują się już w okolicy pewnie jak na swoim, a może czoło ich sił ruszyło gdzieś dalej, pozostawiając za sobą jedynie garnizony? Tylko gdzie by ruszyli, skoro na południu zaczyna się Wielka Woda?
Jedno jest pewne, jeśli mamy w końcu wyleźć z tej wylęgarni moskitów, to teraz jest chyba ku temu właściwy moment. Nie na ‘hurra’, łbem na przód, rzecz jasna, najpierw trzeba się dowiedzieć na czym stoimy, jednak jest nadzieja, że w końcu będzie okazja coś zmienić.

31.10.4 PP

Po rajdzie (kilka miesięcy temu byłby to spokojna wycieczka…) do siedziby Jawaby już wiemy. A przynajmniej mamy już ogólny zarys sytuacji – wedle słów szakala, coś musiało się stać na terenach Mokoto, bo wszyscy nadzorujący przebieg kampanii Prorocy, zbywszy wodzów jakimiś wymówkami, ruszyło w stronę ziem centralnych „śliniąc się i pędząc na złamanie karku”. Nie wiem, skąd on wziął te dane, ale zdecydowanie ma swoje dojścia, a na podstawie zdobytej wiedzy, wykoncypował, że chyba musiało się zwolnić jakieś miejsce w hierarchii ichniejszego zarządu – zgodnie z tym, co mówił wcześniej o mentalności tych farbowanych na biało nadzorców, brzmi to całkiem sensownie.
Pytanie tylko, co z pozostawionymi samym sobie oddziałami H’runów? Pozbawieni kierownictwa - wodzowie z biegiem czasu ograniczyli się jedynie do przekazywania niżej otrzymanych rozkazów - raczej nie ruszą dalej i z pewnością będą reagowali wolniej… ale to w ciąż masa.
Niewątpliwie jest to jednak zmiana na lepsze. Dzięki niech będą Przodkom, bo wiele gorzej już chyba być nie mogło.

16.11.4 PP

Horda się wycofuje… przynajmniej poniekąd. Nie jest to jakiś zorganizowany odwrót wojsk, nie ma w sobie nic z maszerującej na początku inwazji fali. Siły wroga topnieją raczej powoli, stopniowo, oddalając się niewielkimi grupkami, w obozowiskach wciąż pozostaje jednak spora obsada.
Co jakiś czas na południe pędzone są karawany powiązanych w długie linię jeńców dozorowanych przez kilkunastu strażników, wywożą również skóry, nieliczne wyroby rzemieślników, nieprzetworzone zasoby a nawet drewno – skoro u nich w domu nic nie rośnie może to ostatnie ma jakiś sens, ale targać taki kawał drogi wiązki okorowanych konarów? Może to też wynika z ich kultury – przejąć co się da i za nic nie oddawać – bo logistycznie nie ma to sensu, trabant. Ale niech sobie targają drzewa, na zdrowie. Jeńców jednak nie możemy im pozwolić tak bezkarnie wywozić, szczególnie teraz, gdy mamy już pewne pole do manewru.

24.11.4 PP

Mija kilka dni, nim udaje się nam zmontować zasadzkę, potem czekamy na kolejną karawanę. Wreszcie zwiad donosi, że z jednego z obozów rusza transport. Kilkunastu więźniów, w większości lwy, kilka likaonów, powiązanych ze sobą sztywnymi żerdziami, do tego dwa sokoły w klatce. Strażników jest pięciu, więc nikt nie ma wątpliwości, że powinniśmy ruszać.
Jeden z nich ginie od razu, pod spadającymi przed czołem pochodu głazami, reszta jednak, wiedząc naszą przewagę, zamiast uciekać, bronić się lub prosić łaski… zaczyna mordować jeńców. Kolejno, jak najszybciej potrafią. Starcie jest krótkie – po kilku minutach żadnego z H’runów nie ma już pomiędzy żywymi… zabrali jednak ze sobą siedmioro jeńców. Wśród naszych nie ma strat, jednak gdy wracamy do naszych kwater na mokradłach, nastroje panują dość mieszane.
Po co robić coś takiego? Gdyby od razu nawiali, może któryś by uciekł, broniąc się, prawdopodobnie spowodowali by straty wśród naszych, ale zabijać na wpół unieruchomionych brańców?

16.12.4 PP

Kolejne akcje idą już lepiej – wciąż nie za każdym razem udaje nam się utrzymać wszystkich odbijanych przy życiu, ale proporcje są zdecydowanie lepsze niż za pierwszym razem. Kwestia odpowiedniej modyfikacji taktyki, poza tym, szczerze mówiąc dozór kolejnych transportów staje się coraz bardziej symboliczny… z nielicznymi wyjątkami.
Pośród wyzwolonych jeńców znalazło się kilka znajomych twarzy, co zdecydowanie dodało wszystkim ducha, choć na ogólną radość kładą nieco cień opowiadane przez nich historie. Konieczność ciągłego ukrywania się w niesprzyjających warunkach była dość dobijająca, wciąż jednak o wiele lepsza niż niewola – to, co mieli okazję zaobserwować wysyłani od czasu do czasu wywiadowcy, zdecydowanie nie oddawało okropności tej egzystencji. W skrócie – traktowanie więźniów nie wiele różniło się od traktowania zaciąganych na sterty trupów, z tą jedynie odmianą, że rzucano im raz na jakiś czas jakieś ochłapy i coś do picia. Zakaz przemieszczania się, czy nawet wykonywania bez polecenia ze strony strażników jakiś bardziej znaczących ruchów, więzy uniemożliwiające normalne chodzenie, zakaz rozmów przez większą część dnia – to była codzienność. Do tego wybieranie kolejnych jeńców do walk z wybranym pomiędzy okupantów przeciwnikiem – o wiele lepiej odżywionym i wyszkolonym, pranie mózgu mające na celu wygenerowanie kolejnych wojowników mających zasilić szeregi hordy, oraz spontaniczne egzekucje. Nic dziwnego, że wielu nie potrafiło tego wytrzymać.

22.12.4 PP

Wracamy do naszej starej bazy w kompleksie jaskiń – ukrywanie się na moczarach nie jest już dłużej potrzebne, a nikomu nie uśmiecha się tam siedzieć dłużej, niż to konieczne.
Ostatnie najeźdźcy wyruszają na południe, ciągnąc za rozproszonymi głównymi siłami, choć patrole wyłapują jeszcze od czasu do czasu jakiegoś marudera. Nikt nie pyta, co dzieje się z takim osobnikiem, meldunki dotyczą jedynie faktu spotkania.
Pierwszy raz możemy sobie pozwolić na wzięcie głębszego oddechu – wszystko faktycznie wskazuje na to, że ten koszmar jest już za nami.

20.01.5 PP

Ostatni H’run zniknął za północnym widnokręgiem prawie trzy tygodnie temu. Wygląda na to, że faktycznie odeszli – dzięki niech będą Przodkom, za to, co spowodowało wycofanie się ich zarządców.
Nikt jednak nie ma siły na świętowanie, wszyscy są zbyt zmęczeni, a szpecące Krainę pogorzeliska, sterty kości, masowe groby i inne świadectwa minionych wydarzeń też nie emanują optymizmem.
Odeszli. My żyjemy – to się liczy. Przynajmniej część z nas. Czy wrócą? Jak po tym wszystkim będzie wyglądała Lwia Kraina? Nikt nie wie, co przyniesie czekająca nas przyszłość.

~By Athastan
Myślisz, że Bóg jest w niebie
Bo sam żyje w strachu przed tym co stworzył?


Obrazek

Od faleczki I Od ragirkowej I Od maerki I Encia

Odpowiedz

Wróć do „Fabuła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość