Newsy
 • 22.04.19
 • Wielkanocny event zakończy się w środę.
 • 22.04.19
 • Kolejna audycja forumowego radia odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o 14. Gościem będzie Lyanna. Zapraszamy do nadsyłania pytań oraz uczestnictwa.
 • 21.04.19
 • Z okazji Świąt życzymy wszystkim smacznego jajka oraz hojnego zajączka a także zapraszamy do udziału w okolicznościowym evencie.
 • 20.04.19
 • Nowe tereny już czekają na podróżników. Na forum zagościła nowa mapa, której autorem jest Dirke(Ragir). Jednocześnie ogłaszamy konkurs na nazwy dla rzek i gór.
 • 18.04.19
 • Szykujcie się odkrywcy! W weekend na forum pojawi się odświeżona mapa wraz z wieloma nowymi lokacjami.
 • 17.04.19
 • Planowane są zmiany w systemie wieku. Szczegóły w ogłoszeniu.
 • 13.04.19
 • Do systemu wieku dodano opisy poszczególnych etapów wiekowych.
Fabuła
 • Nowa władza
 • Przywódcy Lwiej Ziemi mogą czuć poczuć się zagrożeni. Berghi planuje przejęcie tronu.
 • Porwanie
 • Młoda lwioziemka odłączyła się od stada i trafiła do jaskini Mane, który wykonuje misję dla Wodza. Czy stado ruszy jej na ratunek?
 • Porządki na Lwiej Ziemi
 • Kanion - dawna siedziba Pierworodnych zostaje odłączona od stada.
 • Lwia Ziemia zjednoczona
 • Wraz z połączeniem stad Pierworodnych i Strażników Kręgu, powróciła do życia Lwia Ziemia z prawowitą księżniczką na czele.
 • Nowa Zła Ziemia
 • Trwa podróż Złoziemców na południe, gdzie planują odnaleźć nowy, lepszy dom.
 • Odnaleziona dwórka
 • Seth w czasie polowania w Oazie napotkał intrygującą lwicę.
 • Zaginiona lwica
 • Moyo przebywając w Krzewiastym Zagajniku z dwójką lwic, rozpacza po zniknięciu Uy.

Lwia Ziemia przywódcy: Athastan, Tib

Zła Ziemia przywódca: Ragir

Legion Seta przywódca: Maer'vu

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad https://krollewpbf.pl/viewforum.php?f=47 Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Image Map Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Image Map Sawanna LZ Lupa

Niezapowiedziany gość [ Fedha i Tib]

Wątki służą do rozgrywania akcji pomiędzy konkretnymi graczami, a inne postacie mogą pojawić się w nich tylko za zgodą uczestników wątku. Wyjątkiem są wątki oznaczone w nazwie tematu [otwarty], gdzie może dołączyć każdy chętny gracz.

Regulamin forum
 1. W tym dziale można rozgrywać swoimi postaciami dodatkowe wątki, powiązane ze światem fabuły. Wątki dziejące się w innych realiach można prowadzić w dziale Offtopic.
 2. Akcja wątku może dziać się wyłącznie w przeszłości. Czas akcji należy sprecyzować w pierwszym poście.
 3. Miejscem akcji może być dowolna lokacja w krainie, nawet należąca do obcego stada. Niemożliwe jest jednak przejmowanie terenów. Miejsce akcji musi być jasno sprecyzowane w pierwszym poście.
 4. Postaci na fabule nie mogą posiadać wiedzy pochodzącej z wątku pobocznego, który jeszcze się nie zakończył, nawet jeśli dzieje się on w przeszłości.
 5. Poszukiwanie artefaktów i ziół poza fabułą może odbywać się tylko w działach Szkolenia i Akcje Specjalne.
 6. Wątki, w których nie pojawił się żaden post w przeciągu miesiąca będą przenoszone do działu Zakończone.
Awatar użytkownika
Tib
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 328
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Krzepa: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: tigon
Kontakt:

Niezapowiedziany gość [ Fedha i Tib]

#1

Post autor: Tib » 13 kwie 2019, 15:18

Kiedy po powrocie z bagien Tib odstawił już Daturę do jaskini Athastana, to doszedł do wniosku, że warto by rozejrzeć się po okolicy aby upewnić się czy aby któryś ze Złoziemców nie postanowił za nimi podążyć. Ponieważ, w niedalekiej przyszłości brązowogrzywy miał zamiar wpaść do jaskini Mówcy to doszedł do wniosku, że najrozsądniej będzie sprawdzić okolice Lwiej Skały. Swój patrol generał zaczął od podnóża a kiedy już skończy to wyruszy w kierunku szczytu z którego to powinno być blisko do jaskini Athastana.

Awatar użytkownika
Fedha
Posty: 82
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 06 cze 2016
Krzepa: 40
Zręczność: 50
Percepcja: 60
Autorzy obrazków: lluviella, Xnvy, disney, ja
Kontakt:

#2

Post autor: Fedha » 13 kwie 2019, 15:47

Fedha szła dumnym, spokojnym, pełnym godności krokiem. Jej łapa dopiero stanęła na tych ziemiach; nie wiedziała, co ją tu czeka, ale była pewna, że cokolwiek to nie będzie, poradzi sobie. Wędrowała przez sawannę, trawa szorowała ją po brzuchu, słońce przyjemnie przygrzewało, w zasięgu wzroku nie było nikogo... no, poza stadkiem gazel, które na jej widok uciekło spłoszone. Na pysku kolorowookiej widniał lekki uśmiech. Uwielbiała podróżować, nie tyle z powodu odkrywania nowych miejsc, ile dla samej przyjemności maszerowania dokąd tylko się chce i tego uczucia absolutnej wolności... Nie wyobrażała sobie nic wspanialszego.

Awatar użytkownika
Tib
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 328
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Krzepa: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: tigon
Kontakt:

#3

Post autor: Tib » 13 kwie 2019, 16:30

Tib już miał zamiar ruszać ku górnym partiom Lwiej Skały, gdy do jego nozdrzy wtargnęła obca woń. Po krótkiej chwili poświęconej na analizowanie swojej sytuacji, Tib spokojnym, nieco ostrożnym krokiem ruszył w kierunku źródła obcego zapachu. Po dłuższej chwili spędzonej na marszu jego oczom ukazała się obca lwica.
-Witaj- przyjaznym tonem, kierując się w jej stronę.
-Zgubiłaś się, czy jesteś może kolejnym podróżnikiem, który przybył podziwiać majestatyczną Lwią Skałę?- zapytał, w ostatniej chwili powstrzymując się, przed zapytaniem lwicy wprost, czy aby nie przyszła na przeszpiegi.

Awatar użytkownika
Fedha
Posty: 82
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 06 cze 2016
Krzepa: 40
Zręczność: 50
Percepcja: 60
Autorzy obrazków: lluviella, Xnvy, disney, ja
Kontakt:

#4

Post autor: Fedha » 13 kwie 2019, 17:11

Fedha zatrzymała się natychmiast, gdy do jej uszu dotarł odgłos kroków; po chwili spośród traw wyłonił się obcy samiec. Szarofutra natychmiast przyjęła obronną postawę i napięła mięśnie, gotowa uskoczyć, gdyby nieznajomy próbował jakiś sztuczek.
- Czego chcesz, samcze? - zażądała odpowiedzi tonem nie znoszącym sprzeciwu, jeżąc sierść na karku. Im wcześniej pokaże mu, że nie jest jedną z tych lwic, które potulnie służą osobnikom płci męskiej, tym lepiej.
- Nigdy nie słyszałam o tej "majestatycznej" Lwiej Skale, ale owszem jestem podróżnikiem. A ty? Miejscowym zadufanym w sobie władcą, któremu się wydaje, że każda lwica ma padać mu do łap? - Taksowała jasnofutrego wzrokiem, oceniając, jak wielkie zagrożenie może stanowić. Starszy od niej, z nadwagą, wyglądający niezbyt groźnie... chociaż jego waga mogłaby stanowić pewien problem. Nie wyglądał na zbyt szybkiego, ale kolorowooka nie zamierzała go lekceważyć. Mógł być znacznie groźniejszy, niż wygląda.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2019, 22:58 przez Fedha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tib
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 328
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Krzepa: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: tigon
Kontakt:

#5

Post autor: Tib » 13 kwie 2019, 20:09

-Entschuldigung?- rzucił odruchowo, gdy lwica obrzuciła go tekstem, jakby ten na jej oczach zamordował jej bliskich.
-Czy ty mnie czasem z kimś nie pomyliłaś? – zapytał nieco zbity z tropu jednoczenie lustrując ciemną zaskoczonym spojrzeniem.
-Po pierwsze, z łaski swojej spuść nieco z tonu, bo nie mam już dzisiaj siły, żeby cię przekrzykiwać a po drugie, to wiesz chociaż gdzie jesteś, ze posądzasz mnie o jakieś wstrętne monarchistyczne zapędy?- dodał nieco żartobliwym tonem. Może Tib przypominał jej wujka, z którym miałe złe wspomnienia z dzieciństwa? Albo pierwszą miłość która odrzuciła ją dla nieco normalniejszej osoby? Na ten moment swoją postawą Tib dawał jej do zrozumienia, że nie ma zamiaru jej atakować.

Odpowiedz

Wróć do „Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości