Newsy
Fabuła
  • Młode Enasalin
  • Tunu, która odeszła z Lwiej Ziemi zadomowiła się w Bractwie
  • Nowi Lwioziemcy
  • Do stada dołączyła trójka lwów
  • Opiekun
  • Ragir podjął się opieki nad swoją córką oraz lwiczką, która uciekła z Lwiej Ziemi
  • Goście w Oazie
  • Wędrowcy, którzy znaleźli się na terytorium Setha chcą zasilić szeregi stada
  • Na pomoc duchowi
  • Nechbet i Mti są w trakcie wyprawy, która ma na celu zapewnienie spokoju duchowi
  • Koniec walki
  • Walka w Mrocznym Bractwie zakończyła się śmiercią Maer'vu. Dawny przywódca po śmierci odgrywa się na morderczyni.
  • Posłaniec
  • Na terenie Szkarłatnych przebywa wysłannik Wodza, oferujący współpracę w walce.
  • Ku przygodzie
  • Lamparcica i gepard wyruszyli na niebezpieczną wyprawę pod przewodnictwem orła.
x
Suwak
Lwia Skała Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Lupa

Ciągła wędrówka [Jasmin i Chini]

Wątki służą do rozgrywania akcji pomiędzy konkretnymi graczami, a inne postacie mogą pojawić się w nich tylko za zgodą uczestników wątku. Wyjątkiem są wątki oznaczone w nazwie tematu [otwarty], gdzie może dołączyć każdy chętny gracz.

Regulamin forum
  1. W tym dziale można rozgrywać swoimi postaciami dodatkowe wątki, powiązane ze światem fabuły. Wątki dziejące się w innych realiach można prowadzić w dziale Offtopic.
  2. Akcja wątku może dziać się wyłącznie w przeszłości. Czas akcji należy sprecyzować w pierwszym poście.
  3. Miejscem akcji może być dowolna lokacja w krainie, nawet należąca do obcego stada. Niemożliwe jest jednak przejmowanie terenów. Miejsce akcji musi być jasno sprecyzowane w pierwszym poście.
  4. Postaci na fabule nie mogą posiadać wiedzy pochodzącej z wątku pobocznego, który jeszcze się nie zakończył, nawet jeśli dzieje się on w przeszłości.
  5. Poszukiwanie artefaktów i ziół poza fabułą może odbywać się tylko w działach Szkolenia i Akcje Specjalne.
  6. Wątki, w których nie pojawił się żaden post w przeciągu miesiąca będą przenoszone do działu Zakończone.
Awatar użytkownika
Jasmin
Gatunek: Lew
Data urodzenia: 15 sty 2019
Zdrowie: 100
Krzepa: 40
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Autorzy obrazków: ja
Kontakt:

Ciągła wędrówka [Jasmin i Chini]

Post autor: Jasmin » 10 paź 2019, 22:27

/akcja dzieje się w czasie zanim Jasmin spotkała Ukatiliego/

Lwiczka zatrzymała się i podniosła wzrok ku niebu. Słońce było już wysoko nad horyzontem, więc dawno już nie było widać gwiazd. Nie wiedziała w którą stronę ma iść ani co robić. Zmęczyła się ciągłą wędrówką, więc przysiadła na ziemi i zaczęła grzebać łapą wśród trawy. Była głodna i nie miała do jedzenia nic innego niż robale. Kiedyś uważała, że są obrzydliwe i za nic by takiego nie zjadła. Raz nawet brat zrobił jej numer podrzucając paskudnego, tłustego robaka do jej legowiska. Uśmiechnęła się na to wspomnienie, choć w tamtym momencie płakała ze strachu. Po chwili poszukiwań znalazła coś co jako tako nadawało się do zjedzenia i ucieszona z sukcesu zaczęła szukać dalej. Choć była dobrze widoczna na płaskiej sawannie, nie zwracała uwagi czy jest tu ktoś oprócz niej.

@Chini
☁️☀️☁️
Z dala od bliskich, tak nagle rzucił los
W gwarze tajemnic brzmi nowy, nieznany głos
Znad Rzeki Wspomnień obłok unosi się
Dom twój daleki, zgubiony dawno gdzieś
🎶

Awatar użytkownika
Chini
Data urodzenia: 20 sty 2019
Krzepa: 30
Zręczność: 50
Autorzy obrazków: Mateusz Śmiatacz
Kontakt:

Post autor: Chini » 11 paź 2019, 12:44

Tego dnia Chini wyjątkowo dobrze się wyspał. Od samego rana odczuł spory przypływ energii i przeczuwał, że ten dzień będzie udany. Postanowił znaleźć sobie zajęcie więc usiadł i zaczął myśleć. W tym momencie zauważył przebiegającą mu pod nogami jaszczurkę. Wpadł na pomysł aby ją śledzić. Podążał za nią bardzo długo, aż w pewnym momencie potknął się i spłoszył gada tracąc go z oczu. Rozglądając się za nim zauważył w oddali siedzącego lewka. Postanowił podejść bliżej.
Ucieszył się bo widział że są w podobnym wieku, więc chciał zagadać mając nadzieję, że może uda mu się zakumplować z nieznajomą.
-Jumbo! Jestem Chini, co tu robisz, tak zupełnie sama? - Powiedział lekko nieśmiałym głosem, chcąc wzbudzić zaufanie.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2019, 21:51 przez Chini, łącznie zmieniany 1 raz.
Uczę się - traktuj mnie z przymrużeniem oka, kiedyś się nauczę ;)
Sprawdź mnie na Wattpadzie: https://www.wattpad.com/user/MlodyChini

Awatar użytkownika
Jasmin
Kontakt:

Post autor: Jasmin » 11 paź 2019, 13:56

Prawie podskoczyła z zaskoczenia słysząc nagle czyjś głos. Wypuściła szybko robaka, bo przecież dziewczynce nie wypada bawić się, a co dopiero jeść takich rzeczy.
- Cześć, jestem Jasmin. - odpowiedziała z uśmiechem, po kryjomu zakopując robaka na później między kępkami trawy. Brakowało jej prawdziwego jedzenia, jakiego zawsze w domu było pod dostatkiem.
- Spaceruję sobie. - odpowiedziała niepewnie. Nie powie przecież obcemu lewkowi co właśnie robiła, bo na pewno by ją wyśmiał.
- A ty, zgubiłeś się? - zapytała patrząc na Chiniego szeroko otwartymi oczami. Może był w takiej samej sytuacji jak ona, bo nie widziała nigdzie w pobliżu żadnych dorosłych.
☁️☀️☁️
🎶

Awatar użytkownika
Chini
Kontakt:

Post autor: Chini » 11 paź 2019, 22:21

-Heh... no tak jakby... nawet nie mam jak się zgubić bo... jestem samotny, nie mam nikogo i codziennie się włóczę szukając nowego miejsca do spania... - powiedział smutnym, zrezygnowanym głosem, po czym opuścił głowę i zamilkł. Liczył na to, że lwiczka go zrozumie i być może zechce się zaprzyjaźnić.
-A ty... Masz jakichś przyjaciół? - uśmiechnął się lekko i usiadł obok, zaciekawiony życiem Jasminy.

Awatar użytkownika
Jasmin
Kontakt:

Post autor: Jasmin » 11 paź 2019, 23:04

Dobrze wiedziała jak czuł się Chini. Sama jeszcze nie dawno była otoczona całą rodziną w bezpiecznej jaskini, a teraz błądziła samotnie w poszukiwaniu drogi powrotnej.
- A skąd jesteś? Bo ja mieszkam na Lwiej Skale, tylko się zgubiłam. - mówiąc to spuściła wzrok po trochu ze smutku, trochę ze wstydu. - To znaczy chciałam tylko przejść się na cmentarz, tak jak kiedyś SImba. Mama mi o tym opowiadała. Ale tam był ten zły pan, który mnie zaprowadził do swojej jaskini. Ale wtedy przyszedł czarodziej i rzucił na niego zaklęcie, a mnie zabrał ze sobą. Wtedy wyczarował motylki i powiedział mi jak iść za gwiazdami, ale chyba gwiazdy się poprzestawiały, bo zgubiłam drogę. - jej historia brzmiała jak bajka, ale dla niej nie była ani trochę wesoła.
- Zawsze bawię się z moim rodzeństwem. Innych lwiątek nie znam. - przyznała.
☁️☀️☁️
🎶

Awatar użytkownika
Chini
Kontakt:

Post autor: Chini » 12 paź 2019, 22:18

-Sam nie wiem... Rodziców nigdy nie poznałem, codziennie jestem w innym miejscu, więc ciężko mi stwierdzić skąd tak naprawdę jestem... - odpowiedział niepewnie. Pomyślał chwilę jak rozkręcić rozmowę i zaczął wypytywać.
-Czarodziej? Nigdy kogoś takiego nie spotkałem... - powiedział z zaciekawieniem - Naprawdę sprawił że motyle pojawiły się tak znikąd? - kontynuował zafascynowany.

Awatar użytkownika
Jasmin
Kontakt:

Post autor: Jasmin » 13 paź 2019, 21:01

Wyglądało na to, że Chini jest w jeszcze gorszej sytuacji niż ona. Jasmin przynajmniej wiedziała dokąd chce wrócić.
- Musisz pójść na Lwią Ziemię, tam skąd ja pochodzę. Tam wszyscy są mili i jest dużo jedzenia. - poczuła skurcz w brzuchu, ale powstrzymała się z wyciągnięciem z ukrycia smakowitego robaka.
- Tak, prawdziwy czarodziej! - powiedziała z ożywieniem - Pojawiły się znikąd, krążyły wokół mnie, a później zmieniły się w błyszczące iskierki. To było piękne. Muszę koniecznie się tego kiedyś nauczyć. - stwierdziła.
☁️☀️☁️
🎶

Awatar użytkownika
Chini
Kontakt:

Post autor: Chini » 13 paź 2019, 21:25

-Chętnie się z Tobą wybiorę, tylko... Masz jakiś pomysł jak znajdziemy drogę? - Chini miał coraz większą nadzieję, że jego życie w końcu się odmieni na lepsze i wreszcie znajdzie swój nowy dom.
-Myślisz że pozwolą mi tam zostać? - Powiedział uradowany. - A skoro mowa o jedzieniu... Zjadłbym coś... - dodał oblizując się.

Awatar użytkownika
Jasmin
Kontakt:

Post autor: Jasmin » 14 paź 2019, 11:09

Utkwiła wzrok w ziemi, bawiąc się od niechcenia kępką trawy.
- Myślałam, żeby iść za gwiazdami, bo Przodkowie mnie poprowadzą. Ale chyba są bardzo zajęci i mi nie pomogli. - powiedziała smutnym głosem.
- Na pewno by ci pozwolili. - rzekła z przekonaniem. Skoro nawet jej przybrana siostra była lampartem to lewek tym bardziej mógłby zamieszkać na Lwiej Skale.
- Umiesz polować? - spojrzała na Chiniego z nadzieją. Miała nadzieję wreszcie zjeść coś porządnego co przed chwilą nie pełzało po ziemi.
☁️☀️☁️
🎶

Awatar użytkownika
Chini
Kontakt:

Post autor: Chini » 14 paź 2019, 13:38

-Umiem dobrze tropić i się skradać ale... trochę gorzej u mnie z siłą... - odpowiedział lekko zawstydzony. -Ale jak mi pomożesz to napewno uda nam się coś upolować. - Dodał uśmiechając się.
-Na co masz ochotę? - Zapytał rozglądając się za potencjalnym obiadem.

Odpowiedz

Wróć do „Spotkania”