Newsy
 • 25.09.20
 • W niedzielę o 18 odbędzie się kolejna audycja forumowego radia, a jej gościem będzie Gvalch'ca. Zapraszamy do nadsyłania pytań.
 • 23.09.20
 • Zapraszamy na jesienną loterię!
 • 05.09.20
 • Pojawiła się możliwość samodzielnego expienia. Rozegrane treningi będzie można zgłosić -> tutaj
 • 05.09.20
 • Zmodyfikowany został opis percepcji żeby lepiej obrazował co daje ta statystyka.
 • 04.09.20
 • Postacią miesiąca został Wajibu!
Fabuła
 • Widmowy atak
 • Szkarłatni walczą w grobowcu z tajemniczym przeciwnikiem. Niedługo wiele w krainie może się zmienić...
 • Nierówna walka
 • Dwójka karakali zaatakowała parę lwów na Popielnym Stepie
 • Trzęsienie ziemi
 • Przy Lwiej Skale ziemia się zatrzęsła, a niebo zasnuło się gęstymi chmurami.
 • Intruzi w MB
 • Na terenie Mrocznego Bractwa pojawił się Berko, oferujący młodym wielką moc.
 • Spotkanie na szczycie
 • Enasalin zjawiła się pod Lwią Skałą na spotkanie z Tibem.
 • Złodzieje w Oazie
 • Dwójka wielbłądów została złapana na gorącym uczynku podczas próby obrabowania jaskini w Oazie. Faraon wydał na jednego z nich wyrok śmierci
 • Plotki, ploteczki
 • Po krainie chodzą słuchy, że można nieźle się dorobić. Może też spróbujesz?
Stada

Lwia Ziemia przywódca: Tib

x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB

Wiekowa akacja

Choć daleko jej do zielonej sawanny, jest o wiele bardziej zachęcająca dla zwierząt niż leżące na północ pustkowia. Rosną tu głównie wysokie trawy, wysychające wraz z odejściem pory deszczowej oraz krzewy i pojedyncze drzewa.

Awatar użytkownika
Nana
Rozbłysk
Rozbłysk
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Krzepa: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70
Duch: 51
Autorzy obrazków: Tehchan; Jotahota; color: ja

Re: Wiekowa akacja

#431

Post autor: Nana » 13 lut 2020, 18:24

Podzielała tok myślenia Ilangi, nie mieli pewności czy to do czegoś prowadzi czy jest to zwyczajny bazgroł jakiegoś niespełnionego artysty. Niepotrzebna jest nadmierna ekscytacja. Zwinęła oba fragmenty w jeden rulon, przywłaszczając tym samym przedmiot z automatu. Nawet nie zdążyła pomyśleć, że to niestosowne.
- Mam ważniejsze sprawy na głowie niż uganiać się za podartym świstkiem. Kto będzie chciał może rzucić na to okiem w wolnej chwili. - Chciała jeszcze dorzucić, że jeśli Chester się nudzi to może pouganiać się za pierdołami ale zdążyła ugryźć się w język. Chwyciła mapę w pysk i wyniosła do swojej jamy, tam za pomocą patyka przybiła mapę do ściany ziemi, tak by można było jej się swobodnie przyglądać i doczepić resztę elementów gdyby takowe się znalazły. Wróciła z powrotem do towarzystwa.
- Wybieram się w podróż. - Rzuciła naprędce by oznajmić, że zapewne zniknie na dzień lub trzy w poszukiwaniu kolejnych medykamentów. Na wyprawę oczywiście wyruszy z pustą torbą, zdobyte suszą się w lecznicy. To był ostatni moment gdyby ktoś zamierzał coś jej jeszcze oznajmić zanim odejdzie.

Awatar użytkownika
Ndevu
Posty: 191
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Krzepa: 40
Zręczność: 56
Percepcja: 30
Autorzy obrazków: Mtego
Kontakt:

#432

Post autor: Ndevu » 15 lut 2020, 3:44

Pokiwał głową na słowa Nany, wszyscy mnieli ważniejsze sprawy niż zastanawianie się nad tą całą mapą. Gdy samica się oddalał uważnie ją obserwował, trzeba było przyznać, że była bardzo atrakcyjna tu i ówdzie...
Gdy wróciła i oznajmiła, że wybiera się w podróż, Ndevu podniósł uszy.
– Pójdę z tobą, ostatnio kręci się tu dużo nieproszonych gości, razem będzie bezpieczniej. – To była okazja by zostać z nią sam na sam, zamierza nalegać na swoje towarzystwo, ale przede wszystkim miał nadzieję, że po prostu się zgodzi. Czekał na odpowiedź samicy, gapiąc się na nią z proszącym spojrzeniem.

Awatar użytkownika
Alfajiri
Pożoga
Pożoga
Posty: 276
Gatunek: Krokuta cętkowana
Płeć: Samica
Data urodzenia: 15 maja 2016
Krzepa: 40
Zręczność: 66
Percepcja: 20
Autorzy obrazków: Własne/Ale-Tie (lineart)
Kontakt:

#433

Post autor: Alfajiri » 15 lut 2020, 12:49

Przez chwilę przysłuchiwała się rozmowom o mapie z zainteresowaniem. Wydawało się to wszystko całkiem ciekawe, lecz z drugiej strony nie do końca wiedziała, co o tym myśleć. Była prostą wojowniczką, nie dla niej były łamigłówki i poszukiwanie skarbu. Czuła, że nie powinni się tym zbytnio zajmować. W końcu mieli ważniejsze rzeczy na głowie.
Pokręciła więc głową.
- To interesujące, ale uważam, że przynajmniej na chwilę obecną nie możemy sobie pozwolić na zajmowanie się czymś tak nieistotnym skoro mamy poważniejsze rzeczy na głowie. Musimy najpierw się skupić na utrzymaniu naszych terenów i w dalszej kolejności ich poszerzaniu, dopiero potem można bawić się w poszukiwanie skarbów - uśmiechnęła się przy tym krzywo. - Ale proponuję to zachować. Jeśli nawet nie znajdziemy pozostałych fragmentów jestem pewna, że dla niektórych są one dość cenne. Co też stwarza jakieś możliwości - zwierzęta są chciwe, czasami aż trudno uwierzyć co wielu zrobiłoby za kosztowne skarby.
Usłyszawszy słowa Nany i Ndevu skinęła głową.
- Tak, w obliczu ostatnich wydarzeń lepiej trzymać się razem. Uważajcie na siebie - powiedziała, uśmiechając się do nich. Trudno było nie zauważyć, że sporo ze sobą rozmawiali. Może to coś więcej, niż tylko przyjaźń?
- Ja ruszę na patrol wzdłuż rzeki. Dobrze by było, gdyby inna grupa przeszła się po równinie, żeby dokładnie się upewnić, że już nikt podejrzany się nigdzie nie kręci - oznajmiła, powiódłszy wzrokiem po pozostałych, a potem spojrzała na brata. - Jeśli chcesz mi potowarzyszyć, to chodź - patrol to idealna okazja, by zamienić z samcem kilka słów, dowiedzieć, co działo się w klanie po jej odejściu i przez co on przeszedł przez ten cały czas. Ona zresztą również miała mu co nieco do wyjaśnienia.

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Krzepa: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Autorzy obrazków: Ja
Kontakt:

#434

Post autor: Mtego » 15 lut 2020, 22:37

Dziwne rysunki pasują do siebie, bez wątpienia były jedną całością.
Mapa... Droga do czegoś.
Mtego był przekonany, że to zaszyfrowane terytorium, ukrywanie skarbów jest bez sensu, jeśli coś jest na tyle wartego uwagi żeby się fatygować jakąś mapą, to jest warte noszenia ze sobą.
Nie ważne, wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie ma na to czasu, samiec już nic nie mówił.
Zgadzał się z tym.
— Ja mogę zostać tutaj, mieć oko na wszystko
Mtego był zmęczony, nie chciało mu się chodzić.

Awatar użytkownika
Fo
Posty: 28
Gatunek: krokuta cętkowana
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Krzepa: 25
Zręczność: 40
Percepcja: 35
Autorzy obrazków: ja
Kontakt:

#435

Post autor: Fo » 16 lut 2020, 16:02

Nudziłem się, nie wiedziałem co tam dorośli kombinowali. Nie chciałem siedzieć i nic nie robić. Schowałem się i następnie zaatakowałem ogon cioci. Nie słuchałem tego o czym mówili. Większość czasu byłem jakby w swoim świecie i tyle. Tak więc nie bardzo wiedziałem co kto planuje i gdzie jest moje rodzeństwo.
Obrazek
Czy to idący wybiera drogę, czy droga idącego?

Awatar użytkownika
Ilanga
Płomień
Płomień
Posty: 109
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 cze 2015
Zdrowie: 100
Krzepa: 20
Zręczność: 37
Percepcja: 68
Autorzy obrazków: Ja
Kontakt:

#436

Post autor: Ilanga » 17 lut 2020, 10:42

Zdziwiła się, że Nana nie oddała jej znaleziska, ale nie wyraziła sprzeciwu. Może i lepiej, żeby wszystkie kawałki były zebrane w jednym miejscu. Tam dołoży się też nowe, jeśli kiedyś uda się jeszcze coś znaleźć.
Wysłuchała Alfajiri. Przywódczyni jak zwykle mówiła rozsądnie. Dodatkowy patrol może się przydać.
— Mogę przejść się po równinie, ale grupą to ja nie jestem. — Teraz niby nic się nie działo, ale Ilanga pamiętała o ataku „przypadkowego lwa” i o wszystkim, co działo się wcześniej, więc wolałaby nie polegać wyłącznie na własnej sile.
Spojrzała na Chestera. Skoro Nana i Ndevu wyruszają razem, a Mtego postanowił dziś zostać nianią, to tylko on został bez przydzielonej grupy.

Awatar użytkownika
Nana
Rozbłysk
Rozbłysk
Posty: 309
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 paź 2015
Krzepa: 10
Zręczność: 45
Percepcja: 70
Duch: 51
Autorzy obrazków: Tehchan; Jotahota; color: ja

#437

Post autor: Nana » 17 lut 2020, 12:08

Zdziwiło ją to, że będzie miała chętnego do wspólnej wyprawy. To była pierwsza taka sytuacja ale miała też swoje plusy, będzie z kim porozmawiać.
- Tylko nie chcę słuchać marudzenia o bólu łap. - Miała już odejść gdy Fo pochwycił ją za ogon. Z trudem oswobodziła swoją kitę z małych kiełków.
- Pączusiu, ciocia musi popracować w terenie ale postaram się wam przynieść ładną pamiątkę. - Poklepała go jeszcze łapą po łebku. Młode miały do dyspozycji ojca i wujka Mtego.
Po czym ruszyła wraz z Ndevu
z/tx2

Awatar użytkownika
Fo
Posty: 28
Gatunek: krokuta cętkowana
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Krzepa: 25
Zręczność: 40
Percepcja: 35
Autorzy obrazków: ja
Kontakt:

#438

Post autor: Fo » 17 lut 2020, 12:31

I co ja miałem zrobić? Nachalnym nie wypada ale szkoda, że tak zignorowano Fo. No nic może czas pochodzić trochę po okolicy? Ile można siedzieć w norze i obok niej. Przeciągnąłem sie i podreptałem w wysoką trawę.
zt
Obrazek
Czy to idący wybiera drogę, czy droga idącego?

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Krzepa: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Autorzy obrazków: Ja
Kontakt:

#439

Post autor: Mtego » 18 lut 2020, 12:43

Niestety nawet chwilę nie można się ponudzić.
Mtego położył się ale kontem oka dostrzegł odchodzącego małego czarnego samca.
Obserwował go uważnie, nie spodziewał się, że odejdzie daleko ale zawsze warto go pilnować.
Co ciekawe opłaciło się to.
Młody zdecydowanie oddalił się od domu, z determinacją chciał opuścić leże i wyruszyć w podróż.
- Fo się oddala. Powiedział do wszystkich.
Wstał szybko i ruszył powoli jego tropem.

/zt

Awatar użytkownika
Mtego
Posty: 108
Gatunek: Crocuta crocuta
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 kwie 2015
Zdrowie: 100
Krzepa: 30
Zręczność: 47
Percepcja: 48
Autorzy obrazków: Ja
Kontakt:

#440

Post autor: Mtego » 18 lut 2020, 16:00

Samiec wrócił triumfalnie z młodym u boku.
Rozejrzał się czy jeszcze resztą tu jest.
Z resztą nie jest to tak istotne, teraz będzie pilnował go o wiele czujniej.
- Masz więcej mi nie uciekać Fo. Zrozumiałeś? Powiedział surowo.

Odpowiedz

Wróć do „Równina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość