Newsy
Fabuła
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Jaskinia wśród palm

Idąc w kierunku północnego wschodu od głównej, dużej oazy można natrafić na skąpą linię zielonych traw i pojedynczych palm, która prowadzi bezpośrednio do mniejszej oazy. Znajduje się ona wystarczająco blisko dżungli by móc oglądać z daleka jej drzewa i zieleń traw.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Seth
Faraon
Faraon
Gatunek: P.Leo
Data urodzenia: 06 gru 2015
Krzepa: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Autorzy obrazków: Malaika4+ modyfikacje Ja

Jaskinia wśród palm

Post autor: Seth » 15 sty 2020, 12:57

Obrazek

Niewielkie strzeliste wejście ukryte za palmami prowadzi do raczej średniej wielkości jaskini będącej pozostałością po okresach, gdy pustynia była niemniej zielona niż dżungla.
Gładkie pasiaste ściany pną się wysoko w górę tworząc fantazyjne korytarze i komnaty,
których są tu trzy w miarę przestronne by pomieścić od trzech do pięciu dorosłych lwów, w wąskim przesmyku schodzącym najniżej gromadzi się w misowatym wyżłobieniu skalnym woda.

Awatar użytkownika
Seth
Faraon
Faraon

Post autor: Seth » 20 sty 2020, 11:42

Wiatr nad Oazą wzmagał się, mierzwił bujną grzywę Geba, ciskając drobiny piasku w oczy i nos, ale burza jeszcze nie pokazała całej swojej siły, był to ledwie mały przedsmak jej potęgi.
Dotarli do schronienia, które gdyby nie okoliczności może mogłoby ich zachwycić swym nad przeciętnym pięknem.
Obrazek
Geb: - Połóżmy ją tam na płaskim kamieniu, tak by nie miała problemu z oddychaniem i w razie gdyby bulgotanie chciało znaleźć ujście..- Odkaszlnął, bowiem chodziło mu o to by Tao mogła bez problemu puścić pawia, czy zwyczajnie beknąć,
nie był medykiem, a dziecięciem będąc słyszał opowieść o tym że wstrzymywane bulgotki,
mogły dojść do głowy rozsadzając ją.
@Ember

Awatar użytkownika
Ember
Wojownik
Wojownik
Gatunek: Lew
Data urodzenia: 12 gru 2012
Zdrowie: 100
Krzepa: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 40
Autorzy obrazków: lioden
Kontakt:

Post autor: Ember » 20 sty 2020, 12:56

Doszła tu wraz z Tao choć nie było to łatwe z powodu zbliżającej się burzy piaskowej jak i tego, że lampart nie do końca był w pełni sprawny. Akurat wichura musiała nadejść w takim momencie gdy pomoc dla cętkowanej jest istotna. Nie pozostało im nic innego jak przeczekać w bezpiecznym schronieniu. Pomogła jej położyć się na płaskim głazie za sugestią Geba. Kompletnie nie znała się na medycznym fachu i nie miała pojęcia co robić. Najrozsądniejszym wyjściem wydawało się zostawić ją w spokoju.
Usadowiła się blokując wyjście gdyby lampartowi coś strzeliło do łba.
- Co to za samobójca? Co się właściwie stało? - Przyszła przecież w momencie gdy rozgorzała walka.
🎨 🎶

Awatar użytkownika
Tao
Gatunek: Lampart
Data urodzenia: 24 mar 2016
Zdrowie: 75
Krzepa: 25
Zręczność: 50
Percepcja: 65
Autorzy obrazków: AleTie
Kontakt:

Post autor: Tao » 21 sty 2020, 12:14

Dałam się grzecznie odprowadzić przez domniemaną halucynacyjną mamusię i jak potulny kotek położyłam na kamieniu. Brzuch nadal boli, a mama poszła rozmawiać z halucynacynacją tatusia. Przekręcałam się z boku na bok nie mogąc leżeć spokojnie. Gdybym tylko potrafiła mówić to zawołałabym mamusię, żeby dała buziaka na bolący brzuch.

Jako że Tao się zawiesiła, można uznać że tego posta nie ma, a zagubiła się w drodze w burzy piaskowej.

Awatar użytkownika
Seth
Faraon
Faraon

Post autor: Seth » 24 sty 2020, 23:32

Tao wylądowała na kamieniu. Pomyślał że dobrze byłoby przynieść jej wody, toteż poszedł do małego źródła licząc na to że znajdzie tu też coś w co będzie mógł jej nabrać, niewielkie potrzaskane łupiny kokosa musiały mu wystarczyć. Był tak zdenerwowany całym zajściem że słowa Ember dotarły do niego po chwili.
Obrazek
Geb: - Jest niemotą.- Odstawił naczynie obok samicy i odszedł od niej kawałek, chyba zasnęła? Ciężko było stwierdzić. Podszedł bliżej wyjścia siadając bokiem do obu.
- Nakryliśmy ją na zbieraniu roślin w Oazie, chciałem by zostawiła to co zebrała tu i porozmawiała z Sethem... ale sama rozumiesz, nie mam najlepszego doświadczenia w rozmowie z niesłyszącymi i to. Uh. To wszystko to jakieś głupie nieporozumienie.- Obrócił łeb tylko na chwilę w stronę Ember.- Nie widać tam Nut? Mam nadzieję że nasze młode i reszta stada zdążyli znaleźć schronienie.- Zwiesił głowę, podnosząc ja ponownie popatrzył w stronę lamparta, ale tego, ani kamienia już tam nie było. - ZNIKNĘŁA!? Na Ozyrysa i Apisa, jak?

Odpowiedz

Wróć do „Wschodnia Oaza”